Skocz do zawartości

MAN F-90 COMMANDER


marcin7018

Rekomendowane odpowiedzi

Model robi ogólnie dobre wrażenie,zdjęcia mogą być trochę lepszej jakości.I sprawa najważniejsza tło,powinno być jednolite żeby nie rozpraszało uwagi.Znajdź w tajnikach modelarstwa temat o robieniu dobrych zdjęć i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robi ogólnie dobre wrażenie,zdjęcia mogą być trochę lepszej jakości.I sprawa najważniejsza tło,powinno być jednolite żeby nie rozpraszało uwagi.Znajdź w tajnikach modelarstwa temat o robieniu dobrych zdjęć i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na fotki z telefonu to wyszły b.dobre, sprawa turbo sprężarki.W silnikach diesla pracuje ona w b.wysokiej temp. i jej część od strony układu wydechowego jest zawsze zardzewiała,bo odlana jest z żeliwa,a część od strony układu ssącego jest z aluminium i jest nie malowana.Rdzę łatwo zrobić mieszając bezbarwny lakier ze sproszkowanymi suchymi pastelami. trzeba zetrzeć dwa odcienie brązu i wymieszać z lakierem do konsystencji

farby i pomalować,

wychodzi wtedy kolor chropowata struktura rdzy.Wieczorem wyślę Ci foto jak to wygląda w moim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na fotki z telefonu to wyszły b.dobre, sprawa turbo sprężarki.W silnikach diesla pracuje ona w b.wysokiej temp. i jej część od strony układu wydechowego jest zawsze zardzewiała,bo odlana jest z żeliwa,a część od strony układu ssącego jest z aluminium i jest nie malowana.Rdzę łatwo zrobić mieszając bezbarwny lakier ze sproszkowanymi suchymi pastelami. trzeba zetrzeć dwa odcienie brązu i wymieszać z lakierem do konsystencji

farby i pomalować,

wychodzi wtedy kolor chropowata struktura rdzy.Wieczorem wyślę Ci foto jak to wygląda w moim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale ta turbinka mi wystarczy. Ja tam niebawie się w takie rzeczy jak rdza,diody,itp

 

Nie masz dużych wymagań….

 

 

jak na fotki z telefonu to wyszły b.dobre, sprawa turbo sprężarki.W silnikach diesla pracuje ona w b.wysokiej temp. i jej część od strony układu wydechowego jest zawsze zardzewiała,bo odlana jest z żeliwa,a część od strony układu ssącego jest z aluminium i jest nie malowana.Rdzę łatwo zrobić mieszając bezbarwny lakier ze sproszkowanymi suchymi pastelami. trzeba zetrzeć dwa odcienie brązu i wymieszać z lakierem do konsystencji

farby i pomalować,

wychodzi wtedy kolor chropowata struktura rdzy.Wieczorem wyślę Ci foto jak to wygląda w moim modelu.

 

Myślę, że koledzy od aut cywilnych ucieszą się z takiego poradnika, większość z nich bawi się w takie rzeczy, więc jak byś miał nadmiar czasu i trochę chęci to bylibyśmy wdzięczni za taki poradnik opublikowany na forum.

Ps Mam nadzieję, że nie „zjecie” mnie, że piszę w naszym imieniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na fotki z telefonu to wyszły b.dobre, sprawa turbo sprężarki.W silnikach diesla pracuje ona w b.wysokiej temp. i jej część od strony układu wydechowego jest zawsze zardzewiała,bo odlana jest z żeliwa,a część od strony układu ssącego jest z aluminium i jest nie malowana.Rdzę łatwo zrobić mieszając bezbarwny lakier ze sproszkowanymi suchymi pastelami. trzeba zetrzeć dwa odcienie brązu i wymieszać z lakierem do konsystencji

farby i pomalować,

wychodzi wtedy kolor chropowata struktura rdzy.Wieczorem wyślę Ci foto jak to wygląda w moim modelu.

Jak obiecałem wstawiam te fotki

dscf4727n.jpg

dscf4728.jpg

W Twoim modelu poprawienie tego elementu nie będzie kłopotliwe,bo wszystko jest na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest na dużym powiększeniu w realu nie żuca się tak w oczy.Model robił mój 13-to letni syn i miał trochę kłopotów z dopasowaniem tych pozaginanych rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,też bardzo się bałem żeby tego nie zchrzanić,bo bardzo chciałem żeby te rury wydechowe były także bezbłędnie zmontowane. Dlatego zanim je skleiłem i pomalowałem złączyłem taśmą malarską , dopasowałem i oszlifowałem jeżeli było to konieczne. Jak już wszystko pasowało do siebie wtedy pomalowałem i posklejałem . Tak samo zrobiłem ze wszystkimi częściami tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, bardzo fajny sprzęcik ;) Bardzo mi się podoba.

Super zestawienie kolorów, mam słabośc do czerwonych ram

 

Nie chcę się mądrzyć, ale mógłbyś poprawić kierunkowskazy i obrysówki na dachu - prawie nie widać że są pomarańczowe. Wystarczyłoby żebyś przejechał po nich pomarańczowym markerem - ja zawsze maluję farbą klosz kierunku od spodu ( zwykłą pomarańczową, nie klarem) a od wierzchu przeciągam pomarańczowym markerem - zabrzmiało dość patetycznie, ale nie uważam się za super modelarza mającego podstawy do wygłaszania "wykładów".

 

kierunekf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego,każda podpowiedź w jakimś temacie jest warta uwagi nawet jak pochodzi od osoby mało doświadczonej,także-warto się dzielić swoimi uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za wasze porady . Swiatła obrysowe,kierunkowakazy i odblaski o których wspomniał wcześniej @maciek_muzzy, są pomalowame farbą "PACTRA A13 Orange (G)" czyli barwy pomarańczowej . Zdjącia były robione wieczorem przy zapalonym świetle dlatego wszystko ma jasne kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.