Skocz do zawartości

[in-box] BA-64B - Vision Models - 1/35


elrogalo

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wszem i wobec inbox modelu samochodu pancernego BA-64B małej, ale ambitnej taiwańskiej firmy Vision Models. Jest to ich drugi, po amerykańskiej haubicy M1A1 75mm model. Nie należy się jednak sugerować małą ilością produkowanych zestawów - jakością wykonania dorównują one czołówce dzisiejszych producentów.

 

Do rzeczy: model przedstawia produkowany w zakładach GAZ-a samochód pancerny BA-64B, czyli jego drugą wersję, z poszerzonym rozstawem kół. Pojazdy te były używane przez RKKA głównie w zwiadzie i służbach łącznikowych. Zestaw składa się z dwóch ramek z zielonego plastiku, osobno odlanych połówek kadłuba oraz opon. Te ostatnie są luzem - już odcięte z ramek. Co ciekawe kanały wlewowe na oponach umiejscowione są wewnątrz, więc odpada czyszczenie powierzchni bieżnika w widocznych miejscach.

 

Box art:

 

imgp0038o.jpg

 

Duża ramka z większością części:

 

igp4161.jpg

 

i mniejsza, m. in. z elementami wieży oraz opony:

 

igp4165.jpg

 

Górna i dolna część kadłuba:

 

igp4166.jpg

 

A teraz trochę detali aby nacieszyć oko:

 

igp4168.jpg

 

igp4169.jpg

 

igp4170.jpg

 

igp4171.jpg

 

jak widać producent zaszalał i zadbał nawet o wentyle na felgach

 

igp4173.jpg

 

igp4174.jpg

 

igp4175.jpg

 

Instrukcja w większej rozdzielczości, aby dało się coś zobaczyć:

 

igp4177.th.jpg igp4179.th.jpg igp4180.th.jpg igp4181.th.jpg

 

Ogólnie rzecz ujmując jest to świetny model w przystępnej cenie (około 22$ razem z przesyłką z dalekiego wschodu). Producentowi należy się głęboki pokłon od miłośników sowieckiej myśli technicznej z II WŚ za poruszenie tego tematu, ponieważ, poza żywiczno-vacuformowym modelem firmy S-Model, w tej skali nie było do tej pory miniatury tego sympatycznego pojazdu. Bobików używało też Wojsko Polskie, co dla mnie jest dodatkową zachętą.

Nawiasem mówiąc jak na dłoni widać dysproporcje w sympatiach producentów, odpowiednik BA-64 ze strony niemieckiej jeśli chodzi o zadania taktyczne, czyli SdKfz 222 jest produkowany chyba przez wszystkich "majorsów" i trzeba było dopiero małej firmy z Tajwanu, żeby doczekać się razwiedczika z krasnoj zwiezdoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak rodzą sie wielkie firmy zobaczymy co dalej.

 

Trzymam kciuki za rozwój tej firmy. Mój BA-64 dotrze do mnie już we wtorek lub środę. Tyle , ze ja kupiłem w Lucky Model i będzie z żywiczną figurką w zestawie. Tak zapewnia LM.

Kolesie dobrze kombinują. Po co konkurować i robić kolejny model pojazdu który już jest na rynku ? A tak znaleźli sobie niszę i ją wypełnili. Podobnie jak Trumpek niektórymi modelami - AS-90, STRV-103, Ariete, Challenger 2 czy T-62 nie zalegają na półkach jak rzesze Tygrysów, Panter czy Szermanów.

Tak trzymajcie kolesie z Vision !! Czekamy na ładną serię czołgów T-40, T-50, T-60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentowi należy się głęboki pokłon od miłośników sowieckiej myśli technicznej z II WŚ za poruszenie tego tematu, ponieważ, poza żywiczno-vacuformowym modelem firmy S-Model, w tej skali nie było do tej pory miniatury tego sympatycznego pojazdu

Oj, kolega jest w błędzie.

Ba-64 miał w swojej ofercie Aer (nr kat. 35007), oraz Maquette (nr kat. 3513 -> http://misc.kitreview.com/armourreviews/ba64breviewsp_1.htm)

Modele dosyć trudno dostępne i na pewno dużo gorzej wykonane niż Vision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprostowanie, nie znałem tych modeli.

Nawiasem mówiąc, model Vision'a też jest na razie dostępny jedynie za granicami naszego pięknego kraju. W czasach paypala i przesyłek lotniczych nie jest to jednak wielkim problemem, zresztą, z tego co zdążyłem się zorientować spora część z nas i tak kupuje modele głównie u naszych skośnookich braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zdążyłem się zorientować spora część z nas i tak kupuje modele głównie u naszych skośnookich braci.

 

Nie dziwię się. Importerzy dokładają swoją marżę i sklepy też. Ale co się dziwić właścicielom sklepów ? Muszą utrzymać lokal, płacić te nasze wspaniałe podatki, ZUS, telefon, i inne umilające życie opłaty. Kto prowadzi działalność gospodarczą wie o czym mówię no nie ?

Dlatego zakup modelu w Azji jest tańszy niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.