Skocz do zawartości

Muzeum Panzermuseum Munster


turbo885

Rekomendowane odpowiedzi

Ach. Byłem tam. Polecam wszystkim to muzeum. Ze Szczecina jechaliśmy z 5 godzin. Super muzeum . Oby takie były w Polsce. Wszystko można dotknąć, wejść, sfotografować. Tylko światło słabe. A eksponatów mnogość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam 2 lata temu! Wstęp kosztował 5 euro ale warto, takiego muzeum w Polsce jeszcze długo nie będzie! Eksponaty stoją w budynku a nie rdzewieją na zewnątrz! Na ekspozycje plenerową składa się może z 7-8 pojazdów! Chyba każdy kto interesuje się niemiecką bronią pancerną powinien tam pojechać choć nie oznacza to że nie ma eksponatów z innych krajów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 years later...

Przy okazji kilkudniowego pobytu w Bremen odwiedziłem  muzeum w Munster (to tylko niespełna 100 km od Bremy).

Powiem tak: WARTO! 🙂

Co prawda niemiecka pancerka średnio mnie interesuje, ale wszystkie DDR-owskie maszyny z lat 1950..1980 - jak najbardziej! Jest ich kilka, a na dodatek parę Leopardów - do jednego można nawet wejść i zobaczyć jak tam ciasno...

Mają też jedną Merkavę - dopiero tam zobaczyłem, jak duża jest to maszyna...20230415_135237_PanzermuseumMunster_Merkava_by3Z6AEF_2.thumb.jpg.a1d0ef90853972dc180560e98802dde7.jpg

 

Z ciekawostek:

1. opisy na standach są również po angielsku  (yes!🙂 ) ale co bardziej drastyczne fotografie są default pozasłaniane - to dlatego,że wśród zwiedzających jest jednak sporo dzieci... Często zapominamy, że te wszystkie wspaniałe czołgi, to są po prostu... maszyny do zabijania ludzi... Warto o tym pamiętać, klejąc i malując kolejny model...

2. w sklepiku kilkanaście ciekawych pozycji o niemieckiej broni pancernej WWI/WWII (tylko po niemiecku...)  oraz badziewne  plastikowe zabawki...

3. bilet wstępu dla osoby dorosłej: 10 EUR (kwiecień 2023)

 

Jeśli tylko będzie mieli okazję odwiedzić Deutches Panzermuseum w Munster - POLECAM!

 

--

Waldemar 3Z6AEF

 

20230415_114642_PanzermuseumMunster_by3Z6AEF_1.jpg

20230415_114909_PanzermuseumMunster_by3Z6AEF_2.jpg

20230415_135532_PanzermuseumMunster_Merkava-3Z6AEF.jpg

20230415_123635_PanzermuseumMunster_Keiler1_by3Z6AF.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Ja również kilka lat temu odwiedziłem to muzeum. Również polecam. Na mnie największe wrażenie wywarł Hetzer (G-13) a właściwie nie tyle Hetzer co zdjęcie na tablicy przy nim. Niestety nie zachowałem sobie oryginału zdjęcia tablicy ale po dokładnemu przyjrzeniu się zbliżeniu mojego zdjęcia widać, że jest to znane zdjęcie Hetzera Chwata z Powstania Warszawskiego. Chyba prędzej bym się diabła spodziewał niż tego zdjęcia w tym miejscu. 

 

1736684307_NiszczycielczogwJagdpanzer38(T)Hetzer-DPM013.thumb.JPG.f8ff49e6863ff6aedb626c0c579e10d6.JPG

 

images.jpg.93123f4ada38d22153cd978b7d734e11.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.