Skocz do zawartości

[G]YF-19 1:48 Hasegawa


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Chciałbym zaprezentować świeżutki jeszcze śmierdzący lakierem bezbarwnym model myśliwca z uniwersum Macrossa tzn YF-19. Maszyna pochodzi z anime Macross Plus. Hasegawa dała z siebie wszystko. Model ma ruchome dysze oraz otwierane przedziały napędowe. Model jest pokryty lakierem błyszczącym ale nie wiem czy nie dam mgiełki z sidoluxu żeby zrobił się półmatowy. Generalnie jestem zadowolony.

 

PC010056.jpg

PC010052.jpg

PC010036.jpg

PC010035.jpg

PC010039.jpg

PC010040.jpg

PC010041.jpg

PC010043.jpg

PC010045.jpg

PC010050.jpg

PC010049.jpg

PC010047.jpg

PC010048.jpg

PC010053.jpg

PC010054.jpg

PC010055.jpg

 

No i moja półka z samymi modelami anime

PC010058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill zachwyca Był w zestawie, czy robiłeś samemu?

Model też oczywiście perfekcyjny. Osobiście bym go nie matowił.

 

Mam tylko wrażenie, że smugi po napędzie pozytronowo-anty-grawitacyjnym bardziej wpadają w niebiesko czarny niż brązowy, ale oczywiście zdania są tu podzielone (co monografia to podają co innego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill zachwyca Był w zestawie, czy robiłeś samemu?

Model też oczywiście perfekcyjny. Osobiście bym go nie matowił.

 

Mam tylko wrażenie, że smugi po napędzie pozytronowo-anty-grawitacyjnym bardziej wpadają w niebiesko czarny niż brązowy, ale oczywiście zdania są tu podzielone (co monografia to podają co innego)

 

Po dogłębnej analizie dostępnych opracowań odpowiedź na tę kwestię znalazłem w publikacji "Variable Fighters Today" sygnowanej przez "Macross Defence Weekly" sprzed jakichś 5 lat. Napęd o którym wspominasz zaczęto testować stosunkowo wcześnie gdy YF-19 nie był jeszcze dopuszczony do lotów w pełnym tego słowa znaczeniu. Silniki pozytronowo-antygrawitacyjne włączane były tylko żeby myśliwiec uniósł się na jakieś 50-70 cm po czym ponownie lądował. W określie zaawansowanych testów w locie praktycznie ich nie używano stąd niewielkie brązowawe smugi zabrudzeń. Ale oczywiście masz rację , smugi te są niebiesko-czarne ale tylko przy intensywnym używaniu silników. Prawda jest taka że napęd pozytronowo antygrawitacyjny nie był potrzebny więc jakiekolwiek zdjęcia ukazujące wspomniane niebiesko czarne smugi na płatowcu są praktycznie niespotykane.

 

No i dziękuję za opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill na prawdę wymiata kurze z półek No i sam myśliwiec cacuszko, ma się rozumieć Muszę kiedyś wpaść i z bliska obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill na prawdę wymiata kurze z półek No i sam myśliwiec cacuszko, ma się rozumieć Muszę kiedyś wpaść i z bliska obejrzeć

 

Dzięki , Jakby co to wiesz gdzie mnie znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.