Skocz do zawartości

Austin Mini Cooper 1275S Mk.I (Tamiya 1/24)


jcs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na początku chciałbym się przywitać, bo choć na forum zarejestrowany jestem od dłuższego czasu to i tak jest to mój pierwszy temat.

Na warsztacie (a raczej na ukończeniu) mam dobrze znanego Mini.

Dość niedawno można było się przyglądać relacji z budowy jak i galerii tego modelu w wykonaniu kolegi kacpi1234. Moja wersja z założenia nie będzie taka styrana jak również można będzie dostrzec różnice kolorystyczne.

Dość późno zamieszczam moje wypociny, ale do ukończenia wbrew pozorom jeszcze trochę zostało gdyż popełniłem sporo błędów które teraz trzeba jakoś kamuflować, poprawiać itp, itd. Ale, ... każdy uczy się na błędach !

 

Prezentowane zdjęcia nie są w specjalnie dobrej jakości ale odkąd rozstałem się z nikosiem d80 na zwykłych cyfrówkach robienie zdjęć nie specjalnie mi wychodzi.

 

Obraz%20026.jpg

Obraz%20027.jpg

Obraz%20030.jpg

Obraz%20028.jpg

 

Tak jak mówiłem baboli trochę trochę jest.

Zaznaczam od razu że pierwszy raz bawiłem się z kabelkami i te od świec ze swoim rozmiarem mogłyby być zastosowane raczej w skali 1/18 jak nie nie większej.

Mam problem z przesłaniem reszty fotek do sieci Web Picasa. Jak to zrobię to wrzucę zdjęcia kasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum!

Na zdjęcia nie ma co narzekać bo wszystko naprawdę dobrze widać.

Najkorzystniej prezentuje się wnętrze, delikatny wash i będzie świetnie

Z kablami to przegiąłeś i to mocno, przypominają raczej kolektor wydechowy, do tego celu polecał bym ci druciki do lutowania, mają rożne przekroje i bardzo ładnie dają się układać. Niestety spód nie wygląda już tak dobrze chyba zbyt mocno ubabrałeś go w kleju, lepiej szybko to popraw.

Mógłbyś tez zdradzić trochę więcej na temat swoich planów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że z kablami to przegięcie to wiem ale nie miałem wtedy nic innego pod ręką(a namęczyłem się przy tym bo jeszcze kopułkę musiałem dorabiać). Podwozie idzie do delikatnej poprawki, szczególnie przód gdzie wylało mi się trochę CA, ale to pikuś. Dojdzie do tego delikatny brudzing i powinno być ok.

Dodaję od razu parę fotek kasty, która też idzie do delikatnej poprawki (ramy okien, i dolne listwy chromowane - które w rzeczywistości pociągnięte są metalizerem humbrola i odchodzą). Malowanie kasty to MOTIP (podkład, baza, lakier). Dach będzie biały (w zasadzie już był ale po malowaniu rantu na zielono ręce mi opadły i trzeba było zacząć wszystko od nowa).

 

Obraz%20001.jpg

Obraz%20020.jpg

Obraz%20003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepsze fotki kasty ...

 

Obraz%20033.jpg

Obraz%20002.jpg

 

O lepsze, a za razem o większą ilość fotek postaram się po weekendzie, gdyż mam nadzieję że uda mi się poczynić jakieś kroki do przodu z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opierając się jedynie na pierwszej fotce, można powiedzieć że udało Ci się uzyskać bardzo ładną powlokę lakierniczą, z drugiej niestety słabo widać.

Świetnie uporałeś się z uszczelkami przedniej szyby, wyszło naprawdę równo. Zastanawia mnie tylko czy nie masz przypadkiem zabrudzonych czymś bocznych szyb, a może to poprostu mój monitor no i nie zapomnij tez o ich uszczelkach. No i zwas:bip: siedzenia, na razie płaskie są

Czekamy na rozwój budowy, i lepsze zdjęcia

Ps. Mógłbyś wstawić warsztat tego mercedesa, mam mały plan na niego a chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego monitora to na pewno jest wporzo, to mi się znowu ciapnęło ale co gorsza mam problem z usunięciem tego babola. Jeśli chodzi o lakier to sam jestem zadowolony, a polerowałem to pastą SONAX (zwykła samochodówka za ok. 8 zł).

Za chwilę zabieram się za kolejne prace więc jutro można spodziewać się jakiegoś update'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To bardzo zacnie, że postanowiłeś zabrać się za Mini, aczkolwiek ze zdjęć naprawdę nie wiele widać. Spróbuj wrzucić miniaturki, które pozwalały powiększyć fotografie. Wtedy będzie można lepiej ocenić postępy prac i doradzić coś jeśli zajdzie taka potrzeba. Póki co należy Ci się pochwała za silnik, który wygląda całkiem nieźle, pomimo wspomnianych wcześniej kabli.

 

Życzę Powodzenia!

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.