Skocz do zawartości

Budynki co i jak


YoungHC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio chwyciła mnie zajawka żeby zbudować jakiś budynek. Padło na ten:

http://www.ww2incolor.com/d/354969-1/PantherM10

Doświadczenie z budynkami już mam ale chciałem poznać inne niż moje techniki budowania. Jakiego materiału użyć do budowy ścian do tej pory robiłem to z styropianu. Gdzieś w internecie obiła mi się o oczy technika robienia cegieł z korka? Zna ktoś te technikę? Interesują mnie jakieś ciekawe patenty szukałem podobnych informacji na forum ale nie znalazłem. Oczywiście też sie podzielę swoimi technikami. Myślę że nie tylko ja skorzystam z takich informacji

aaaaa i jak ktoś miałby zdjęcie jakiegoś ciekawego budynku to bym poprosił Z góry dzięks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem podobnych informacji na forum ale nie znalazłem.

 

Coś słabo szukałeś... Płyty gipsowe są najlepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, czy najlepszy, ale do skali 1:72 pewnie się nada... Natomiast do skali 1:35 proponuje odlać sobie główne elementy w gipsie budowlanym pamiętając o zachowaniu proporcji. Poszukaj na starym pwm, tam jest fajny wątek o budynkach z gipsu budowlanego. A rzeźbienie w takim gipsie jeszcze nie zastygłym daje bardzo fajne efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty gipsowe są najlepsze...

Zgadzam się. Próbowałem już rzeźbić w k-g. Najpierw ściągnąłem papier na mokro, a później rylec w dłoń i jazda. Efekt naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył. Nawet jak na skale 72. Jedyna wada to grubość płyty. Najcieńsze jakie znalazłem to 9,5 mm. Daje to w realu ścianę grubości prawie 70cm (nie mówiąc o standardowej płycie 12,5 mm - 90cm!!). Trochę nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Najcieńsze jakie znalazłem to 9,5 mm. Daje to w realu ścianę grubości prawie 70cm (nie mówiąc o standardowej płycie 12,5 mm - 90cm!!). Trochę nie teges.
Zawsze można sobie samemu taką płytkę wylać z gipsu - dowolna grubość i wymiary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Od niedawna zacząłem prace w sklejce, płyta karton gips jest dobra do robienia ruiny czy pojedynczej ściany ale na przestrzenny budynek trochę za delikatna, pracuje nad makietą z kamienicami w których odtwarzam wnętrze i zdecydowanie polecam sklejkę ze względu na jej różne grubości i łatwość w obróbce, natomiast cegiełkowanie ścian wykonuje tą masą:

http://modelarstwo.otwarte24.pl/8,MASA-SZPACHLOWA-CEGLASTA-M003-60ml1op

najpierw robie siatka z taśmy izolacyjnej, pociętej na 1mm szerokości i nakładam masę, kiedy zaczyna wiązać to zrywam siateczkę z taśmy i pozostają już gotowe cegłówki a fuga to podkład pomalowany przed przyklejeniem siateczki z taśmy izolacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.