Skocz do zawartości

Francuska piechota


KP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio zakupiłem takie coś:

 

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=887

 

I mam takie pytania:

 

1) Czy mogę to pomalować tylko emalią(zamierzam skorzystać z farbek Humbrola)

2) Jakiego użyć podkładu? Czarnego czy białego? Może być taki samochodowy?

3) Czy prócz rozcieńczalnika, nożyka, farbek, podkłady będzie mi coś jeszcze potrzebne?

 

Wiem że pytanie są głupie, ale wolę się upewnić

 

Serdecznie pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Postaram się odpowiedzieć na twoje pytania, oczywiście na tyle na ile sam się znam

1) Niby można ale to chyba nie najlepszy pomysł, lepiej zrobisz jeżeli zakupisz sobie farbki Vallejo- są dużo wygodniejsze w użyciu oraz co najważniejsze lepiej kryją. Jeżeli będziesz robił wasch to i tak będziesz musiał użyć innej farby niż emalie.

2) Podkład polecałbym srebrny, najlepiej ukazuje wszystkie niedoskonałości odlewu, podkłady samochodowe są raczej z grube do figurek w tak małej skali.

3) Oczywiście pędzelki najlepiej 000 i 00 użycie większych chyba nie ma sensu, no i jeszcze jakiś papier ścierny do usuwania nadlewek.

Gdybym coś źle powiedział to poprawcie mnie

Jak pomalujesz pierwszego francuzika to wrzuć fotki, zobaczymy jak ci to idzie. Zastanawia mnie jak będziesz ich malował, czy każdego pojedynczo do końca, czy raczej masowo malując ich po kolei tym samym kolorem.

Czekam więc na up.

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Poza tym szybciej schną prawda?

2) Srebrny to to samo co szary?

3) No tak bez pędzelka było by mi trudno. Nadlewki usuwam nożykiem(technika skrobania)

 

Nie będę ich malował taśmowo, najpierw dopieszczę jednego a potem reszta.

Jutro wybieram się do modelarskiego, mam nadzieję że będą mieli farbki akrylowe, ostatnio jak tam byłem to dali mi olejne.

 

Z tym sprey"em to mnie trochę zdołowałeś

 

Dziękuję za wyjaśnienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do farb jak na tą skale leprze będą akrylowe oczywiście polecam Vallejo jednak i Pactra będzie dobra. Co do podkładu srebrny odpada, zastosuj szary(będzie najlepszy) ewentualnie biały. Pędzle to tak jak kolega już napisał. No i oczywiście masę cierpliwości ze względu na skale, no i jakaś lupa by się przydała na mniejsze detale.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, mogę użyć tych farbek które są zaproponowane z tyłu opakowania?

Biały podkład powoduje że figurki są "odświętniejsze"

Czarny że bardziej mroczne(czuć klimat bitwy)

A szary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.