Skocz do zawartości

M1046 HUMVEE


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie niedawno skończyłem swój pierwszy model po latach (ostatni raz miałem przyjemność z plastikiem w okolicach szkoły podstawowej i była to przygoda bez koloru, jedynie z super glue i cążkami do paznokci). Teraz coś mnie trafiło i po lekturze wątków na Waszym forum i zaopatrzeniu się w parę modelarskich narzędzi postanowiłem spróbować raz jeszcze.

 

Oto efekt:

 

100_1758.jpg

 

100_1761.jpg

 

100_1766.jpg

 

100_1770.jpg

 

100_1771.jpg

 

100_1757.jpg

Wypaćkana szyba to moje paluchy a nie klej. Za jakość zdjęć przepraszam, ale ani ja, ani aparat (choć bardziej ja) nie reprezentujemy wysokiego poziomu w dziedzinie robienia fotografii.

 

Jeśli ktoś przypadkiem wejdzie w ten temat, to proszę o krytyczną ocenę.

 

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak na pierwszy model to nie źle.Model z tego co widzę jest czysto sklejony oraz dobrze pomalowany.Kalkomanie również dobrze wyglądają.Nie podobają Mi się wyloty na masce oraz przyrządy na dachu(Chociaż one jeszcze ujdą).

 

PS. Podaj skalę modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak na pierwszy model to nie źle.Model z tego co widzę jest czysto sklejony oraz dobrze pomalowany.Kalkomanie również dobrze wyglądają.Nie podobają Mi się wyloty na masce oraz przyrządy na dachu(Chociaż one jeszcze ujdą).

 

PS. Podaj skalę modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, skala to 1:35.

 

Co do wylotów to jest to chyba wynik mojego nieudanego washowania w tych okolicach.

 

Przyrządy na dachu to rzeczywiście porażka z tego powodu, że malowałem 4 razy, a i tak nie ten kolor. No ale warstwy robią swoje i całość wygląda jak wygląda.

 

Postaram się o lepsze zdjęcia bo te, wg mnie, trochę przeinaczają to, jak rzeczywiście wygląda auto.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mnie się podoba. Bardzo fajnie zrobiony. Mam jednak 3 ale:

1) w środku masz radio, a gdzie ten humvee ma antenę? Urwało? Z rozciągniętej ramki w bardzo prosty sposób zrobisz.

2) dlaczego rura wydechowa jest tak zardzewiała? Owszem jest to element który rdzewieje, ale nie tak szybko. Rura sugerowałaby, że pojazd już dość długo służy, a lakier jak nowy. Troszkę to przez to niespójne. Osobiście uważam, że lepiej wydech pomalować na srebrno i przetrzeć rdzawym.

3) zapomniałeś domalować kilka elementów: światła boczne, te co są obok odblasków, gumki wycieraczek i szkła lusterek (choćby na srebrno).

 

Z następnym humvee zapraszam do projektu grupowego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za opinie. Miło poczytać na co na przyszłość zwracać uwagę. Jak wejdę w posiadanie dobrego aparatu to postaram się podmienić zdjęcia na lepsze, i na ciemniejszym tle.

Co do projektu grupowego, to z miła chęcią dołączę jak tylko uporam się z Fiacikiem 500:)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.