Skocz do zawartości

B-25 Mitchell revel/monogram 1/48


slimas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy warsztat gdzie składam słynny model starego revelowskiego B-25.

model będzie malowany na srebrno z ogromnym napisem "FINITO BENITO NEXT HIROHITO".

 

teraz zdjęcia wnętrza już zrobionego bo nie mogłem się powstrzymać:

d3131a344e880f8em.jpg

a98bedee115b3a18m.jpg

61307a0140aeb15em.jpg

wieżyczka strzelca:

022384d6afa21338m.jpg

162c029704891707m.jpg

skrzydło z odciętymi klapami i lotką

a2ad761f391e09e2m.jpg

a tu już obrobiona jedna klapa jeszcze tylko 3

i ta ogromna kalkomania:

f89042616c319d39m.jpg

 

najbardziej co mnie zadziwiło to to że gdy otworzyłem pudełko ukazał mi się model wielkości 42.5 cm rozpietości.

 

 

na fotelu kapitana jest niedomalowane zauważyłem to dopiero teraz ale już po kłopocie .

 

a jak sie kliknie na zdjęcia o sie powikszają jakby co .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fotelu kapitana jest niedomalowane zauważyłem to dopiero teraz ale już po kłopocie .

 

Niestety nie tylko ten fotel jest niedomalowany Całe wnętrze posiada niedoróbki i błędy kolorystyczne. Przydałoby się je pomalować jeszcze raz :

 

-Wnętrze większej części kadłuba na Green Zinc Chromate bądź Yellow Zinc Chromate;

 

- Wnętrze kokpitu na Dark Green;

 

- Wnętrze komory bombowej w tej wersji powinno być już raczej pozostawione w naturalnej barwie metalu czyli Aluminium chociaż zdarzały się również w Dark Green;

 

-Przy tak boagatym w bajery wnętrzu (pomimo, że nie wszystkie one są prawidłowe), powinieneś powyciągać nieco detale. Teraz to wnętrze wygląda trochę nijako. Poduszki na fotelach, brezent przy podstawie wolantów i worki na łuski przy km-ach górnej wieżyczki powinny być jasno-oliwkowe (wpadające w beż).

 

Widzę, że próbowałeś robić washa. Czy przed jego nałożeniem potraktowałeś wnętrze bezbarwnym połyskiem lub sidoluxem ?

 

To tyle na początek. Życzę powodzenia w dalszych pracach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomalowałem połyskiem ani sidoluxem.

 

No i to był błąd Zrobily Ci się zwykle plamy. Najlepiej byłoby pomalować całe wnętrze jeszcze raz i zacząć wykończeniówkę od nowa. Ten model jest tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ciąg dalszy prac .

Wnętrze przemalowałem na green zink chromatik i teraz zrobiłem wascha na połysku a póżniej położyłem matt a teraz foty.

. można powiększyć klikając na nie.

6c827efd2d26d835m.jpg

1a68a299fbbc3259m.jpg

db77cc0b5317c862m.jpg

d514289ade248c49m.jpg

c070567e9ffb9cf0m.jpg

.

 

i mówcie co do poprawy bo chiałem zamknąć kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że większa część wnętrza na Zinc Chromate, ale:

 

- Wnętrze kokpitu na Dark Green;

 

- Wnętrze komory bombowej w tej wersji powinno być już raczej pozostawione w naturalnej barwie metalu czyli Aluminium chociaż zdarzały się również w Dark Green;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na razie na jakiś czas prace zostały wstrzymane ponieważ muszę się teraz trochę uczyć bo to ostatnia klasa i świadectwo musi jakoś wyglądać ale w między czasie skleiłem kadłub jutro może wstawię zdjęcia żeby niebyło ze nic nierobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.