Skocz do zawartości

Gdzie kupić takie cuda ?????


weganin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio byłem na wystawie modelarskiej i zobaczyłem tam cudo które zachwyciło mnie niezmiernie. A mianowicie model starego samolotu (nieznam się nie jestem samolociarzem) do którego wchodzili z jednej strony pasażerowie a z drugiej obsługa naziemna pakowała bagaże. Cała diorama wprawiła mnie w szok swoją perfekcją wykonania. Duże brawa dla autora kimkolwiek on jest.

Ale najbardziej spodobały mnie się figurki ludzi (Cywilów !!!)

Gdzie takie można dostać ?? Czy je się maluje czy kupuje gotowe ??

Zapytałbym się wykonawcy ale niestety nie mogłem go spotkać (toaleta ??) Człowiek który zaś pilnował modelu nie miał o nim pojęcia.

Widziałem figurki nawet trochę podobne firmy Igra ale im było daleko do tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ziomal

 

Samolot, o ile się dobrze orientuję to, Ju-52 (też nie jestem samolociarzem) w bardzo zacnym polskim malowaniu. Skala 1:72.

 

Figurki to zestaw firmy Preise Pilots, Ground Crew and Passengers 1925 (nr katalogowy 72510). Zestaw chyba nie taki najnowszy, ale do dostania w wielu sklepach (w tym z artykułami kolejkarskimi).

 

PRE72510thumb.jpg

 

http://plasticsoldierreview.com/Review.asp?manu=PRE&code=72510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłem ceny jakie ma firma Praise. Figurki śliczne ale cena już potrafi ostudzić.

Jest jeszcze jakaś inna firma która ma tańsze a równie dobre wyroby ? Interesuje mnie głównie ludność cywilna jak i cywilne pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy ceny Preisera są zaporowe, kształtują się mniej więcej na takim poziomie jak np. Orion czy Caesar, chociaż, fakt nie są aż tak niskie jak masówka typu Italeri, czy nawet i Revell.

 

Rozumiem, że interesują Cię klimaty cywilne w skali 1:72?

Wtedy jesteś w materii figurek praktycznie skazany na Preisera, bo to jedyny chyba producent, który ma w ofercie niemilitarne zestawy. W innym przypadku musisz sobie wyłuskać coś na kształt cywili z mundurowych, albo sobie co nie co poprzerabiać (a to chyba najłatwiej z Preisera właśnie). Polecam serwis Plastic Soldier Review dla lepszej orientacji.

 

To samo tyczy się pojazdów. Pozostaje szukać jakie wojskowe da się przerobić na cywilne.

 

Niestety.

 

W skali 1:87 może odnajdziesz swój raj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak też mi powiedział Pan w sklepie modelarskim. Rozmiar 1:72 prawie że wyłącznie jest zarezerwowany dla modeli wojskowych. Z cywilnych samochodów na stanie, w tej skali, był w sklepie tylko jeden model, a ja udziłem się że bedzie mozliwe sklejenie np: brytyjskiej taksówki.

Jak na razie muszę zadowolić sie pojazdami pomocniczymi R.A.F - u z zestawów Airfix

Czy modele cywilne (pojazdy, ludzie) 1:87 są do sklejania czy tylko gotowe ? W tym temacie jestem bowiem zupełnie zielony.

Pozdrawiam[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę spytać jaki był ten cywilny model w sklepie?

 

W skali 1:87 są modeliki do klejenia/składania. Zadaj pytanie w dziale modeli cywilnych, na Modelworku jak na razie 2 relacje w tej skali były, ale są koledzy oblatani w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w sumie jak cywilnie dostosowujesz ciężarówki z Airfixu to i inne modele tak samo możesz przekabacić.

 

Jak mi się spodoba jakiś wóz to szukam w necie fotek pod kątem nietypowych (modelarsko) zastosowań, czasem fajne żniwo można zebrać. Takim najbanalniejszym przykładem może być mój strażacki Ził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba była osobowa tatra ale głowy nie dam, wystarczyło ze Pan powiedział że czeski samochód i straciłem zainteresowanie. Zestaw z Airfixa zbytnio nie przerabiam ciężarówka paliwowa na lotniskach chyba wygląda wszędzie tak samo a dzięki temu wzoruje się na tym co mam na pudełku.

Twój Ził świetnie wyglada ja jeszcze musze sporo popracować żeby mieć takie umiejętnosci jak ty.....

Dopiero od niedawna przeszedłem na modele pojazdów kiedyś tylko dla odprężenia robiłem takie coś...

 

598fa8d858f595c1.jpg

e79169a34ee9f59c.jpg

c1cbbb860db67274.jpg

 

....z tym że szkielety mają jakieś 4 cm a rycerze na koniach to 15 mm wszystko oczywiście metalowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje umiejętności są nie bardziej niż przeciętne, to fajne zestawy i cierpliwy człowiek powinien co najmniej dojść do takiego efektu jak ja.

 

Twoje figurki ciekawe, rycerze rulezują, 15mm trzeba mieć pewną rękę coby ich tak ozdobić. Dla mnie bomba jak tak patrzę na to zdjęcie. Sci-fi mię nie kręci, ale widać, że malowane starannie.

 

W zestawie Airfixa masz wojskowego Bedforda, czy cywilnie tak wyglądał o ile w ogóle był w uzyciu? Na pudełku masz malowanie w niebieskim (i zółtym) RAF-u, bardzo fajnie się prezentuje.

 

Ta Tatra pewnie z firmy Attack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Właśnie zobaczyłem ceny jakie ma firma Praise. Figurki śliczne ale cena już potrafi ostudzić.

Jest jeszcze jakaś inna firma która ma tańsze a równie dobre wyroby ? Interesuje mnie głównie ludność cywilna jak i cywilne pojazdy.

jeżeli wybrałbyś figurki w skali 1/87 - po 22m , to sa takie w paczkach po 120 sztuki cena za sztuke poniżej złotego , można by negocjowac z importerem z Wrocławia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam

przypadkowo po czasie trafiłem na ten temat tu , jestem autorem tego modelu, co do gigurek to są akurat fallera, ale dostepne są również piko i praisnera , te ostatnie polecam najbardziej , co do ceny to można ją trochęzbić kupujac dóze zestawy niepomalowane,w takim zestwie jest nieraz 40 i wiecej figurek za ok 80 zł , jednorazowy wydatek ale spory wybór , są też one często z kawałków( ręce ) wiec można troszkę poimprowizować

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faller robi(ł) figurki w skali 1:72? Można jakieś namiary prosić?

Gdzie można kupić taki megapak Preisera w skali 1:72? Widziałem takie, ale w zupełnie innych skalach (1:50, 1:200, 1:87 itp).

 

Wojtecz, mam pytanie do tej dioramki - to czerwone autko jest metalowe przerobione czy jakiś model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.