Skocz do zawartości

Mój drugi model- Nissan 350Z F&F


spoxx2006

Rekomendowane odpowiedzi

Co do pasów to najlepiej użyć jakiś zestawów fototrawionych. Sam materiał pasów można zrobić z taśmy Tamiyi, lub np. z wstążki - z kwiaciarni.

 

Siatka - najlepiej jak najmniejsze oczka. Pokaż tą, co jest na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy UP:

Poprawiłem silnik. Zorientowałem się wczoraj, że źle go pomalowałem.

Na przewodzie dolotowym powietrza spiłowałem fabryczne opaski i zastąpiłem je zrobionymi przez siebie. Prosta technika kawałek ramki podgrzany zapałkami lub zapalniczką, ściśnięty pęsetką i rozciągnięty. Niby taki detal ale w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach i jest chyba realniej. Jeszcze muszę wymyślić jak poprawić filtr powietrza, aby był realniejszy.

100_3560.JPG

 

100_3561.JPG

 

100_3564.JPG

 

100_3565.JPG

 

100_3566.JPG

Spoiler

100_3570.JPG

Tylny zderzak

100_3571.JPG

Ponieważ nie udało mi się kupić foteli w skali1:24, zacząłem pracę na tymi które były w zestawie.Jeszcze kombinuje z pasami jutro zobaczę jak wyszło to może wrzucę.

100_3572.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście filtr dosyć słabo wygląda

Spróbuj pogłębić na nim te linie a później zapuścić je ciemniejszym kolorem, można by też przetrzeć go suchym pędzlem w jakimś jaśniejszym odcieniu. Przydałby się też wash na całym silniku bo teraz wygląda dosyć ,,zabawkowo" Napisz jeszcze w jaki sposób będziesz malował karoserię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie prace stoją z powodu ukochanej przez wszystkich studentów sesji. . Myślę jednak, że już od poniedziałku ruszę z powrotem do akcji

Nad filtrem jeszcze się zastanawiam jak go urealnić. Jak zrobić wash-a? Kasta będzie malowana spray-em firmy i koloru nadal nie wybrałem. Ale na pewno będzie to akryl samochodowy ponieważ nie mam warunków, sprzętu i na tyle odwagi by użyć aerografu i metalików np. Gunze.

 

P.S

A korzystając,że to mój wątek to jak idą prace nad trabim? Pytam ponieważ swego czasu chciałem (hmmm nadal o tym myślę), więc nadal zastanawiam się nad budową tego kultowego ,,wehikułu czasu" ale w stylu -cult.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie trabanta to niedługo go uaktualnię, niestet u mnie też praca powoli idzie Co do wascha to rozcieńcz farbę w rozpuszczalniku i pokryj taką miksturą powierzchnie, możesz zebrać jej nadmiar. Pamiętaj żeby użyć innego rodzaju farby niż na elementach które będziesz malował np na powierzchnie malowane akrylem użyj farb olejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Z powodu kompletnego braku czasu jak na razie skromny UP:

Kasta w podkładzie:

Jak widać na zdjęciach przedni zderzak musi jeszcze raz dostać podkład, ponieważ w miejscu gdzie wyrównywałem go CA wychodzą jakieś dziwne rzeczy. Ktoś może już spotkał się z takim problemem?

100_4066.JPG

 

100_4067.JPG

 

100_4068.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały UP:

Kasta dostała kolor bordowy metalik z gamy FSO, ale na zdjęciach wygląda jak czerwony.

100_4304.JPG

 

100_4305.JPG

 

100_4306.JPG

 

100_4307.JPG

 

100_4308.JPG

 

100_4311.JPG

 

Przednie błotniki do poprawki ponieważ z mojej winy w reakcję z lakierem wszedł klej CA. I trzeba zrobić zaprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No ale żeby sportowy wóz farbą z poloneza malować...

Czy coś nie pasuje w farbie z Poldolota? Na bank nie jeden marzył o Poldku w takim kolorze A pozatym to taki swojski akcent Mi się bardzo podoba, oby tak dalej!

Powodzenia w dalszych pracach!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe:) No cóż dosyć nie spodziewany spontan był z tą farbą, ale mnie też przypadła ona do gustu.

Krzychu126 mój dziadek ma poldka w takim kolrze i jeszcze się tym nieźle śmiga dzięki temu lakierowi. hmmm?... a może dlatego że ma tylko 82 tys. przebiegu... nieważne:)

przemekgksw3 poczekaj jeszcze kilka dni i zobaczymy co powiesz. Jeszcze w takim razie mam jedną niespodziankę w kolorze poloneza. hehe:)

A nissan już taki zostanie wolę nie kombinować, bo boję się przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

UP:

Kasta w lakierze polerka wyszła średnio, ale jest nieźle.

Jeszcze detale takie jak wycieraczki, klosze lamp itp. i będzie galeria.

 

100_4428.JPG

 

100_4429.JPG

 

100_4430.JPG

 

100_4431.JPG

Jak pomalować wnętrze tylnych lamp?na srebrno? Klosze są czerwone.

100_4432.JPG

 

100_4434.JPG

 

100_4435.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spasowania krawędzi lamp to zdaję sobie sprawę, ale już uchwyty popękały gdy dociskałem lampy do krawędzi błotnika i zderzaka mam nadzieje że klosze jeszcze trochę to zamaskują. Co do pasty to jutro jeszcze jedna ostateczna polerka dlatego pasta została. Rury rzeczywiście olbrzymie, miałem do wyboru albo wiercić otwory w standardowych( ponieważ były pełne) albo zamontować coś takiego... no i jak widać jest jak jest. Nie będę ukrywał, myślałem że model wyjdzie mi lepiej.

Są również widoczne "japy" na łączeniu zderzaka z błotnikami. Podejrzewam, że to bardziej wina producenta bo już podczas przymiarki na sucho miałem problemy ze spasowaniem tych elementów. Jutro jeszcze raz podejmę walkę z tymi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pasty to jutro jeszcze jedna ostateczna polerka dlatego pasta została.

 

Staraj się domyć kaste po paście zawsze do czysta, bo pozostawiona na 24h pasta w zakamarkach zasycha zazwyczaj na tyle mocno, że niemozliwe staje się jej wywabienie bez użycia jakiegoś mocniejszego sprzętu.

 

Rury rzeczywiście olbrzymie, miałem do wyboru albo wiercić otwory w standardowych( ponieważ były pełne) albo zamontować coś takiego... no i jak widać jest jak jest.

 

Nie ma co się załamywać. Takie rury wydechowe to się odcina i zastępuje kawałkiem rurki o takiej samej średnicy albo zbliżonej. Teraz to wygląda paskudnie... zastanów się czy jeszcze tego nie przerobić.

 

Nie będę ukrywał, myślałem że model wyjdzie mi lepiej.

 

Nie spisuj modelu na straty, bo dobrze Ci idzie Lepiej zrobić te kilka kroków w tył czasem, a efekt jaki się wtedy uzyska (lepszy od pierwotnego) wynagradza dodatkową pracę.

 

Pozdrawiam

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co narzekać, całkiem nieźle wygląda, popatrz jaki postęp w stosunku do Corvetty. Lakier całkiem niezły, po drugiej polerce powinno być lustro Co do rur też jestem zdania że trzeba by je wymienić, teraz są lekko mówiąc słabe

 

Podmaluj przód osłony silnika, na drugim zdjęciu widać że jest niedomalowana. Jeśli mogę to proponował bym użycie farbki Vallejo, świetnie kładzie się z pędzla i mógłbyś nią później linie zapuścić.

Nie radzę eksperymentów z humbrolem, kończą się niezbyt szczęśliwie Co do kloszy to możesz je ewentualnie podmalować srebrną, ale w przypadku szkieł z AMT, nie jest to raczej niezbędne, przydaje się raczej przy przeźroczystych lampach malowanych clearem.

 

Aha i przy malowaniu szyb reflektorów proponuje pomalowanie krawędzi na czarno imituje to uszczelkę

powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.