Skocz do zawartości

Pytanie o : Wieża do T-80 SMT z A.E.F. Designe


Hamilkar

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Czy ktoś z Was zetknął się z produktem firmy A.E.F. Designe numer kat KT-54 - wieża do T-80 SMT ( lub z jakimikolwiek produktami tej firmy ):

 

KT-54.jpg

 

Chciałbym wiedzieć jak wygląda ten zestaw, bo nigdy nie miałem do czynienia z produktami tej firmy. Jak wiadomo wieża T-80 z Dragona, czy Skifa jest niepoprawna, ale czy warto wymieniać "kiszkę" na drugą "kiszkę" ? Z góry dziękuję za pomoc Kolegom i Koleżankom, którzy mieli do czynienie z jakimikolwiek produktami tej firmy i poczynią dla mnie jakieś uwagi o nich. Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja tego konkretnego zestawu o który pytasz nie widziałem, ale mam trzy inne AEF Designs (T-34/122, T-55 Merida i PT91 Twardy) i widzę, że jakość tych produktów jest dosyć nierówna.

Np. T-34/122 - dużo nadlewek, jam skurczowych, żywica sprawia wrażenie kruchej. Jestem świeżo po pracy z żywicą Miniarmu i powiem, że te dwie firmy to inne bajki, przy czym bajka w której występuje Miniarm dobrze się kończy, a główny bohater poślubia księżniczkę i zostaje królem, jeśli zaś idzie o bajkę z AEF D., to nie jestem pewien tak szczęśliwego zakończenia (może być melodramat).

Zestawy z Meridą i Twardym mają już o wiele lepszą jakość części.

 

Merytorycznie w tych zestawach jest średnio ze wskazaniem na... mniej niż średnio i jest to moja bardzo subiektywna ocena, bo po pierwsze - dokładnie jeszcze nie wiem gdyż mam brzydki zwyczaj analizowania poprawności dopiero przed samą budową co nieraz drogo kosztuje, a po drugie - jestem przyzwyczajony, że i tak trzeba włożyć w każdy zestaw wiele swojego (co jest nieraz konsekwencją tego mojego "bo po pierwsze").

 

Podsumowując... moim zdaniem jeśli zmiany, które wymaga zestaw podstawowy nie są zbyt karkołomne do wykonania, to biorąc pod uwagę koszt nabycia AEF D. - nie warto w niego inwestować.

Trzeba wziąć pod lupę KT-54 T-80 SMT i ocenić czy warto albo wyciągnąć średnią z n-opini i samemu wyrobić sobie zdanie.

Poszukaj na zagranicznych forach, może ktoś z tym walczył.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karolu !

Bardzo Ci dziękuję za pomoc. No tak myślałem, bo już kiedyś, od kolegi słyszałem, który kiedyś tam widział coś z AEF Desige, że nie warto. Cena w "Hobbyeasy" to ponad 100 zł za wieżę i .Tak myślę, że przy planach sowieckich, które mam i Concordzie Zalogi, dam sam radę. Kupiłem specjalnie dwa modele Skifa i Dragona. W Skifie wieża i góra kadłuba są lepsze niż w Dragonie i myślę, ze sklecę z dwóch jeden. W Skifie chodzi o poprawienie tylnego skosu wieży jest za wąski i za szybko się zwęża Mam już koła i gąsienice z MasterClubu - rewelacja, polecam. Dragona kupiłem właśnie dla kół, bo pasują tylko do wałków Dragona. Bedę klecił składaka, a wieżę sam poprawię,. W końcu moją robotę powinno określać słowo "modelarz", a nie "składacz" . Pozdrawiam Cię serdecznie !

 

Paweł

 

P.S. Może masz jakieś dobre rysunki, plany wieży "Bieriezy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że przy planach sowieckich, które mam i Concordzie Zalogi, dam sam radę... W końcu moją robotę powinno określać słowo "modelarz", a nie "składacz"...

No i to chyba jest najlepsze rozwiązanie.

 

P.S. Może masz jakieś dobre rysunki, plany wieży "Bieriezy" ?

Nie mam.

Kolega FAHR teraz trenuje podobny temat: viewtopic.php?t=18320 pozwolę sobie odesłać Cię do Niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci bardzo ! Bardzo przydatny wątek kolegi FAHR-a. Ja jednak będę dłubał z wieżą Skifa. Do roboty tylko tył. Zobaczę jak wyjdzie i może pokuszę się w spółce z moim kolegą ( ma sprzęt i materiały do odlewania ) o wydanie moje, poprawionej wieży z żywicy.

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.