Skocz do zawartości

Telic 2003


Observer

Rekomendowane odpowiedzi

Diorama ma przedstawiać siły brytyjskie jeszcze przed momentem dotarcia do Basry (początkowe przedmieścia). Do przedstawienia sceny wykorzystałem Challengera 2 (Tamiya) i brytyjskich "Desert Rats"(Dragon). Ciekawostką jest, że sama nazwa operacji została wybrana przez Ministra Obrony przy użyciu komputera na zasadzie losowania. Miało to zapobiec kojarzeniu operacji z interesami politycznymi(jak dla mnie "Brytole" po prostu pomogli "Stańskom Zjednoczońskom" położyć łapę na złożach ropy). W fazie planowania ludzie zaczęli żartobliwie rozwijać ten skrót:TELIC- Tell Everyone Leave Is Cancelled.

Jest to mój pierwszy taki ulepek, na pewno nie jest to jakaś super praca, ale pozwoliła mi poznać parę nowych rzeczy, technik itd. Figurki robiłem w zeszłym roku i niestety cierpią one na "syndrom początkującego" tzn. pozostawione szwy, słabe cieniowanie albo jego brak itd., ale chcąc to poprawiać musiałbym je malować od początku, a po prostu nie mam już na to czasu.

Dziękuje wszystkim, którzy byli uprzejmi pomóc mi w warsztacie.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna i ciekawa praca.

Najlepszym elementem tej dioramki moim zdaniem jest czołg, o figurkach sam wiesz więc nie ma się co rozpisywać, natomiast uważam, że podstawa jest odrobinę za duża i jest sporo pustych miejsc, których nie zagospodarowałeś. Może dołożysz jakiś wrak cywilnego samochodu?

Pomimo tych uwag całość bardzo mi się podoba

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory obszar wolnej przestrzeni nie jest niby błędem samym w sobie, ponieważ na różnych zdjęciach również występują takie obrazki. Natomiast muszę się z Tobą zgodzić, że nie wpływa to raczej korzystnie na pracę. Oglądając co ciekawsze dioramy, można zobaczyć, iż są one starannie zaplanowane pod kątem zagospodarowania przestrzennego. Dioramy takie są z reguły całkowicie zapełnione elementami, ale w sposób stanowiący logiczną całość.

Oczywiście rozważałem wrak samochodu dla urozmaicenia i zdynamizowania całej sceny. Uważam, że przerobienie jakiegoś modelu na wrak to jednak wyższa szkoła jazdy. Chciałem posłużyć się więc gotowcem z żywicy, tak aby skupić się tylko na malowaniu. Namierzyłem produkt MiGa Burnt Out Modern Car MP 35-263. Niestety nie można go było dostać w żadnym z naszych sklepów(może się coś zmieniło), a w moim przypadku zamawianie z zagranicznych sklepów odpada. Tak więc pomysł został "utopiony"... niestety.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.