Skocz do zawartości

[IN-BOX] Renault 4 CV Pie Heller 1:24


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obiecałem tak też robię, oto in-box modelu Renault 4CV Pie Hellera.

Sam model raczej przeciętny, dużo szwów i zapadnięć najbardziej przeszkadzają na karoserii. Oszklenie też nie najlepszej jakości, no ale to może tylko mój zestaw tak ma Wszystkie braki rekompensuje sobie pełnym wnętrzem, silnikiem oraz bagażnikiem, no i do tego sam samochód bardzo ciekawy.

dscf4834.jpg

Karoseria i klapy, szkoda że producent nie dodał do nich żadnych zawiasów.

dscf4835.jpg

Pozostałe elementy modelu:

dscf4836.jpg

dscf4838o.jpg

Oprócz gumowych oponek, Heller dołożył nam drut do wykonania anteny

dscf4840.jpg

Elementy chromowane i kalkomanie. Chromy całkiem niezłe, w przeciwieństwie do kalkomanii które mają sporo (minimalnych jak na Hellera) przesunięc a zegary raczej symboliczne.

dscf4841.jpg

Mimo wszystkich braków model wart złożenia, na pewno będzie się bardziej wyróżniał niż niejedno Ferrari czy Mercedes. Wbrew pozorom całkiem dużo zdjęć można znaleźć więc brak dokumentacji nie stoi na przeszkodzie w zbudowaniu wiernej repliki.

Jak tylko skończę Trabanta ruszam z warsztatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe widziałem go na allegro i nawet się nad nim zastanawiałem, ale bałem się zaryzykować. Robisz go w wersji POLICE? Czy planujesz coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe widziałem go na allegro i nawet się nad nim zastanawiałem, ale bałem się zaryzykować. Robisz go w wersji POLICE? Czy planujesz coś innego?

Nie ma się co bać , mimo wszystko to całkiem ciekawy modela jego niedociągnięcia nie będą utrudniały budowy.

Zrobię go na 100% w wersji policyjnej może do tego jakaś dioramka jescze pomyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po napisaniu postu znalazłem jego foty i wersja cywilna bardzo różni się od policyjnej. Szkoda bo mógłbyś gdzieś dorwać drugi taki model i zainscenizować pościg w latach 50-tych. To by była diorama Ale życzę powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo mógłbyś gdzieś dorwać drugi taki model i zainscenizować pościg w latach 50-tych. To by była diorama Very Happy Ale życzę powodzenia w budowie.

Kolega normalnie mi w myślach czyta Myślałem dokładnie o tym samym jako uciekający miała by występować moja stara Alfa z Italeri, oczywiście po przeróbkach do tego 2CV do którego zakupu się przymierzam. Największy problem byłby z figurkami, nikt ich nierobi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś gdzieś dorwać drugi taki model i zainscenizować pościg w latach 50-tych

 

Po co drugi taki sam ...

Dokupić DS'a lub 2CV i też będzie klimacik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi ktoś DS-a w 1:24

 

A no myślałem że robi Heller ... Owszem robi ale w 1:43

Ale są za to gotowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.