Skocz do zawartości

AH-64 Apache Longbow


wally_m82a1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie ukrywam że temat słabo pasuje do działu, ale nigdzie nie pasował lepiej

 

Modele sklejałem od dość wczesnego dzieciństwa, ale przez ostatnie lata zaniechałem tych praktyk. Jednak ostatnio coś mnie natchnęło i chciałbym wrócić do tego zajęcia. Siedziałem przeważnie w samolotach i śmigłowcach z Italeri (wtedy w moim mieście chyba najłatwiejsze do zdobycia) w skali 1:72. Chociaż w swojej kolekcji miałem również Peterbilda wreckera od Revella.

Ale do sedna:

Teraz chciałbym wziąć na warsztat AH-64 Longbow Apache, ale w skali 1:48 i zastanawiam się od jakiego producenta model wybrać. W przystępnej dla mnie cenie widziałem egzemplarze wyżej wspomnianych producentów, oraz Academy- której kompletnie nie znam :P

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o swoich doświadczeniach z tymi modelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apache z Twojego linku jest w skali 1:72 a mnie interesuje 1:48

 

Adrian440 Osobiście sklejałem ten model w skali 1:72 od Italeri, mimo że było to dawno pamiętam że miło się go lepiło. Ale nie wiem jak to się odnosi do innych skal

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ACADEMY miałem tylko samoloty. Nie były złe, nie były również idealne. Ale za te pieniądze to chyba i tak nieżle. Italeri. Hmm... Teraz sklejam i jest nawet porządny, szpachli myślałem, żę mniej pójdzie, ale i tak jestem zadowolony Revell? mało znam. Podobno poważny producent, ale co tu oglądam (1:48) Nie ma rewelacji. TAMIYA, HASEGAWA, TRUMPETER, wysoka półka, również cenowo. Z tej trójki miałem tylko od TAMIY'e. Może jakiś kolega "weteran" wojny szpachli i pencety sie wypowie ?

 

 

wally_m82a1 z drugiej strony, każdy ma własnego faworyta jako producenta. Myśle, że najlepiej samemu sprawdzić. Zdąbędziesz info na własnej skórze i powiększysz naszą galerie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście skłaniam się ku Italeri. Widziałem kilka in-boxów i ten wydaje mi się najbardziej podobny do hasegawy przynajmniej ze względu na nity i kawałki blach poszycia :p no cóż, a jak to będzie to się okaże... dopiero co pralka wyszła mi na środek kuchni więc zapowiada się jakiś wydatek który może odwlec moje plany względem modelu.

nie mniej jeśli ktoś kto kleił taki model niech wypowie się w tym temacie

pozdrawiam

i dziękuję za dotychczasowe zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składałem od academy, model fajny, chociaż trochę pracy wymaga, w moim np troszkę zwichrowane połówki kadłuba (zdjęcia do znalezienia na forum), mam również od Hasegawy, model przepiękny ale i droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Academy skleiłem wiele lat temu. O ile pamiętam to nie miałem powodów do narzekań. Revell robi AH-64D w 1/48 (z możliwością budowy go jako WAH-64D - wersja licencyja budowana w Wlk Brytani), ale jest to stary AH-64A Monogram'u uzupełniony o dodatkową ramkę z częściami przeznaczonymi dla "Longbow'a". Generalnie też nie jest jakiś bardzo zły, aczkolwiek widać ze to model nie pierwszej świeżości. Nie wiem też, na ile dokładne są oba modele - Wyglądają jak AH-64 - do tej pory mi to wystarczało... Teraz na wierność odwzorowania zwracam nieco większą uwagę. Dlatego szarpnąłem się na Hasegawę. Czeka w szafie więc ciężko mi powiedzieć coś więcej... Na oczy nie widziałem jedynie zestawu Italeri. Ale z pewnością z pozostałych można zbudować bardzo ładne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ostatnio skończyłem model Italeri dokładnie ten:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113527

wszystko by było idelalnie gdyby nie oszklenie, zwichrowane i tak jakby trochę przykrótkie, musiałem wykonać zamkniętą kabinę i niestety patrząc od przodu na maszynę widać że oszklenie nie jest w osi, gdyby była otwarta kabina to ta różnica nie była by zauważalna. Tak wiec poza oszkleniem wszystko pasowało idealnie, szpachli prawie nie używałem.

Wcześniej jakieś pół roku temu skończyłem model Revell dokładnie ten:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=142745

tu akurat zero problemów z oszkleniem, wszystko symetrycznie i dopasowane, pamiętam że bardzo dobrze się go robiło, pomimo że to był mój pierwszy wiatrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...myślę że nie wszystkich... revell tak jak pisałem wszystko idealnie jeśli chodzi o kabinę spasowane, być może i pechowy trafł mi się zestaw italeri ale zawsze możesz go pominąć i zakupić jakiś inny zestaw np.: academy, które oferuje podobną wersje i nawet tańszą od zestawu italeri. Kleić powinno Ci się podobnie no i poznasz firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.