Skocz do zawartości

R.M.S TITANIC GIFT SET


bahamut24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zaczęły się w stoczni prace nad moim pierwszym na poważnie sklejanym modelem . Jako że mam dwa takie same modele tylko, że jeden w skali 1:570 a drugi 1:1200 zacząłem od tego mniejszego

Wszystkie uwagi , porady oraz słowa krytyki mile widziane , ponieważ spodziewam się , że do ideału będzie długa i ciężka droga

Wyciąłem skalpelem pierwsze elementy pokładu, usunąłem fragmenty łączące elementy z ramkami ino szpachli nie mam jeszcze ale na szczęście to czego nie ma być widać to nie widać przejechałem również krawędzie kadłuba i dół , jako że był już fabrycznie sklejony kilka baboli trzeba było szlifować

dsc04734v.jpg

 

dsc04736r.jpg

 

dsc04735l.jpg

 

Musiałem skalpelem trochę poprawić otwory w które wciska się następne części bo coś słabo wchodzą w siebie.

 

Montaż na sucho a później klejenie

 

dsc00363rd.jpg

 

Maskowanie części kadłuba ( taśma Tamiya daje rade )

dsc00364cs.jpg

 

Obecnie model znajduje się w kartonie ochronnym przed kurzem i schnie pierwsza warstwa farby . Osobno pomalowałem również 2 śruby przy sterze i tez schną ino zdjęć zapomniałem zrobić ale to się nadrobi ^^

Wciągnąłem się w sklejanie dlatego postanowiłem skleić podstawkę pod model

dsc00365i.jpg

 

W instrukcji nie ma nic pokazane ale na obrazku jest ona na taki złotawy kolor pomalowana więc pewnie tez doczeka się swojej barwy.

 

Sorry za jakość zdjęć ale po pierwszych 3 aparat się rozładował i robiłem komórką dlatego wyszło jak wyszło .

Jutro popołudniu myślę że położę drugą warstwę farby i wstawię jakieś foty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem mało czasu żeby wstawić zdjęcia ale prace nie stanęły.

Pomalowałem kadłub na czerwono i czarno , przygotowany do malowania na biało

dsc04741nf.jpg

Śruby tez pomalowane i wklejone w kadłub

dsc04739q.jpg

 

dsc04740d.jpg

Widać również tragiczne malowanie pokładu nie wiem jak panowie z revell wyobrażali sobie malowanie nawet małym pędzlem żeby nie pacnąć tego co ma być w innym kolorze , na szczeście detale dostaną swój kolor a nie brązowy, wszystko będzie poprawione . Pierwszy raz takie małe elementy maluje i troche żałuje ze nie pomalowałem przed klejeniem.

dsc04744j.jpg

Tutaj również do poprawek malarskich

Na koniec jeden z 4 kominów, będzie położona jeszcze jedna warstwa farby więc będzie idealnie

dsc04743.jpg

Mam pytanie , czy po pomalowaniu mogę zabezpieczyć model sidoluxem? Szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć nic na temat tego preparatu używanego z farbkami wodnymi revella bo takimi maluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.