Skocz do zawartości

70 AAR Plymuth Cuda firmy Revell


kiwaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rownolegle z moim Fordem Torino (opisywanym na tym forum) buduje takze inny "Muscle Car" czyli All American Racer Cuda rocznik 1970. Jak do tej pory pomalowalem wnetrze razem z imitacja drewna, i polozylem lakier na karoserie. Model jak do tej pory bez zarzutow i z przyjemnoscia zasiadam do budowy.

 

 

img56411341.jpg

70%20AAR%20Cuda%20005.JPG

70%20AAR%20Cuda%20006.JPG

70%20AAR%20Cuda%20007.JPG

]70%20AAR%20Cuda%20002.JPG[/url]

70%20AAR%20Cuda%20005.JPG

70%20AAR%20Cuda%20008.JPG

 

A na tym wozie bede sie wzorowal.

aar-cuda_hood1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Maluje podklad jasna farba np. Tamiya Desert Yellow, pozniej cienkim pedzelkiem rysuje bochomazy ktore maja udawac sloj drewna. do tego momentu wszystko to wyglada tragicznie ale po pokryciu calosci farba Clear Orange zaczyna to przypominac imitacje drewna.

Jak masz jeszcze jakies pytania to smialo.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super maszyna Tez zamierzam ja kupić możesz mi powiedzieć gdzie i ile dałeś?

Witam. Mieszkam w Kanadzie i tutaj modele tego typu kosztuja miedzy $15-25, ale znalazlem sklep gdzie maja duzo modeli Muscle Cars kompletnych ale bez orginalnych pudelek i sprzedaja je za pol ceny wiec kupilem nastepujace:

Revell 70 Ford Torino Talladega, Monogram '70 Ford Torino GT, Revell 70 Plymuth AAR Cuda, Revell 69 Z-28 Camaro RS, Revell 71 Cuda Convertable.

 

Możesz zdradzic co to za lakier na kaście?? Podoba mi się i uważam że świetnie sie nada do mojego Evo

Lakier na kascie to Model Master No 28117 Sublime Green i kladzie sie go tak samo dobrze jak Tamiya.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Maluje podklad jasna farba np. Tamiya Desert Yellow, pozniej cienkim pedzelkiem rysuje bochomazy ktore maja udawac sloj drewna. do tego momentu wszystko to wyglada tragicznie ale po pokryciu calosci farba Clear Orange zaczyna to przypominac imitacje drewna.

Jak masz jeszcze jakies pytania to smialo.

 

Pozdrawiam

Artur

 

Super dzięki za pomoc. Nawet mam wszystkie potrzebne elementy i super, że sposób nie jest jakiś mocno skoplikowacy. Zaraz ide popróbować Dzieki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale jak włączyłem ten temat, przeczytałem i obejżałem fotki to mi sie w głowie zaczęło kręcić xD

Powiem tak... Drewno wygląda super, a lakier... powaaala Po polerce już?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale jak włączyłem ten temat, przeczytałem i obejżałem fotki to mi sie w głowie zaczęło kręcić xD

Powiem tak... Drewno wygląda super, a lakier... powaaala Po polerce już?

Pozdrawiam

Piotrek

Dzieki za mile slowa. Farba jeszcze przed polerka (po drugiej "mokrej" warstwie).

Po polozeniu kalek zrobie nastepny update.

Pozdrawiam

Artur

Jeszcze jedno pytanko, a czym malujesz te bochomazy? Bo domyślam sie, że innym, ciemniejszym kolorem?

Owszem zapomnialem dodac ja uzylem "Hull Red" XF-9 i "Red Brown" XF-64 Tamiyi.Pozdrawiam

Artur

 

 

ooo a była by możliwość wysłania paczki z Kanady do PL z jakimś modelem?

Oczywiscie tylko nie wiem ile bedzie kosztowac tej wielkosci przesylka do Polski. Zapytam na poczcie i dam znac.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no poprostu kocham ten samochód, to najwspanialszy muscle car, zaraz obok Mustanga Bossa 302 i do tego w zielonym,też chyba sobie kupię.

Kolega to ma dobrze ,modele AMT w sklepach, mogli by zacząć do nas sprowadzać. Z tego patentu na drewno muszę skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód moich marzeń tylko że bardziej podoba mi sie rocznik 71 z czterema oczetami

 

Kibicuje !!!!!!!!!!!

Zgadzam sie i juz czeka w kolejce model Revell 71 Cuda kabriolet, ktory chce pomalowac na ich slynny kolor "Panther Pink" z bialymi skorami w srodku.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no poprostu kocham ten samochód, to najwspanialszy muscle car, zaraz obok Mustanga Bossa 302 i do tego w zielonym,też chyba sobie kupię.

Kolega to ma dobrze ,modele AMT w sklepach, mogli by zacząć do nas sprowadzać. Z tego patentu na drewno muszę skorzystać.

Witam.

Musze sie przyznac ze do jeszcze niedawna nawet nie patrzylem na starsze modele AMT czy Monogram i dopiero po kupieniu AMT International Transtar(ciezarowka) zadziwila mnie ilosc detali i jakosc duzo lepsza niz sie spodziewalem. Nie jest to Tamiya ale jaki wybor tematow i nieporownywalnie nizsza cena niz Japonczycy.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Maly update, po wyschnieciu lakieru przyszedl czas na kalki. Poszlo to bardzo gladko i wrescie AAR Cuda zaczyna wygladac tak jak powinna.

Za kilka dni polerka a w miedzy czasie zabieram sie za podwozie.

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Artur

 

70%20AAR%20Cuda%20006.JPG

70%20AAR%20Cuda%20011.JPG

70%20AAR%20Cuda%20013.JPG

70%20AAR%20Cuda%20014.JPG

70%20AAR%20Cuda%20015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przydałby się jeszcze czarny dach/maska i byłoby (jak dla mnie) super

Witam.

Masz racje maska juz schnie pomalowana na polmatowy czarny ale dach zostawie bo w oryginale na ktorym sie wzoruje nie ma dachu pokrytego tworzywem.

Za to jeszcze bedzie malowana gora blotnikow i gora drzwi jak w oryginale na ten sam kolor co maska.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nareszcie karoseria i maska pomalowane, skonczylem kabine i zaczynam podwozie i silnik. Maska jeszcze troche mokra i dlatego zamkniecia maski jeszcze nie pomalowane ale juz wkrotce.

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Artur

 

70%20AAR%20Cuda%20004.JPG

70%20AAR%20Cuda%20005.JPG

70%20AAR%20Cuda%20010.JPG

70%20AAR%20Cuda%20014.JPG

70%20AAR%20Cuda%20015.JPG

70%20AAR%20Cuda%20016.JPG

70%20AAR%20Cuda%20020.JPG

70%20AAR%20Cuda%20021.JPG

70%20AAR%20Cuda%20022.JPG

70%20AAR%20Cuda%20023.JPG

70%20AAR%20Cuda%20025.JPG

70%20AAR%20Cuda%20026.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suuuuper malowanie

 

Ojjj tak

Fajnie to wszystko wygląda ale najbardziej podoba mi się wykonanie "budy".

Przydało by się jeszcze delikatnie zaznaczyć linie podziału blach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.