Skocz do zawartości

Dumper Trailer [italeri] nie typowa relacja z budowy


pawulonken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie powiem że to będzie moja pierwsza relacja na forum choć od dłuższego czasu już je czytam.

 

Modelarstwem zajmuję się od małego chłopca z przerwami.

 

Nie dawno drogą kupna zakupiłem model italeri-Dumper Trailer

dumpa014.jpg

 

Relacja będzie na pewno długa z kilku powodów

 

Model jest lekko nie kompletny -brakuje kilku elementów

 

Będę chciał dorobić kilka elementów wg w fotografii i informacji znalezionych i zdobytych np coś takiego -czyli mała waloryzacja

tebh5103e01.jpg

 

Wg moich informacij jest to naczepa S.KI 24SL 7.2

link do pobrania broszury w formacie PDF o tego typu naczepach

http://www.4shared.com/document/D8J0AfDq/SKI.html

 

równolegle z budową modelu plastikowego będę starał się prowadzić prace nad budową modelu w skali 1:12 z metalu na podstawie tego plastikowego, czyli wszystko przeciągnie się w czasie no i zobaczymy co z tego wyniknie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał to aluminium oczywiście można wtedy ładnie zrobić polerkę.

 

Kupowane w Castoramie

 

Lepiej kupić rurki nie anodowane bo lepiej pasują jedna w drugą i można bezpośrednio polerować, a z anodowaniem to po zdarciu anodowania co jest dość trudne będą większe luzy.

 

Rurki dobrane tak że zmierzyłem najgrubszy element siłownika ten na dole i szukałem odpowiednika aluminiowego o tej średnicy i ściance 1mm.

 

U mnie to wygląda tak

 

12 mm

10 mm

8 mm

6 mm

4 mm

 

Konstrukcja prosta po odcięciu odpowiednich odcinków rurek będą wsuwane jedna w drugą.

 

w celu zapobiegnięcia wysuwania się na końcach rurek na zewnątrz i na początkach wewnątrz będą rowki na cieniutkie oringi co zapobiegnie wypadaniu rurki po dojściu do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dawno tu nic nie pisałem ale i w budowie szału nie ma.

 

Zdobyłem trochę materiałów i wziąłem się za dorabianie miechów tak jak to pisałem na początku, oto efekt z przymiarki jednej sztuki

6745bca7be86513bmed.jpg

 

Górny kołnierz jest do poprawki bo wyszedł za duży

 

Tak się zastanawiam czy nie zrobić tego modelu też całego metalowego w skali 1:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.