Skocz do zawartości

Scania T143 M500 Streamline 6x2


buźka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio kupiłem model Scania t143 firmy italeri i postanowiłem, że skoro i tak należy przedłużyć ramę, to dodam do niej dodatkową oś.

fotki:

ab8e079ad15ed786med.jpg

osie będą wyglądały tak:

38c4afb181dbcfc3med.jpg

Jeśli chodzi o kolory to raczej niebieski lub czerwony. To co zrobiłem do tej pory to skleiłem kabinę na tyle ile się dało:

94ac1d6e36eb4e67med.jpg

Skleiłem i zaszpachlowałem most, silnik i bak:

3ca5a64f3f33ef7emed.jpg

Wyciąłem w masce otwory na ,,prawdziwe" reflektory, ponieważ te italerowskie były jak dla mnie zbyt ,,płaskie"

4c379c6b3bee0080med.jpg

No i jeszcze rozpocząłem przedłużanie ramy, ale na razie zrobiłem to z ,,Zapasem" bo nie wiem jaką długość ma ta rama w oryginale:

8ae97766406708f5med.jpg

 

Czy mógł by mi ktoś jeszcze podpowiedzieć o ile przedłużyć ramę w takiej konfiguracji? Szukałem tych danych wszędzie gdzie tylko mogłem ale nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten model bo mi się podobał. Dopiero później okazało się że italeri dodaje do tego modelu ramę z wersji z krótkim przodem, i składając ją zgodnie z instrukcją model wychodzi zbyt krótki. Żeby złożyć go tak jak należy, ramę trzeba wydłużyć. Gdybym to zrobił to musiał bym przesunąć tylną oś do tyłu, a wtedy nie pasowały by mi osłony między osiowe, a na nich mi też zależy. Dlatego chcę dodać drugą oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama dobra, tylko kabina zadługa

I rama dobra i kabina, tylko nie do tego modelu.

 

 

Co Ty w ogóle piszesz... Rama jest od modelu R143, a nie T, czyli w konfiguracji 4x2 jest za krótka o 32 mm. Kabina jest jak najbardziej w porządku.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie wiem jaką długość ma ta rama w oryginale:

 

Jeżeli Ci to coś pomoże to rama z modelu Scania T142 RoadRunner ma 32,5 cm długości

 

Powodzonka i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest od modelu R143, a nie T, czyli w konfiguracji 4x2 jest za krótka o 32 mm. Kabina jest jak najbardziej w porządku.

 

nie koniecznie jest jak uważasz;> pozwoliłem sobie zauważyć że te 32mm można zyskać skracając kabinę ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że rama jest mierzona od początku do końca, a nie od tylnej ściany kabiny do końca

 

Zero wyobraźni ;>

 

Sugerowałem długość od przodu maski do tylnej ściany kabiny skrócić o 32mm odcinając tył kabiny ;>wtedy rama pasuje ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem długość od przodu maski do tylnej ściany kabiny skrócić o 32mm odcinając tył kabiny ;>wtedy rama pasuje ;>

 

Stary zmień dilera albo bierz połowę(bez obrazy)

 

Jeżeli Ci to coś pomoże to rama z modelu Scania T142 RoadRunner ma 32,5 cm długości

 

Moim zdaniem Roadrunner to lekko mówiąc unikat i troche by było go szkoda do takich projektów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że rama jest mierzona od początku do końca, a nie od tylnej ściany kabiny do końca

 

Zero wyobraźni ;>

 

Sugerowałem długość od przodu maski do tylnej ściany kabiny skrócić o 32mm odcinając tył kabiny ;>wtedy rama pasuje ;>

 

Lepiej wywalic maske, slinki wstawic za kabine i mam kolejny projekt dla Dzacek1841. Uprawiaj ten s-f w swoim warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio napisał:

Jeżeli Ci to coś pomoże to rama z modelu Scania T142 RoadRunner ma 32,5 cm długości

 

Moim zdaniem Roadrunner to lekko mówiąc unikat i troche by było go szkoda do takich projektów ;)

 

E tam s%$^&e w banie Ale nie chodzi mi o to

Chodziło mi o to jeżeli kolega nie ma wymiarów z oryginalnej Scanii to może mu pomoże to że model t142 6x2 ma długość tych 32,5 centymetra- więc bierze swoją ramę i docina pod ten wymiar

 

PS. A do pana Dzacek1841 nie mam pytań

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem długość od przodu maski do tylnej ściany kabiny skrócić o 32mm odcinając tył kabiny ;>wtedy rama pasuje ;>

Ha,ha,ha musialem to z piec razy przeczytac, zeby uwierzyc. No, no widze, ze kolega bierze pomysly z programu "Scrapyard challenge"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pomysł sam z siebie, dilera nie mam sadze sam w czechach

Co do scani roadrunner i jej unikatowości to proponuje stronę

www.hobbysta.pl

model ciekawy ma niestety potężnego minusa,

Australijska ciężarówka z kierownicą po lewej stronie ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Z czego zrobiłeś odbłyśnik jeśli można wiedzieć?

odbłyśnik zrobiłem z polistyrenu i nakleiłem na niego folię imitującą chrom

 

Na razie podłubałem coś przy silniku. Nie byłem pewien co do koloru silnika, ale sami zobaczcie co z tego wyszło

23023c1c461c515amed.jpg

Oczywiście jeszcze nie jest skończony, jeszcze dużo mu brakuje

 

Nareszcie dotarły do mnie arkusze polistyrenu i wreszcie mogę dalej robić coś z ramą. Mam do was prośbę, czy może ktoś podać link ze zdjęciami poprzeczek w ramie i tylnego zawieszenia (dwie osie, jedna wleczona)?

Szukałem chyba wszędzie ale znaleźć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.