Skocz do zawartości

Alfa Romeo 33 Coupe


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na ostatnim zdjęciu, w silniku to silniczek? Very Happy

 

Tak jest. Tzn tam są tryby, jakieś przełożenia. Silniczek elektryczny miał swoje miejsce pod maską. To była wersja z napędem, zasilana 2 paluszkami. Miało jeździć przód-tył. Niestety, wszystko stoi a ja nie chcę już dalej rozkładać bloku silnika bo jest bardzo mocno sklejony i, najpewniej, połamałbym go. Z resztą, jeśli ładnie wyjdzie to będzie stało za pleksiglasową szybką.

 

Zawsze można wszystkie koła zapryskać podkładem a później na czarno

 

To dobry pomysł, ale te opony są bardzo elastyczne a guma miękka. Nie wiem czy farba nie popęka.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koła - odlej kompletne koło z oponą ale cztery razy - rozwiąże to problem inności - i pomalowane lepiej będą wyglądać, niż gumowe - które nawiasem mówiąc zawsze wyglądają nierzeczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu rozkleił bym ten silnik żeby to jeździło fajne by to wyglądało model który jeździ.

 

Zgadzam się z Tobą ale nie jestem doświadczonym modelarzem, więc mam uzasadnione obawy, że po prostu zniszczę ten blok i będzie kaszanka. To by był mocny demotywator:) I tak jest SPORO do dorabiania.

 

odlej kompletne koło z oponą ale cztery razy - rozwiąże to problem inności

 

Jest to jakieś wyjście i jak nie wypalą inne opcje, tzn, jeśli tak jak mówisz kiepsko będą wyglądały gumowe opony + jedna z żywicy, to tak zrobię. Trochę szkoda bo te z modelu są fajnie miękkie i lekko uginają się pod ciężarem Alfy.

 

 

Alfa Romeo to dzieło sztuki a nie zabawka Mr. Green miejsce w gablotce jak najbardziej uzasadnione.

 

High 5;]

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę pracy z przednim zawieszeniem. Dużo dorabiania, wszystko bardzo zmęczone. Oczywiście, wystające metalowe końcówki zostaną docięte pod wymiar i zakończone odlewem w kształcie łba śrubki.

 

prz2.jpg

 

prz1.jpg

 

Najgorzej jest z wahaczami. Mocowania były połamane i ciężko jest dorobić je tak, żeby koło stało równo. Jakoś wyszło, choć pochylenie jest dodatnie. Zawsze mogę to skorygować lekko wyginając oś koła. Poza tym, brak maglownicy.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koła to będę próbował sił żeby mieć silikonową oponę i żywiczną felgę. Jeśli to nie wypali, odleje całe koło z żywicy. Jeśli efekt końcowy będzie żałosny, tzn. jeśli całość będzie znacznie różniła się od reszty, to spróbuje odlać 4 koła. To ostatnie wyjście troszkę mnie martwi bo te oryginalne kola naprawdę fajnie wyglądają. Póki co, muszę zainwestować w silikon, więc pewnie dopiero pod koniec tygodnia coś zacznę z tym robić. Oprócz tego, do odlewu opony bardzo przyda się jakaś próżnia bo,co prawda, silikon którego używam nie pozostawia pęcherzyków powietrza, ale już żywica (jakiś novol) sprawia problemy a chciałbym w przypadku koła mieć idealną powierzchnię.

 

 

Pzdr.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.