Skocz do zawartości

Ferrari 612 "China Tour" (Revell 1:24)


wuen

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem kolejny model - Ferrari w specyficznym malowaniu i z wieloma naklejkami

ct02rh6vr.jpg

W tym celu kupiłem taki zestaw kalkomanii

612-china-toura.jpg

Chcę zrobić wersję srebrnego z czerwonym przodem gdyż wersja czerwono-srebrna wymaga przerobienia wzorów foteli i kanapy oraz 2-kolorowego ich malowania a nie chce mi się tego robić - wolę poświęcić więcej czasu na waloryzację - poza tym czerwonych Ferrari będę mieć sporo więc ten będzie inny.

 

A skoro mowa o waloryzacji - zacząłem od silnika:

filtry powietrza by Revell

612-1.jpg

by Ferrari

093_G.jpg

nakleiłem stickersy z zestawu Crazy Modelers i teraz będzie tak

612-2.jpg

Następnie zająłem się przednimi fotelami, gdyż to co zaoferował Revell bardzo mało ma wspólnego z rzeczywistością.

Nie mam zdjęć sprzed przeróbek - można zobaczyć TUTAJ

W oryginale fotele wyglądają tak

078_G.jpg

077_G.jpg

076_G.jpg

Jak widać wielu elementów wogóle nie ma. Kilka godzin przeróbek, doróbek i...

612-3.jpg

612-4.jpg

Zauważyłem, że zapomniałem o "Cavallino" na zagłówku

front_rearseats.jpg

- szybko dokleiłem

612-5.jpg

pasy założyłem aby sprawdzić czy jest OK

Teraz jeszcze troszkę szlifowania tu i ówdzie, ponownie podkład i biorę się za kolejne przeróbki/doróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach odpoczynku po robocie przy fotelach zająłem się innymi elementami i...

zrobiony wydech

612-6.jpg

- Gunze Silver C8 + Tamiya Weathering D + papierek z paczki po papierosach (firmy nie pamiętam)

zrobione koła

612-7.jpg

612-8.jpg

- Gunze Chrome Silver 211 + clear C155 + wentylki A+Club TM001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem pracy przy silniku. Dodałem kabelki:

612-9.jpg

612-10.jpg

- blok silnika = GAIA Silver 009, dekle zaworów = Alclad Steel ALC-112, cieniowanie = zestaw Tamiya D, kabelki = Tuner Model Manufactory T2M-2003B

 

pokrywa

612-11.jpg

612-12.jpg

- pokrywa = Scale Motorsport Faux Fabrix Textured Spray Paint Red 5502, paski = Bare-Metal Chrome, śruby = Hobby Design 0,75 mm HD07-0007 i 0,5 mm HD07-0002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuen muszę przyznać, że śruby na pokrywach wyglądają niesamowicie Wydech również wyszedł wspaniale Ja także posiadam zapas paczek po papierosach. Palący koledzy zaopatrzyli mnie w tak przydatny materiał

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.