Jump to content

skala72

Members
 • Content Count

  4,570
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About skala72

 • Birthday 02/06/1968

Personal Information

 • Location
  Warszawa
 • Occupation
  Internetowy sklep modelarski TANK models.
 • Website

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mówisz, że Hotchkiss w TK-3/TK-S był zasilany z pasków, a nie z taśmy? Nie neguję tego co piszesz.
 2. O cholercia, pociągów nie mam, nie moja bajka, a te materiały fotograficzne jakie posiadam wystarczą + artykóły, ale ta seria wzbudziła moje zainteresowanie, mam nadzieję, że znajdą się tam materiały godne uwagi i nie jest to jakaś lekko zredagowana i wzbogacona o zdjęcia reedycja książek, które były już wydane.
 3. Panowie, nie można też podchodzić do wszystkiego olewczo, że inni też popełniają błędy, że (niby) na zachodzie ludzie nie znają się i łyknął model jak młody pelikan, bez jaj. Tam też są ludzie którzy znają się na naszej pancerce, posiadają masę materiałów, kupują zdjęcia, dyskutują i porównują. Rozwalają tematy na cząstki. Tak jak wyżej napisał kolega, produkcja modelu to nie piekarnia, pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, tym bardziej, że jest na ten model czekała masa wygłodniałych, nowego modelu 7TP, modelarzy. Ja nadal trzymam kciuki za IBG i mam nadzieję, że ich modele będą zdobyw
 4. Hmm, ciężki temat, jako sklepikarz powinienem bronić modelu jak Matka Polka i zachęcać do kupowania (dzięgi, dzięgi, tu do kieszonki!!), z racji tego, że jestem też sklejaczem i o nowym, dobrze opracowanym modelu 7TP marzyłem od dawna, bo ile mozna sklejać model firmy Spójnia, reedytowany przez różne firmy ponad 30 lat?? Żygać się chce. Teraz nasza rodzima firma, znaczy IBG odważyła się na opracowanie i wykonanie nowego modelu. Teoretycznie materiałów jest od cholery i ciut, ciut, ale ... nie aż tyle i pojawiło się masę problemów. Jakich, nie wiem, była o nich mowa na filmiku zapowiadającym pr
 5. Wielokrotnie rozmawialiśmy nt. temat i ... chyba zbyt wiele firm idzie w tym kierunku. Na początku bardzo się cieszyłem, że cyk, bryk i już gotowy, ale ... gdzieś prysł ten czar i jak zaczołem sklejać Panterę G od Dragona + blachy Parta, to aż mi się milej zrobiło na duszy. Chwała FTF, że robi swoje modele, wiadomo, są to modele robionę pod grę (której zasady nadal nie zostały do końca wydane, ale liga jest ;)), więc tu nie czepiam się. Jednak jak widzę ciekawe modele np. od Trumpka, Hobby Bossa czy też Dragona, to .... słabo, takie pudełeczka, nic nie otwierane, osprzęt na elementach, układ j
 6. Nie ma innego wyjścia, nie ma żadnych infromacji nt. ich malowania. Jednak nie malowałbym z użyciem blue, raczej brąz i dwa odcienie zieleni. WYbór należy pozostawić właścicielowi. Polecam stronę i profil Musée des Blindés
 7. Kalki to pal sześć licho kalki, ale dla mnie ważniejsze były tablice na numery. FTF robiąc blaszki pobił UM.
 8. A to o ten kawałek rurki w tłumiku jest taka spinka. Ja miałem to szczęście, że ona była, ale wymieniłem na rurkę (wygięta igla do zastrzyków). Fakt, niektóre elementy są "grubaśne", ale idzie przeżyć. Czy wy też macie wrażenie, że FTF z numeru na numer wydaje co raz lepsze modele?? Czy ja mam zwidy??
 9. Zakup I tom cyklu "Śladami Polskich Gąsienic", tam masz "wszystko".
 10. Oczywiście, że jest, też byłem mocno zdziwiony, że będzie w terminie
 11. Ten model armaty plot Boforsa nie był używany na statkach czy też okrętach, to jest wersja lądowa, na "pływadłach" były montowane inne armaty firmy Bofors.
 12. W następnym numerze (#37) powinna ukazać się niemiecka haubica leFH 18 105 mm. Zestaw był prezentowany na Grenadierze 2016 i ... jest godny uwagi.
 13. W następnym numerze powinna ukazać się niemiecka haubica leFH 18 105 mm.
 14. Model jest naprawdę bardzo ładnie wykonany, duży plus dla FTF, przyłożyli się, mimo, że jest to model, znaczy modele do zapowiadanej gry. Mam nadzieję, że zasady wkrótce ukażą się w wersji papierowej (3 mam kciuki!). Ciekaw jestem również, jako model, a może modele ukaże się w numerze 36, miejmy nadzieję, że będzie to polski Bofors 40mm. Premiera pewnie w okolicach Grenadiera, bo to już tuż, tuż.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.