Skocz do zawartości

Scania r500 v8 Revell 1:24 - brak instrukcji...


kuba29

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

kupiłem dziś zestaw Scania R 500 nr katalogowy: Revell 07528 ale mam mały problem... Otóż zaraz po otwarciu pudełka instrukcją sklejania zajął się mój mały syn i niestety jest ona teraz całkowicie nieczytelna.... Czy ktokolwiek może mi pomóc? Szukałem w internecie ale nie znalazłem scanu instrukcji - czy ktokolwiek z Was posiada albo wie gdzie w internecie mozną ją namierzyć?

 

Mam nadzieję, że nie zaśmieciłem zbytnio tym wątkiem forum...

 

Jak będzie instrukcja to pochwalę się postępami prac w warsztacie... Zapewniam, że model będzie wyglądał dobrze bo sklejam już od prawie 20 lat.

 

Z góry dzięki za pomoc,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest ok (dzięki) - szkoda tylko, ze instrukcja Italeri jest tak lakoniczna... Zero info jak malować ramę, silnik i inne... Jakiekolwiek sugestie z Waszej strony w tym temacie? Ewentualnie czy mam założyć albo przenieść wątek do "warsztatu"?

 

Dodam od siebie, że do ramy mysłałem o matowej czerni aczkolwiek sprzedawca w sklepie mówił, że seryjne ramy w Scanii są czerwone... Szukałem dokumentacji ciągników 1:1 ale większość ram jest czarna...

 

Wcześniej kleiłem tylko i wyłącznie II wojnę światową i Scanią zaczynam przygodę z modelami współczesnymi więc pomoc z Waszej strony mile widziana bo może mam jakieś przedpotopowe poglądy dotyczące doboru kolorów.

 

Jak malować silnik? Blok czarny ? jak reszta? Chciałbym w miarę możliwości w 100% odwzorować oryginał na co instrukcja Italeri nie pozwala bo nie podaje kolorów farbek...

 

Dzięki z góry!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo z fabryki ramy jaki i silniki i cały osprzęt podwozia są malowane na ciemny szary. Oczywiście mogą się zdarzyć czerwone ale to już jest malowane na specjalne życzenie klienta. Musisz się zastanowić jaką Scanie chcesz zbudować. Czy ma to być model prosto z pudełka czy może odwzorujesz jakiś jeżdżący egzemplarz. Zdjęć jest masa w internecie. Sprawdź to http://imagebank.scania.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo z fabryki ramy jaki i silniki i cały osprzęt podwozia są malowane na ciemny szary. Oczywiście mogą się zdarzyć czerwone ale to już jest malowane na specjalne życzenie klienta. Musisz się zastanowić jaką Scanie chcesz zbudować. Czy ma to być model prosto z pudełka czy może odwzorujesz jakiś jeżdżący egzemplarz. Zdjęć jest masa w internecie. Sprawdź to http://imagebank.scania.com/

 

Dzieki za linka! Cudo!!! Dokladnie tego potrzebowalem!!! Dzis zaczynam i bede sukcesywnie umieszczal fotki w warsztacie. Bardzo doceniam dotychczasowa pomoc a ten link jest fenomenalny doslownie. Mam wszystko teraz - silnik, rame, wnetrze itp... SUPER!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki - tego szukalem. Swoja droga w zasadzie to taka sama instrukcja jak w Italeri. Z kolorami juz sobie poradzilem posilkujac sie internetem.

 

Mam szybkie pytanie. Pierwszy raz maluje akrylami i mam maly problem z opytamalnym rozcienczeniem. Polozylem pierwsza warstwe na rame ale zostaly brzydkie smugi po pedzlu wiec jestem po 2h usuwaniu pierwszej warstwy. Wszystkiego usunac sie nie dalo ale juz nie jest zle i mozna znow malowac. Jak rozcienczac i czym? Jakie proporcje?

 

Mam farbke Model Masters 4768 - flat black i chcialbym uzyskac ladny mat. Wczesniej malowalem Humbrollem i nie mialem wiekszych problemow a tutaj pierwszy raz zostaly mi smugi po pedzlu...

 

Z gory dzieki za odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.