Skocz do zawartości

Volvo VN/NH


Dzacek1841

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieje się, dzieje Dzacek! Tylko się nie spiesz za bardzo, pamiętaj, że dobry model potrzebuje czasu! Pozdrawiam i do usłyszenia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pawle przyjacielu staram się ja mogę, niestety na tym forum ciężko o rzetelną poradę, o wiele łatwiej na wieśniackie joby, więc dopiero nabieram doświadczenia i metodą prób i błędów jak co zrobić, :P więc wychodzi jak wychodzi na razie

 

img0023s.jpg

 

Volvo dostało wydech filtr powietrza, jescze bez w lotu bo tu grubsza sprawa z tą kabiną, powstał problem gdzie upchać akumulatory. Spróbuje albo styłu na ramie jak w Actrosach się zdarza albo zmieszczą się jescze pod podłogą kabiny

 

img0024ni.jpg

 

Odkupie jak by ktoś miał ostatnią oś od Volva VN

 

img0025vm.jpg

 

img0026zq.jpg

 

img0027ya.jpg

 

img0028ik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze w tym "NH" nie zrobiłeś podziału miedzy globem a dołem nad drzwiami, tak jak to jest w tylnej części. to samo w vn, łączenie globa z kabiną z lewej strony. Czy to już szpachli nie można dostać w sklepie???

 

Osobiście jestem zdania, że jak coś robić to albo dobrze albo wcale, może dlatego tu nikt nie komentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma zdolności manualne po 3 modelach.Ważne że się stara a efekty przyjdą same. Sknoci kilka modeli wyda troche kaski i się w końcu nauczy.

 

Dzak. Jak coś niewiesz pytaj i staraj się robić jak ci podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie tam się koncepcja na na te auta bardzo podoba zwłaszcza to czerwone za ,którego należy Ci się duży .Powiem szczerze ,że moje wrażenie że jak polak nie zobaczy takich modeli u modelarzy z zachodu tylko u rodaka to wieś i w ogóle be taka nasza narodowa bolączka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zdania, że jak coś robić to albo dobrze albo wcale, może dlatego tu nikt nie komentuje.

 

Osobiście jestem tego samego zdania, jednakże mam IQ powyżej 40 i jestem realistą, i od czegoś trzeba zacząć ;] jak wiadomo praktyka czyni mistrza ;]

nie jestem chirurgiem ani budowlańcem, więc mogę sobie pokombinować jak co zrobić

 

wbrew złej swojej sławy udało mi się poprawić 2 rażące błędy modelu z którego pomysł na fh z kabiną od vn ;>

 

volvoglobetrotterxllong.jpg

szarymi jajkami zaznaczyłem wnęke na dachu pod osłonę przeciwsłoneczną, u mnie zaszpachlowana i niedopracowaną listwę pod kabiną

 

img0039vu.jpg

 

Dziękuje za uwagę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodiz o to czy u polaka czy szwaba. Po prostu lepiej zrobić dwa, trzy, cztery modele prosto z pudla, tak aby były perfekcyjne a dopiero potem brać się za przeróbki, a nie przy pierwszym modelu robić niewiadomi co i kupy się to nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw Ducati racing team,

Actrosa pierwszej serii jeszcze z roku 97 na którego długo polowałem po portalach, w zestawie z naczepą którą:

a: pomaluje na szaro dam kalki i podepne do nh

b: jak nie dokombinuje 3ciej osi do VN, nalepie kalki i mu ją podepnę. Wtedy dalej będę polował na cysternę

 

italeri-3815.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli do przodu:

 

img0052g.jpg

 

img0053s.jpg

 

img0054og.jpg

 

img0055hn.jpg

 

Jescze kilka pierdół i nh będzie gotowy do podczepienia cysterny.

Niestety w FH nadal brakuje 3ciej osi ;|

Prace nad naczepą już trwają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam autka prezentują się kozacko,szkoda tylko,że zderzak wFH nie jest od 'chińczyka',ale ten też pasuje.Oby udało Ci się szybko ośkę skombinować bo model już prawie finiszuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ośką dostaje nerwicy, bo nie widzi mi się przycinać ramki. Nigdzie jej znaleźć nie mogę albo od kogoś odkupie, alb kupie nowy zestaw VN wyciągnę ośkę i odsprzedam vnkę 2 osiową, albo nie wiem co zrobię.

Wybrałem pierwszą serie FH z 2 względów.

Pierwszy to sentyment bardziej do tych już z niskim tunelem w kabinie od 96 bodajże, a drugi to cena.

Problem również się pojawił z dostępnością cystern na rynku

co potrwierdza wniosek do którego ostatnio z Pawłem doszliśmy, że "Modelarstwo ciężarówek redukcyjnych: jest modelarstwem niszowym.

 

Ps: następny w kolejce będzie Actros z zestawu ducati, tym razem bez przeróbek, poza chromowanymi kółkami od vnki, postaram się zrobić najlepiej jak umiem. Najpierw dokończę scanię i Volva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Tak włąśnie sobie rozmawialiśmy i nadal tak uważam, że to niszowe modelarstwo. Popatrzmy chociaż na ilość NOWYCH zestawów które wychodzą w tym temacie. Wystarczy, że Hans w '44 przyspawał działo p-panc do podwozia od T-34 i w przyszłym roku pewnie to wyjdzie jako model w 1:35. A ilu ciężarówek które widzimy na ulicach nie ma w plastiku i pewnie nigdy nie będzie... Modelarstwo niszowe!

 

Drodzy koledzy - faktem jest, za niektóre niedoróbki to bym Dzacka kopnął w pupcię, ale z drugiej strony on naprawdę nie wie niektórych rzeczy. I nie mówcie rzeczy typu najpierw masz obowiązek skleić określoną ustawą ilość modeli firmy Plastyk Pruszków a potem szanowna komisja da Ci zezwolenie na sklejenie jakiejś ciężarówki, ale prosto z pudełka! Trochę wolności koledzy! Jak kogoś stać na robienie modeli, chyba potrafimy powstrzymać się od zazdrości. I może rzeczywiście było by lepiej zrobić kilka rzeczy inaczej niż Dzacek to robi, i oczywiście trzeba o tym pisać, po to jest forum, tylko proszę, uważajcie żeby to nie było w tonie "zrobisz tak a tak albo ja się obrażam".

 

To tyle mojego nudzenia, jedziesz z robotą Dzacek i postaraj się! Życzę powodzenia, pozdrawiam i do następnego razu

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli do przodu naczepa z pierwszą warstwą lakieru, niestety los chciał żę tego samego koloru i podobnego odcienia jest kolor kabiny ojca i zużył mi puł puszki przy drobnych naprawach

 

img0068p.jpg

 

Ciągnij powstanie chyba w wersji 2 osiowej. Naczepa będzie lepiej pasowała bliżej kabiny. Chyba zę dziwnymn trafem uda mi sie kupić lub odnaleźć zaginioną oś

 

img0067oj.jpg

 

img0070z.jpg

 

Pozdrawiam, i ide szlifować naczepę na gładziutko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Dzacek!

Widzę, że robota wre... Mam dla Ciebie pomysła - gdybyś pomalował koła (felgi) na jakiś jasny kolor, najłatwiej pewnie będzie na srebrny, to od razu cała maszyna będzie wyglądać o wiele ładniej, co Ty na to? A ja życzę powodzenia w pracach i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe wyglądają zwykle bardzo dobrze, tyle, że malowanie na biało jest dość trudne, bo biały z reguły nędznie kryje. Najłatwiej jest pomalować coś na biało w ten sposób, że najpierw maluje się obiekt na jasno szaro albo na srebrno, a jak to dobrze wyschnie, wtedy na biało i mamy obiekt biały już w dwóch warstwach, inaczej może być ciężko.

 

To powodzenia z cysterną i do następnego

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.