Skocz do zawartości

Diorama S.K.L/45 lub S.K.C/28 150mm


TANKISTA87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.Moja przygoda z modelarstwem wiąże się głównie z tematem "pojazdów wojskowych".Chciałbym wykonać dioramę przedstawiającą działo S.K.L/45 lub S.K.C./28 150mm dla zaprzyjażnionego muzeum.Mam dostęp do wielu zdjęć ,które niebawem umieszczę na forum.Diorama "musi powstać" ,dlatego że po owych działach w muzeum zostały jedynie betonowe podstawy.A zwiedzający ludzie z chęcią zobaczyli by te działa nie tylko na zdjęciach a także w postaci dioramki.Myślę o skali 1:35 z tego względu że rynek modelarski jest zaopatrzony w dużą ilość figurek w tej skali które chciałbym dołączyć do dioramki.Wszelkie propozycje odnośnie materiałów do użycia ,pomysłów ,a może gotowych zestawów plastikowych porad wskazówek mile widziane!!!!!!!!!!!!!Takie działa były również montowane na okrętach ale wystepują raczej w małej skali.Temat nie jest pilny.Więc do dzieła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wykonać podstawę to pod gips proponuje dać jeszcze kawałek sklejki tych samych rozmiarów bądz troszkę większą. Nie będzie obaw że coś się wykruszy czy cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schwinem%C5%98nde-5.jpg

 

8823ef0a03c101a3.jpg

 

To jest jedno i to samo miejsce, zgubiłem się.

Czy posiadasz jakieś rysunki z wymiarami i czy jesteś w stanie wykonać zdjęcie z tego samego miejsca jak na zdjęciu archiwalnym?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skala - to może być wszędzie i nigdzie...SKLów było od groma na wybrzeżu.W rejonie samego Świnoujścia coś ponad 20.Nie czepiac się z pamięci pisane.

Ale mi chodzi o ten konkretny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym archiwalnym zdjęciu lufa skierowana jest w strone morza drugie zdjęcia to podstawa tego samego działa (inny rzut).Jestem tam często moge porobić zdjęcia.Lecz mam je na komputerze tylko musze obrobic i bede wrzucał kolejno razem z przebiegiem moich prac przy dioramce.Diorama oczywiście w czasie II wojny

ps. skala 72 dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego już wyjaśniam kwestie radaru:

Fot. przedstawia armatę 150 mm S.K.C/28 na stanowisku ogniowym nr 1 baterii "Henningsen".W tle widoczne działo treningowe 127 mm i dalej wieża kierowania ogniem z radarem FuMO "Seetakt" oraz antenami radiowymi.

fot.arch. Karl-Heinz Blumel-zdjęcie udostępnił p.P.Laskowski i opublikował w swojej książce pt.:FORTYFIKACJE ŚWINOUJŚCIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Działa 150 mm zainstalowane były na ośmiokątnych fundamentach betonowych ,wylanych na koronie północnego wału ochronnego ,powyżej galerii artyleryjskiej.Widziały one morze w płaszczyżnie horyzontalnej.Punkt kierowania ogniem znajdował się na prowizorycznej drewnianej wieży.Dopiero w 1941 r. zbudowano kilkukondygnacyjny betonowy bunkier dowodzenia ze stanowiskiem dla dalmierza na szczycie......"

-jest to fragment książki napisanej przez mojego kolegę Piotra Laskowskiego dyr.MUZEUM FORTU ZACHODNIEGO w Świnoujściu pt.:FORTYFIKACJE ŚWINOUJŚCIA ,który pomaga mi dokumentacją fotograficzną i wiedzą historyczną w budowie.

zdjęcie okładki w.w. publikacji:

0162af2d2c944135m.jpg

kolejne zdjęcie archiwalne:(jak widać dość nietypowe:) )

ad87b738ddfd2538gen.jpg

i postępy moich prac:(wolno idzie bo prowadzę inny warsztat a do makiety narazie kompletuje materiały i przeskalowuje wymiary)

-podstawka wyk.z gipsu (tu przed obróbką i malowaniem wyciągnięta z formy już całkowicie sucha)

b9d8da5a33311423gen.jpg

2e1ef3280c002d85gen.jpg

c4836199a6e77b74gen.jpg

zapraszam do oglądania CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.