Skocz do zawartości

Scania T143 M500 Streamline 6x2


buźka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam ponownie. Chcąc odpocząć od dłubania w ramie zabrałem się za malowanie elementów karoserii. Tak wygląda maska na chwilę obecną

c49f69c3782c2b65med.jpg

Mam do was małe pytanie, otóż chciałem zabezpieczyć kalki lakierem bezbarwnym ale po pryśnięciu lakieru przeźroczyste kalki zmieniają odcień lakieru i to brzydko wygląda. Nie wiem jak temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie pryskal bezbarwnego na kalki, poniewaz mozesz sobie je zniszczyc. Tak kilka razy ja sobe zalatwilem model - po wyschnieciu kalka sie zluszczyla pod bezbarwnym. Teraz najpierw pryskam model clearem, a dopiero potem nakladam kalki i wszystko gra.

 

P.S. "nosek" ci wyszedl naprawde super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeka6 zależy jaki clear. Z doświadczenia wiem ze jeżeli duża kalka warto prysnąć clarem nie zol tnie i nie odklei się, tak samo gdy klaka jest na el.błyszczących jeżeli chodzi o te kalki to mam mieszane uczucia bo niby czarny najlepszy był by matowy to srebrny mógł by się odrobinkę błyszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem

tomeka6 ''clear'' czyli lakier bezbarwny?

malujesz podkład=>kolor=>''clear'' czyli lakier bezbarwny=>kalki(niczym nie zabezpieczając?)

Temat maglowany wiem ale kalki długo nie wytrzymają w dobrym stanie.

Chyba że czegoś nie rozumiem to proszę mnie wyprowadzic za rękę z tej mgły

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Lakier bezbarwny (clear, clar, klar - jak zwał tak zwał) większość modelarzy daje na modele w celach wiadomych. Co do wykonania natrysku (bo tylko to wchodzi w grę, chyba że pędzlem się odważysz ), to nieważne jaki by był klar, to jest sprawdzony sposób, który podał kiedyś kolega który skleja duuużo autek z NASCAR. Nawet jak się boisz o kalki, to lepiej wcześniej nanieść kilka razy mgiełkę z daleka i po paru mgiełkach można lać z grubej rury i polerować. Jego modele pięknie wyglądają. Ja tak zrobiłem na moim jednym zwykłym MOTIP'em samochodowym i nic nie zjadło kalki, ani biała TAMIYA mi się nie ścięła. Do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem

tomeka6 ''clear'' czyli lakier bezbarwny?

malujesz podkład=>kolor=>''clear'' czyli lakier bezbarwny=>kalki(niczym nie zabezpieczając?)

Temat maglowany wiem ale kalki długo nie wytrzymają w dobrym stanie.

Chyba że czegoś nie rozumiem to proszę mnie wyprowadzic za rękę z tej mgły

pozd

 

Tak - Clear = bezbarwny.

Generalnie nie sadze, ze jest taka potrzeba zabezpieczania kalek bo przed czym? (bynajmniej tych malych). Jezeli model postawisz na parapecie w sloncu, w kuchni nad kuchenka albo w podobnym nierozsadnym miejscu to wiadomo, ze ci je szlag trafi z czasem.

Xsara - jak masz jakas zapasowa kalke to naloz ja na jakis niepotrzebny model i zrob jak pisze JAY R. Dla mnie jest to jedyne rozwiazanie - po prostu probowac kilku rzeczy. Ja tez tak zrobie bo sam jestem ciekaw i wymienimy doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem

tomeka6 ''clear'' czyli lakier bezbarwny?

malujesz podkład=>kolor=>''clear'' czyli lakier bezbarwny=>kalki(niczym nie zabezpieczając?)

Temat maglowany wiem ale kalki długo nie wytrzymają w dobrym stanie.

Chyba że czegoś nie rozumiem to proszę mnie wyprowadzic za rękę z tej mgły

pozd

 

Tak - Clear = bezbarwny.

Generalnie nie sadze, ze jest taka potrzeba zabezpieczania kalek bo przed czym? (bynajmniej tych malych). Jezeli model postawisz na parapecie w sloncu, w kuchni nad kuchenka albo w podobnym nierozsadnym miejscu to wiadomo, ze ci je szlag trafi z czasem.

Xsara - jak masz jakas zapasowa kalke to naloz ja na jakis niepotrzebny model i zrob jak pisze JAY R. Dla mnie jest to jedyne rozwiazanie - po prostu probowac kilku rzeczy. Ja tez tak zrobie bo sam jestem ciekaw i wymienimy doswiadczenia.

 

Niestety jestem trochę uziemiony przez remont

Ale może któryś z Kolegów podłapie temat?

Docelowo moje kalki będą narażone na czynniki zewnętrzne bo do mojego Trucka chcę założyc sterowanie RC.

Ale ale nie jest to mój temat więc dzięki za odpowiedzi i trzymam kciuki za Scanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAY_R Mówisz ze farby Tamki nie gryza się z Motipem? A nie próbowałeś Tamki przykryć lakierem z Valejo?

Nie kupowałem jeszcze żadnego profesjonalnego zestawu do malowania znanych firm robiących stricte pod modele. Jedynie tą TAMIYA TS26 nabyłem. Póki co radzę sobie jak mogę. Np na Corollę zrobiłem tak, że w budowlanym kupiłem biały podkład, potem szlif i na to TS26, kalki i na końcu parę razy z daleka mgiełka bezbarwnego motipa. Jak już była taka lekko matowa warstewka, to polałem 3 razy tak lepiej i przepolerowałem troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam po bardzo długiej przerwie. wybaczcie, że tak zaniedbałem ten temat. Miałem mało czasu na sklejanie modeli i scanię sklejałem baaardzo powoli. jednak teraz, po rocznej przerwie postanowiłem wam pokazać co zrobiłem z modelem.

Tak wygląda wnętrze scani.

80c0bab7c73af924med.jpg

Starałem się odwzorować coś takiego:

ef67c62f996c0088med.jpg

resztę postaram się pokazać wam jutro, jak tylko zrobię fotki w dziennym świetle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko takie pytanie gdzie ty wynalazłeś takie obicia?

Obicia zrobiłem z polistyrenu gr. 0,5mm. Kratkę na obiciach zrobiłem zwyczajnie, linijka i coś z ostrym szpicem, np. cyrkiel. Efekt wydaje mi się fajny, metoda też prosta, ale wykonanie tych kratek zajmuje naprawdę dużo czasu.

 

Obiecana reszta fotek:

Silnik na chwilę obecną:

62b0a2fcefb04d0cmed.jpg

Mile widziane opinie na temat silnika bo jest to właściwie mój pierwszy sklejony silnik z lekkim brudzeniem i okablowaniem. Mam w planie jeszcze kilka przewodów przy silniku, drążek kierowniczy i może jeszcze coś tam wpadnie do głowy

Przednie koła szerokie:

0f4c21fe45df5529med.jpg

Tylne piasty (żywiczne odlewy)

2d780b2df09eee8fmed.jpg

I jeszcze widok do wnętrza kabiny:

b048be0f7c43c7a2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.