Skocz do zawartości

K.T. Porsche ( 1:35 dragon)


wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

K.T. Porsche z Dragona waloryzowany żywicznym zimmeritem ( firmy Atak - cała wieża jest z żywicy), gąskami Friulmodel, dodatkowo trochę blaszek Abera. Wszystkie włazy przerobione na otwierane, zawieszenie pracujące. Malowanie z 503 s.Pz.Abt. z Normandii. W zestawie była oczywiście aluminiowa lufa, fototrawione siatki na grile a nawet antena z drutu.

rewidokzobraz016vh6.th.jpgrewidokzobraz013lf9.th.jpgrewidokzobraz023ws2.th.jpgrewidokzobraz028yg1.th.jpg

Tak wyglądał tuż po malowaniu:

rewidokzobraz030smallfp8.th.jpgrewidokzobraz031smallbb4.th.jpg

Tak po porcji sidoluxu:

rewidokzobraz037smallby9.th.jpgrewidokzobraz039smallbt2.th.jpg

A tu już dopieszczony:

rewidokzaz041smallvs6.th.jpgrewidokzobraz042smallpg6.th.jpgrewidokzobraz063smallpn2.th.jpgrewidokzaz053smallzi3.th.jpgrewidokz056smallll6.th.jpg

rewidokzobraz043smallie3.th.jpgrewidokzobraz044smallas0.th.jpgrewidokz049smallds0.th.jpgrewidokzobraz057smallxf1.th.jpgrewidokzobraz058smallpx3.th.jpg

rewidokzobraz059smallaf9.th.jpgrewidokzobraz060smallre8.th.jpgrewidokzobraz062smallwx7.th.jpgrewidokzobraz061smalltu2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniejszy Twój model jak dla mnie

Naprawde ładny, podobie mi sie veryvery

Ale kilka pytań

-czy zęby gąsek nie powinny być na srerno przetarte?

-Jak zacieki na schurzenach robione?

-Jak rdza na rurach robiona?

-Może coś o malunku? znaczy w wykończeniu (filtry cieniowanie?)

 

Więcej takich modeli

pozdr

ps. duży plus za wybór pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi również się podoba i o ile dobrze sięgam pamięcią to mam go utrwalonego w papierowej wersji (Pancerka 1)

świetny i prosty sposób na ruchome zawieszenie

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny opis jest zamieszczony w wydaniu Payo "Pancerka" nr 1.

po krótce:

zęby są przetarte

zacieki to suche pastele rozprowadzane mokrym pędzlem

rdza to najpierw brąz H 113, potem ta sama farba zmieszana z brązowym pigmentem i ta mieszanka nałożona sztywnym pędzlem

filtry rozjaśniające ( dwa) , cieniowanie aerografem mocno rozcieńczonym czarnym Humbrolem, potem suchy pędzel itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem żebym nie czekał na tą premierę. Może miałem za wielkie oczekiwania,ale i tak jest super. Jeśli chodzi o kamo to wiesz, że jestem fanem, ale nie podoba się mi sie rozwiązanie na górnej części pancerza wierzy. To takie kropkowanie powinno być zastąpione ciągłymi liniami, ( ale to tylko moja opinia). Prawdę powiedziawszy kalki trochę rażą na zimericie,nie przylegają do niego dobrze. Mogłeś przecież pomalować z szablonu. Trzpienie, na których trzymają sie błotniki są wmontowane w zimerit a powinny z niego wystawać,szkoda, bo to cały efekt psuje, bo zagięte błotniki się teraz trzymają powietrza. Trochę brakuje mi w całości oliwkowego koloru,ale dość marudzenia. Obicia są fajne,zapinki też. Zima dałeś z firmy Atak? Fajny. Zawieszenie gites ogólnie bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super,znalazłem tylko jeden mały błąd.Według wszystkich dostępnych foto i rysunków zęby na gąsienicach powinny być na co drugim ogniwie a nie na każdym,podobnie w tym malowaniu koło napędowe powinno mieć 9 a nie 18 zębów ponieważ ten czołg pochodził już z produkcji seryjnej i miał zupełnie inne ogniwa gąsienic (2 rodzaje na przemian). Koła z 18 zębami występowały praktycznie tylko w serii prototypowej.Jeśli ktoś potrzebuje mogę podesłać mailem skany rysunków.

Tym niemniej model mi się bardzo podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 zębowe koła wraz z wczesnymi gąskami wystepowały w TII wczesnych serii produkcyjnych (do maja '44).

 

Potem wprowadzono nowe 18 zębowe koło - z "trójkątnymi" zębami (marzec '45) - wraz z nowymi gąskami. (Choć z tego co się dowiedziałem były już [gąski] testowane w Ardenach, na wczesnych KT z sPzAbt 506).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz .Jak w życiu tak i w pracy kto wie ,kto wie może zależy na ten przykład samopoczucie.Ktoś ma skrojony dobrze garnitur(albo brykę ) i sie w nim dobrze czuje . Ja jak mam dobry model czołgu,nawet nie mojej roboty to mam lepsze samopoczucie. Ale niech sie wypowie właśćiciel tego wątku bo coś go nima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plansza barwna to nie jest źródło...

 

porsche41vn4.jpg

 

Zapewne z Ospreya

 

Na podstawie tego zdjęcia można się spierać jaki to rodzaj koła... Najlepiej by byłko, jakby ktoś miał numer seryjny podwozia/datę produkcji tego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plansza barwna została zrobiona na zasadzie prawdopodobieństwa, ponieważ na podstawie tego jedynego zdjęcia nie można być pewnym wszystkich niuansów danego pojazdu. Dlatego też pozwoliłem sobie na pewną (w granicach rozsądku) dowolność. Jeśli miałbym się wzorować na kolorowej planszy, to różnice obejmowałyby nie tylko rodzaj kół i gąsienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koło napędowe to nie ma co sie spierać ,widać że ma 9 zębów . A jeśli chodzi o kamo to mnie chodziło że te kolory nie były takie rozmyte, bo na fotce dobrze widać odcienie szarego i ciemnego(wyrażne kolory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam uważam niezłą monografię King Tiger'a autorstwa M. Trojcy i rzeczone zdjęcie jest tam w o niebo lepszej rozdzielczości w formacie A 4,widać nawet układ zimmerittu na wieży i przodzie kadłuba.Może to wyda się nieprawdopodobne ale to zdjęcie musiało zostać zrobione tak dobrym na owe czasy aparatem że faktycznie da się odróżnić przynajmniej 2 lub 3 zęby na kole napędowym w rozstawie charakterystycznym dla koła 9-cio zębowego.

 

P.S.Widzę że zupełnie nieświadomie rozpętałem nielichą dyskusję ale o to chyba między innymi chodzi w zdrowym modelarstwie,prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nawet na tym zdjęciu widać dwa rodzaje ogniw gąsienic.Muszę przyznać że jestem w temacie ponieważ mój ojciec robi takiego właśnie King Tigera od podstaw z metalu i przy gąsienicach spędziliśmy wiele godzin analizując kształt ogniw oraz koła napędowe i jezdne,to dopiero była jazda...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam uważam niezłą monografię King Tiger'a autorstwa M. Trojcy i rzeczone zdjęcie jest tam w o niebo lepszej rozdzielczości w formacie A 4,widać nawet układ zimmerittu na wieży i przodzie kadłuba.Może to wyda się nieprawdopodobne ale to zdjęcie musiało zostać zrobione tak dobrym na owe czasy aparatem że faktycznie da się odróżnić przynajmniej 2 lub 3 zęby na kole napędowym w rozstawie charakterystycznym dla koła 9-cio zębowego.

 

A, to zmienia postać rzeczy. Niestety, akurat monografii Trojcy nie mam - nad czym bardzo ubolewam, bo na pierwszy rzut oka wyglądała bardzo solidnie (min. te zdjęcia w wysokiej rozdzielczości...) :(

 

P.S.Widzę że zupełnie nieświadomie rozpętałem nielichą dyskusję ale o to chyba między innymi chodzi w zdrowym modelarstwie,prawda?

 

Prawda, prawda

 

Btw, nie ma ktoś z Was może zdjęcia innego "Porsche" z Normadnii: "113" z sPzAbt 503?

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wojtku ja się nie chcę spierać,jak popełniam błędy to się kajam i na nich uczę a nie wojuję z nimi. Wydaję mi się ze u ciebie Wojtku to chodzi o tą dumę profesjonalisty (komercyjnego) o której mówił esterhasy. Wiadomo jak się coś sprzedaje to profesionalnie.Ja na szczęśćie jestem tylko amatorem. To twoja aukcja na alegro tak? http://www.allegro.pl/item158562521_gotowy_sturmtiger_tamiya_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.