Skocz do zawartości

Potez 540 - 1/72 - Heller/Smer


ZIO BY NAITT

Rekomendowane odpowiedzi

Z nieukrywaną radością pragnę zakomunikować że dzisiaj zamknąłem założony na ten rok plan pod tytułem "AdA" - ostatni, trzeci model trafia do galerii.

 

Zestaw to stary, dobry Heller (naprawdę dobry - delikatne wypukłe linie podziału, nity jak wyżej, faktura płótna może nieco przerysowana, ale co tam ...), aczkolwiek wymaga nieco szpachlowania (gondole silników, kadłub).

 

Zdjęcia tego co znajdujemy w pudełku można zobaczyć tu : http://www.cybermodeler.com/hobby/kits/smer/kit_smer_167.shtml

 

Pomimo upływu lat, wypraski były bardzo czyste, bez jakichkolwiek przesunięć form - nic tylko sklejać.

 

Model oczywiście jest polonikiem - maszyna o numerze 69 zasłynęła kraksą z C445 na lotnisku Rennes - załogę Poteza stanowili Tadeusz Dąbrowski i Radomir Walczak .

 

A teraz zapraszam do odbioru.

 

DSCF3211-1.jpg

DSCF3212-1.jpg

DSCF3213-2.jpg

DSCF3214-2.jpg

DSCF3216-2.jpg

DSCF3218-2.jpg

DSCF3225-1.jpg

DSCF3222-1.jpg

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta paskuda jest tak brzydka, że aż urocza. W pierwszej chwili myślałem, że to Avia 200 czy jej pierwowzór... Nie wiem dlaczego, ale lubię te francuskie pokraki - może dlatego, że to myśl lotnicza z lat 20/30 i jakaś taka... no, "specyficzna"

 

pozdrawiam,

wielkamucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że pasją modelarską (można chyba nawet powiedzieć misją) kolegi Zio jest odtwarzanie maszyn, na których służyli polscy lotnicy. Kolega tworzy je nader konsekwentnie, jakkolwiek niewdzięczne trafiają mu się zestawy. To, że jego sposób sklejania, a raczej wykańczania modeli jest czysty stało się już jego znakiem towarowym. Ot taki ma on styl i chyba nie powinien się on już zmieniać.

 

Zarówno sama maszyna jak i Twój model Poteza bardzo mi się podobają. Jedynym mankamentem, który udało mi się wychwycić są jednolicie rdzawe wydechy. Poza tym chyba wszystko gra.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom za dobre słowo.

 

Na zakończenie fotka zbiorcza sezonu "AdA 2010"

 

DSCF3246.jpg

 

Przemku, w kwestii poloników, obawiam się że życia mi nie starczy co by się zbliżyć choćby do półmetka - tyle tego jest.

 

Korniku, co do tego że czysty, to w przypadku Poteza tak jak i Blocha nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa - kiedy/jeśli ustalę jakie były pełne oznakowania tych maszyn, oba otrzymują lekki brudzing.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.