Skocz do zawartości

Ford Galaxie Skyliner 1959- Revell 1:25


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

HPIM5839.jpg

No to zaczynamy. Jest to mój pierwszy pojazd cywilny jaki będę wykonywał to bardzo proszę wszystkich o pomoc. Model jest w całości odlany w kolorze zielonym, ale chcę go wykonać w takim malowaniu

http://farm4.static.flickr.com/3308/3185641378_ce01d068e2.jpg

 

Co mnie zaskoczyło w modelu to to że są dołączone dwie figurki jak na obrazku czyli pewien pewny siebie amant siedzący za kółkiem i niewiasta siedząca obok niego . Teraz muszę poszukać jakichś zdjęć na temat tego szczytu techniki z tamtych lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zacząłem. Najpierw poszedł silnik, przeglądając trochę zdjęć jest widoczne uproszczenie tego elementu. Mój Thunderbird V8 dostał okablowanie i parę innych dodatków. Jeszcze dokładniej muszę zeszlifować linie łączenia części i dodać kolejne kabelki .

HPIM5852.jpg

HPIM5853.jpg

 

Dziś skończę resztę pierdółek i zacznę go malować... a w przerwie między kolejnymi zdjęciami zapraszam na muzyczkę

http://www.youtube.com/watch?v=OVRKUujpaJo&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyk ze skrzydełkami na tyle Jeśli będzie czerwony to spełnisz moje marzenie w skali 1:25. Będę się przyglądał. Powodzenia
Kolego czytaj co piszą a nie tylko oglądaj zdjęcia.

 

P.s Dobra nutka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyk ze skrzydełkami na tyle Jeśli będzie czerwony to spełnisz moje marzenie w skali 1:25. Będę się przyglądał. Powodzenia
Kolego czytaj co piszą a nie tylko oglądaj zdjęcia.

 

Czytałem ale kompletnie uciekł mi link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsze pytanie. W linku jaki zamieściłem w pierwszym poście jest "obudowa" na koło zapasowe, jest bardzo opływowa, nie wiecie z czego można takie wykonać bo w zestawie nie jest uwzględniony ten element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też właśnie zanabyłem drogą kupna taki modelik więc będę tu zaglądał

W linku jaki zamieściłem w pierwszym poście jest "obudowa" na koło zapasowe, jest bardzo opływowa

będziesz musiał przerobić także zderzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest prawie skończony, jeszcze retusz i koniec.

HPIM5854.jpg

HPIM5855.jpg

 

Co mnie znowu zaskoczyło ( proszę pamiętać że robię model samochodu pierwszy raz w życiu, więc może to normalne) że dach i bagażnik gdzie się chowa jest składany. Myślałem że do wyboru jest wersja z dachem albo bez niego, a tu takie cuś... 2 w 1 .

Elementy ruchomego bagażnika gdzie chował się dach. W czerwonych kółkach jest zaznaczone montowanie ruchome i tu przestroga dla innych modelarzy którzy będą się zmagać z tym modelem. Zamontowanie tych części tak żeby ich niepotrzebnie nie wyginać jest istną syzyfową pracą. Na prawdę ciężko mi było zamontować te elementy bo są bardzo wąskie, ale jakoś poszło.

 

HPIM5856.jpg

HPIM5857.jpg

 

Śladami kleju proszę się nie przejmować, wszystko już zostało zeszlifowane. Teraz karoseria złożona na sucho.

 

HPIM5858.jpg

HPIM5862.jpg

 

A tutaj "komora silnika". Tutaj na czerwono zaznaczyłem miejsca gdzie będę musiał dorobić nowe kabelki... wcześniej tego nie zauważyłem

HPIM5861.jpg

 

No i znowu zapraszam na muzyczkę w przerwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, czy jest jakaś farba która daje fajny efekt chromu? Jest parę części które trzeba zrobić chromowane ale Revell zrobił je w kolorze wyprasek.

Alclady najlepiej, ale z tego co słyszałem trudne w obsłudze, ja mam chromy z gunze i vallejo, ale nimi takiego efektu jak na firmowych raczej nie uzyskasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi pewnie o elementy chromowane na drzwiach i błotnikach a może jeszcze coś Gdy oglądałem części swojego pomyślałem o folii chromowej takiej jak kiedyś u mistrza Tornado widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie skończony tylny zderzak z miejscem na koło zapasowe. Trzeba nanieść jeszcze parę detali i przykleję go do karoserii. Zderzak wykonałem tak :

- Odciąłem końcówki zderzaka.

- Z puszki po piwku wyciąłem prostokąt i przykleiłem go do cienkiego kartonu.

- Zrobiłem otwór na koło.

- Na przemian giąłem i przyklejałem po troszeczku blaszkę.

- Ponownie dokleiłem wcześniej odcięte końcówki.

Teraz foto

HPIM5865.jpg

HPIM5866.jpg

HPIM5867.jpg

HPIM5868.jpg

 

I zdjęcie dla porównania.

3185641378_ce01d068e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze

Efektu takiego nie uzyskam, dlatego będę musiał części pomalowane fabrycznie też przemalować żeby było tak samo. A czemu się go ciężko obsługuje ?

Musisz mieć idealnie przygotowaną powierzchnię, a po pomalowaniu są bardzo delikatne i łatwo zniszczyć efekt. Więcej niestety nie mogę Ci powiedzieć bo nie używałem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zderzaczek ładny trochę go dopieścić i będzie git

 

link przypomnę sobie jakiś model z forum to na pewno wkleję

 

ps. silnik nie powinien być niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi pewnie o elementy chromowane na drzwiach i błotnikach a może jeszcze coś Gdy oglądałem części swojego pomyślałem o folii chromowej takiej jak kiedyś u mistrza Tornado widziałem

Zapewne chodzi o folię BMF i Jaguara, którego oklejałem tą folią

Link: viewtopic.php?t=2907&postdays=0&postorder=asc&start=90

 

Ps.

Zderzak ładnie ci wyszedł Po oklejeniu folią BMF będzie wyglądał jak by był odlany z jednego kawałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielki Tornado . Jakbyś jeszcze powiedział gdzie tą folię można kupić

Nie ma za co

Nie pamiętam dokładnie gdzie kupiłem folię, ale na pewno w którymś z tych sklepów:

http://www.modelltrucksandparts.at/shop/index.php?cat=c72_Bare-Metal.html

http://www.modell4you.at/foils-decals-bmf-foils-c-138_148.html?language=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.