Jump to content

Gąski - Rozmiękczenie itp


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem natury technicznej. Przy sklejaniu Pz IV naszedł czas abym pomysłał jak skleić koła napędowe, napinające oraz gąski, w taki sposób abym mógł je i pomalować i skleić.

 

Cały czołg złożyłęm z kilkoma wyjatkami na malowanie, jak bak z paliwem, oraz koła napędowe, na przymiarkę chchiałem na "sucho" założyć Gąski, I tu pojawia się Big problem. Gąski z MagicTrack są Sztywne, Choć przy sklejaniu Dawałem minimalną ilosć kleju, nawet czasem za mało...

Cały problem wynika z tego, że niepotrzebnie zakładałem Błotniki, myśląc że gąski się zmieszczą, i faktycznie, mieszczą się, ale nie chcą się tak wygiąć, że wyglądają nienaturalnie... Typu zamiast opierac się na małych kółkach pod własnym ciężarem, unoszą się do góry.

Czy jest jakiś specyfik, preparat czy metoda, na UELASTYCZNIENIE moich gąsek.

Przynajmniej na przyszłość wiem, jak sklejać takie części...

 

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Takie gąski skleja się na kołach jedynie założonych na osie. W zamknięty obwód. Potem zdejmujesz koła z osi, wyjmujesz z obwodu gąsek i malujesz - potem wszystko w odwrotnej kolejności. Ale już po ptokach. Może klej Tamiya Extra Thin wniknie i zmiękczy na tyle że ogniwo po ogniwie będziesz je w stanie poobracać... Ale nie ręczę za efekt, choć powinno się udać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.