Skocz do zawartości

1/24 Nissan Skyline GT-R 34 M-Spec Nur Aoshima


TomAUG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu udało mi się znaleźć wymarzonego Nissana. Niestety podczas składania okazało się że nie jest to aż takie cudo. Wiele rzeczy bardzo do siebie nie pasuje, ale jakoś będę walczył. Model jest już częściowo poskładany ale jakoś dopiero teraz zdecydowałem się żeby wstawić go na forum Co do zmian nie będą one jakieś drastyczne gdyż R34 podoba mi się seryjny.

obraz353.jpg

Przerobiłem seryjny wydech na przelotowy. Ostatni tłumik wzorowany na Z-tune. Na zbiorniku paliwa przypadkowo udało mi się zrobić osłonę termiczną. Dodatkowo pojawił się zewnętrzny wastegate. No i najbardziej drastyczna zmiana to przesunięcie całego tylnego zawieszenia do tyłu gdyż po przymiarce karoserii okazało się że koła są strasznie przesunięte względem karoserii. W planach mam jeszcze dorobienie przewodów paliwowych Wkrótce pojawią się metalowe tarcze hamulcowe i intercooler

obraz354j.jpg

Wnętrze w sumie seryjne. Jedynie tylna część foteli i podłokietnik będą w karbonie. No i pojawi się kubełkowy fotel kierowcy.

obraz355.jpg

obraz356ij.jpg

obraz357l.jpg

obraz358.jpg

Z Zewnątrz pozostanie w sumie seryjny. Jedyne co się zmieniło to wycięte wyloty na masce. Z tyłu pozbyłem się oznaczeń.

obraz359h.jpg

W tylnym spoilerze przerobiłem lotkę. Dla lepszego efektu okleiłem ją karbonem.

obraz361z.jpg

Fotel seryjny i kubełkowy.

obraz362.jpg

Felgi Nismo i seryjne.

Co do koloru to na 99% będzie to Tourmaline Violet z palety BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zdradzić czym malowałeś tylny tłumik, i czy w rzeczywistości również tak ładnie odwzorowuje chrom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po długiej przerwie spowodowanej oczekiwaniem na tarcze i intercooler Nissan znowu idzie na warsztat. Na podwoziu dorobiłem przewody paliwowe.

obraz379.jpg

Seryjne tarcze zamieniłem na wycinane na zamówienie. Może nie są idealne ale na pewno lepsze od seryjnych plastikowych.

obraz380v.jpg

Pojawił się także wycięty na zamówienie intercooler Nismo.

obraz382y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po małym przestoju wracam znowu z Nissanem. Postanowiłem pomalować felgi Nismo na czarno.

obraz408.jpg

Karoseria w podkładzie.

obraz406r.jpg

No i kolor. Było bardzo duzo opcji ale w koncu zdecydowałem się na bardzo JDMowy lakier z palety Hondy. Pozornie wygląda na czarny. Dopiero pod światłem mieni się na piękny śliwkowy kolor

obraz407y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący i niewiem czy nadaje sie dla mnie taki model?

Myślę że nad Tamyią nie ma się co zastanawiać, w zasadzie każdy model tej firmy można w ciemno polecić, na początek może jednak lepiej pominąć wyścigowe bolidy ze względu na dużą liczbę naklejek. Ale reszta jest naprawdę warta swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.