Jump to content

Truckerek93

Members
 • Content Count

  2,555
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Truckerek93

 1. Proszę , ciekawe jakie nowości w tej Scani się pojawią.
 2. Tak poza tematem coś mi świta ten foodtankers podrzucisz zdjęcie ? Który rok tego MTM'u to był?
 3. Po mojemu osie skrętne powinny być bardziej wsunięte, tak przynajmniej dla mnie to wygląda.
 4. A teraz zdejmij kabinę z tylnych mocowań i przesuń ją o ok 3mm do przodu jak mówi Tomek zobaczysz ze będzie wyglądać to jak powinno.
 5. Przewody wysokiego ciśnienia wychodzą z alternatora? Pompa wtryskowa z której wychodzą jest zamontowana po środku silnika ta z 8 wyjściami do góry ;-)
 6. Tylko clear fix ma wade nie jest mocny , trzeba uważać bo szybki mogą po prostu wypaść.
 7. Będe porównywał z rusunkiem technicznym na tyle ile starczy wymiarów, ale dzięki za podpowiedz ;-)
 8. No nic trzeba kupić kilka arkuszy 1mm, okazuje się ze mam jakieś ale to chyba jest 0,5 mm już nie pamietam P.S możecie podrzucić linki do sklepów innych niż KFS ?
 9. Czyli , rozrysować sobie na kartce na podstawie ramy i przenieść na polistyren. Kleić jakaś kropelka zapewne?
 10. http://carblueprints.info/eng/view/scania/scania-la6x4 Ciągnik siodłowy jak najbardziej ;-)
 11. Tak, myślę mam zawieszenie 6x4 (KFS) użyte w Scani longline która wyszła jak kupa, i można by z tego zawieszenie skonstruować coś nowego tzn zwykła topline w 6x4, jednak przód ramy chciał bym wykonać samodzielnie takie coś nowego po długiej przerwie, teraz pytanie, do konstrukcji ramy jak grubego materiału używać i czy robić ja na podstawie ramy italeri znalazłem przybliżona długość takiej ramy to jest 6893mm w realu czyli 287mm w 1/24 zakładając ze kawałek ramy KFS ma 130mm brakuje mi 157mm i teraz zastanawiam się jak to wykonać.
 12. Wiadomo kiedy ten F2000 ma się pojawić ?
 13. Były, jako osobne modele ;-) Np DAF'y , Man'y F2000 .
 14. TGX niczym nie szokuje gotowa rama jak w starym TGA "Formel" . Natomiast F16 jest piękny, szkoda ze nie ma wyboru kabin wysokich i niskich :(
 15. Są, tylko trzeba umieć się nimi posługiwać. Dodatkowo możesz stosować różne nożyki nie tylko "skalpele"
 16. Siodło, jest całe czrne od smaru, widziałem kiedyś mieszankę wikolu z czarną farbką położona na siodle efekt był fajny.
 17. Tomku, nie jesteś Tu na forum od wczoraj , żeby nie wiedzieć ze modele nie robi się na zasadzie i tak tego nie widać ;-)
 18. Kiedyś, dorabiali takie tematy , na podstawie odlewu kfs, Teraz już nawet nie pamiętam, kto mi dorabiał podłogę do Scanii Longline
 19. Przemku, czyżbyś to ty był producentem tej pięknej czarno czerwonej 3 serii?
 20. Tylko dlaczego ostatnia oś, ma bębny i piasty jak w Dafie czy man'ie ?
 21. Ogólnie do kalek to używałem Micro Sol i Set jeden pod kalkę drugi na kalkę. Kalki trzymają się do dziś bez niczego. Ale ogólnie pryśniecie lakieru na kalkę powoduje ze kalka nabiera efekty malunku bo zatracasz uskok jaki robi kalka.
 22. W sumie tematem za super glue jest debonder, rozpuszczalnik takiego kleju który na kilka sekund powoduje upłynnienie kleju, gdy odparuje klej ponownie wiąże.
 23. Truckerek93

  Aerograf

  Możliwe ze to i ja mam coś nie tak, ale po każdym rozebraniu i czyszczeniu występuje efekt cofania się powietrza do zbiorniczka. Prostszy miałem na myśli o mieszaniu wewnętrznym, z zbiorniczkiem umieszczonym u góry .
 24. Truckerek93

  Aerograf

  Szukam, prostego aerografu, malować raczej będę pojedyncze spore powierzchnie. Miałem EW -770 ale one mnie nie lubią, i ciągle miałem z nią przeboje. Chyba ze jest możliwość kupienia samych cześć zamiennych do EW- 770 i znajdzie się ktoś kto objaśni mi w jakiś sposób to poskładać ażeby działało.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.