Jump to content

lolek300124

Members
 • Content Count

  409
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lolek300124

 1. Sam wycinam z polistyrenu listewki i kleje w kształt ceownika. Później na to szpachla papier i nie widać łączenia.
 2. Witam! Jako ,że od prawie roku nie miałem styczności z modelarstwem ,postanowiłem wrócić z nowym Projektem na wasze forum. Przed tą przerwą ,jak z pewnością wiecie lepiłem Scanie "Legend" ,lecz ten projekt mnie przerósł ,pod względem malowania oraz wykonania ,podjąłem decyzję o zawieszeniu projekt ,ponieważ wolę nabrać większego doświadczenia oraz umiejętności zanim skopie to co już zrobiłem, Scania czeka na lepsze czasy i umiejętności w pudle. Jako ,że siedzę w domu ze skręcona stopą i nie mogę wyjść z domu ,postanowiłem założyć ten temat ,ponieważ auta firmy "Micro Trans" zawsze mi się podobały . Na początku chciałem zrobić MANa TG-X w malowaniu tej że firmy ,lecz po pierwsze kupić mana to jest dzisiaj problem ,po drugie Już taki Man jest na naszym forum ,więc nie będę dublował . Volvo będzie z deka fikcyjne ,ponieważ firma dysponuje Volvem Fh 700 ,a ja robię 13 litrową wersję 540 konną ,ponieważ mam konwencję Nowego volva FH ,ale bez dodatkowych wlotów powietrza ,takie jak ma wersja FH16. Mógłbym spróbować przerobić odlew ,jednak jest on tak skopany (ruski odlew) ,że nie chcę gorzej zepsuć. Fotka oryginału Teraz przyszedł czas na fotorelację ! Przymiarka na sucho. Patrząc tak teraz na zdjęcie chyba zrobię jeszcze jedną poprzeczkę ,zamiast tej czarnej oryginalnej! Wszytko czeka na dokładniesze obrobienie! A tak na koniec ! Liczę na wasz doping i mam nadzieję ,że dotrwam do końca.
 3. 3mam kciuki! I czekam z niecierpliwością na aktualizacje!
 4. Witajcie koledzy po długiej przerwie! Mam do was prośbę ,a dotyczy ona rysunku technicznego ramy volva FH w wersji 6x4 ,pod zabudowę do przewozu drzewa. Jakby ktoś miał dojście ,albo miał na swoim komputerze takie rysunki to prosiłbym o kontakt na PW.
 5. Wszystko naprawdę ładnie ,tylko musisz popracować nad miedzyosią ,bo psuje efekt . Nie obraź się ale takie jest moje spostrzeżenie
 6. W poduszce zawieszenie ,wywaliłeś dziurę na pneumatykę ,że ho ho ;)
 7. Tylko pamiętaj ,że tam V-łek nie było ,były rzędowe 5 i 6.
 8. Witam ,mam problem ponieważ nie mogę znaleźć zdjęć resorów parabolicznych Scanii R R(ll) w wersji 6x4 (wersja do drzewa), jak by ktoś miał to bardzo bym prosił o podesłanie mi ich na PW ,im więcej tym lepiej
 9. Wydaje mi się ,że to złudzenie optyczne wstawiąc nadkola i mierząc od nadkola do tego punktu gdzie rama się zwęża wyszło mi ok 7,5 cm co daje w rzeczywistości ok 180cm ,więc wydaje mi się że powinno być oki lecz nie jestem pewien czy na pewno dobrze pomierzyłem. Nawet jeśli koła są przesunięte do przodu to już nic nie będę kombinował z przesuwaniem bo jeszcze coś zepsuję
 10. Malowałem inny model i przez przypadek pobrudziłem.
 11. Witam wszystkich korzystając z okazji , że jest u mnie rodzinka z dobrą lustrzanką postanowiłem zrobić małą aktualizację. W modelu nie zrobiłem za dużo , jedynie wkleiłem trzecią oś zrobiłem podłogę izotermy oraz kombinuję z mocowaniem tylnych między-osiówek. Mocowanie tylnych miedzyosiówek. W najbliższym czasie mam zamiar zrobić stelaż zabudowy ,wyszlifować i pomalować ramę oraz wymyślić jakiś patent na otwierane boczne drzwi zabudowy Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ,wiem że nie jest idealnie ale źle też nie jest.
 12. Boże pisze się przez Ż A co do tematu to również będę kibicował ,bo relacja bardzo ciekawa.
 13. Na tutaj lakier nawet ładnie na kabinie wygląda.
 14. Rama naprawdę fajnie ci wyszła ,ale kolor na kaście już nie za bardzo
 15. Foty ,foty kiepskie ! Nie ma co komentować!
 16. Sposób łączenia to obstawiam na lutowanie ,możesz mi powiedzieć w jaki sposób można formować polistyren bo mi za bardzo nie wychodzi. Krzysiek nie bój się scania czeka na lakierowanie ,rama jest już prawie skończona z poli. Mam zamiar zrobić auto do lasu od podstaw.
 17. Chciałbym jedynie spróbować jak to wyjdzie bo mam delikatnie mówiąc dość szpachlowania szczelin po łączeniu polistyrenów. Poprzeczki ewentualnie zrobiłbym z polistyrenu ,ponieważ wiercąc otwory w blaszce w miejscach wierconych dziur powstają małe wgłębienia co nie wygląda za oryginalnie. A i jeszcze jedno pytanie czy blaszka miedziana 0,3 podejdzie pod podłużnice?
 18. Mieć to nie jest problem ,zastanawiam się nad elastycznością blaszki bo chciałbym podłużnice zrobić z jednego kawałka.
 19. Siemka wszystkim ,długo mnie tu nie było, powracam i od razu mam pytanie czy można zrobić podłużnice do scanii 4/R z blaszek miedzianych ?
 20. Na razie fajnie ,tylko nie porzuć tego projektu!
 21. Szlifuj ,szlifuj a na pewno coś ciekawego z tego wyjdzie. ,A obejmy miały być w równej odległości od siebie, a nie równej szerokości.
 22. Nie wiem czy tutaj dobre miejsce ,ale mojego taty firma plajtuje i ojciec ląduje na przysłowiowym bruku ,a więc koledzy biorę sprawę w swoje ręce i szukam na niego pracy jako kierowca c+e, wiadomo że wasi ojcowie lub też sami pracujecie w firmach transportowych ,więc kieruję do was pytanie jaką firmę polecacie (transport krajowy ewentualnie międzynarodówka ale wahadło). Czekam na odpowiedzi na PW aby nie zaśmiecać tematu.
 23. Ale V ni jak ma się do rzeczywistości.
 24. To już nie lepiej by pasował jakiś rzędowy silnik od Mana czy volva? Daf ma tylko pod maską R6-stki!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.