Skocz do zawartości

PZL P.11c 1:72 MasterCraft


Leta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pobudzony ostatnim wysypem P.11 na forum postanowiłem dorzucić swoje 5 groszy. Model P-11c "Wrzesień '39" MasterCrafta, chociaż na pudełku i instrukcji jest logo "MisterCraft"... czyżby firmie opłacało się np. zbankrutować i powstać na nowo? Ale nie o tym... model zrobiony z własną waloryzacją. Powstawał na wyjeździe gdzie nie miałem kompresorka pod ręką więc pędzelkiem malowany. Nie miałem odpowiedniego koloru khaki, a lenistwo nie pozwoliło mi się wybrać do sklepu, więc pomalowany jest Revellem 65. Trochę za zielony... przy Łosiu obiecuję poprawę. W modelu zabrakło lusterka o czym uświadomiłem sobie po zamknięciu prac, może je kiedyś wystrugam. Zapraszam do oglądania!

8b6f99992ba51b89m.jpg 9802950b853f4108m.jpg 065b981117c84354m.jpg fe0d7790fad8b2bem.jpg 760ed0cc4ea7a796m.jpg 9019bbb870876a5cm.jpg b3932b8c726f80dam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy uznać tę P.11 jako Twoją własną wizję artystyczną

 

Sklejona jest nieźle,wygląda dość schludnie,kalkomanie leżą ładnie, kokpit również wygląda ok, gorzej jest z malowaniem.Do wspomnianych przez Ciebie kolorów dochodzi nierówność przejść co najlepiej widać na krawędziach natarcia skrzydeł

 

Myślę, że przy użyciu Aerografu i taśmy maskującej Twój Łoś jak i kolejne modele będą wyglądać fajnie i cieszyć oko w galerii

 

Powodzenia!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie malowanie nie jest moją mocną stroną, a Łosia zacznę może już dzisiaj. Odpowiednią farbę już mam a aerograf, może i kiepskiej jakości, ale czeka w gotowości ;)

 

Z każdym modelem będzie coraz lepiej, musisz tylko starać się dobierać dobre farby (jeśli nie dokładnie te numery FS czy producenckie, które powinny być, to przynajmniej maksymalnie zbliżone odcieniowo) i starać się sumiennie trenować ich rozrabianie.

Tak jak w przypadku kilku ostatnio powstałych modeli, to również i tutaj widzę zaczyn dobrego modelarstwa. Swoją drogą to powstaje już teraz jeden Łoś w 72, więc oglądanie dwóch takich warsztatów jednocześnie, będzie bardzo ciekawe

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.