Skocz do zawartości

Volvo FH12 420 "Gemitrans"


Badur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zapraszam do oglądania mojej relacji. Jest to mój pierwszy model więc prosze o pomoc i komentowanie moich poczynań.

A teraz foty:

Oryginał na którym się wzoruje:

74f268be2c8140f4m.jpg

62d7842d75e4b8e9m.jpg

68086d475cb8368bm.jpg

 

Pudło:

a9ddc913e7305025m.jpg

 

1.Silnik

18dabff3c47d6b22m.jpg

8da838ee46e3bbcfm.jpg

 

2.Rama

cbd75d5b63c5d748m.jpg

03ad080bfa779fc4m.jpg

91b75531f638ce03m.jpg

 

3.Super Single

fde5d89547414839m.jpg

3a0bf68f8eca5f1fm.jpg

 

Porady i komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o budowę modelu to jeśli przednią oś skleiłeś razem z ramą, co wynika ze zdjęć, to niestety będziesz miał problem z umiejscowieniem silnika w ramie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mogę się mylić. Ja Aktualnie też kleję Volvo i najpierw musiałem umiejscowić silnik, a nastepnie zamocować przednią oś bo inaczej nie mogłem włożyć silnika..Czekam na fotki z dalszych prac..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne postępy:

Rama:

0b5ed2424b4c7234m.jpg

d95ed9daab14f66em.jpg

 

Silnik:

d9c3d2e9612b563am.jpg

38a83ef2a4aee991m.jpg

 

Kabina, która idzie do poprawki :

1d9b218a41964885m.jpg

06c67703bef0b4f3m.jpg

7fffded135bd7f15m.jpg

Mam pytanie, mianowicie jak zrobić te boczne obrysówki na dachu bardziej po boku? Ma ktoś na to jakiś inny pomysł niż dłubanie w plastiku?

 

Foty chciałem robić dziś w naturalnym świetle ale było pochmurnie i nie miałoby to sęsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapowiada się ciekawie

Hmm patent na obrysówki... Możesz zrobić tak jak ja w swoim Volvie bawiąc się trochę z wierceniem i szlifowaniem dziur pod obrysówki, albo bawić się w szlifowanie samych obrysówek do kształtu globu... Inny pomysł nie przyszedł mi do głowy jak na razie

Na misce olejowej dopatrzyłem się nieoszlifowanego łączenia...

Poza tym ok

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, prace nad modelem idą nieżle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że srebrny prosze pana. Tzn nie wiem jak to wyglada w volvie ale przód na srebrno a tył na czarno ponieważ w rzeczywistosci ten element za chlodnicą jest gumowy lub plastikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle mnie (Ja bym tak pomalował) to można by było pomalować cale na czaro (tył, boki) a przód pomalować na kolor srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chromowane felgi moczyłem 6h w docie-4 to chrom powinien sam zejść czy poprostu bedzie łatwiejszy do zeszlifowania? Nie wiem teraz czy powinny się dalej moczyć czy mam szlifować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6h to go ani nie ruszy Ja ci proponuje do jutra przynajmniej go potrzymać, a później pod bieżącą wode, szczoteczka i jedziesz, jak coś nie zejdzie to znowu do DOTa i tak, aż zejdzie

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi bodzio można w krecie ale pamietaj żeby nie moczyć go zbyt dlugo bo kiedyś zostawilem felgi w krecie na 2h i zostaly z nich tylko plastikowe kukli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, przy następnym modelu o tym pomyśle. Jak narazie to widać, że chrom ładnie schodzi także poczekam.

 

A teraz aktualka:

Rama idzie jeszcze na jedną warstwe a błotniki są przyłożone:

7ac414616ff48027m.jpg

7d251e22689062b3m.jpg

 

Silnik w kolorze:

fb3630aae44455a0m.jpg

7e9fa97bb4d03d1bm.jpg

 

Zaznaczone miejsce na obrysówke (troche mi się skalpel osmknął ) :

103b88e0b03f3f75m.jpg

 

Musze robić te foty w naturalnym świetle bo kiepsko z kolorystyką wychodzi Silnik np. za ciemny, rama nie widać żeby to był czarny pół-mat. Jutro się o to postaram.

 

Tak myśle że jutro wrzuce foty silnika w ramie z wężami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po długiej przerwie!

 

Prace kulają się powoli, bo czasami nie mam chęci, czasu i farb . Jednak zawsze coś do przodu, całośc wygląda tak:

14499679633f647dm.jpg

1c073799a8be92f2m.jpg

 

Byłoby więcej ale mam problem z maskowaniem, taśma zdziera mi farbe co z tym zrobić? Używam zwykłej taśmy papierowej, a oto jej efekty:

0d976b4d4416a6bfm.jpg

fb5d8e40194491d1m.jpg

 

Kolejne pytanie czy zaszpachlować miejsce łączenia deski rozdzielczej a może zrobić linie podziału?

d2c504d21cec637bm.jpg

 

Według instrukcji między mocowaniem resora a akumulatorami powinien być kwadratowy otwór na zamocowanie filtra powietrza, a tam go nie ma. Co mam z tym zrobić? Zamontować błotniki, kabine i według tego wyciąć bądź też wywiercić ten otwór?

fbf6fb5b4d233897m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brakującego otworu, to czeka Cię wycinanie tego otworu, niestety instrukcja nie informuje o tym wcześniej i potem jest problem. Tym bardziej że od wewnętrznej strony ramy ten otwór jest zaznaczony (wgłębienie w ramie od strony wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhhh dziekuję bardzo, że też ja tego nie zauważyłem.

Myślę, że następna aktualka będzie po zakupieniu taśmy maskujacej i kleju a ze zbieraniem kasy u mnie trochę ciężko , albo jak zamontuje filtr powietrza dla pokazania efektu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.