Skocz do zawartości

'67 Corvette 427 Convertible 1/25 revell by wojtuch007


wojtuch007

Rekomendowane odpowiedzi

Ach nie ma to jak lanie po dłuższej przerwie ...

Niestety wczoraj znów nic nie zrobiłem

 

przemekgksw3 koła musiałem pochylić bo niestety po załorzeniu kasty ocierały o wnęke pozatym mam dopiero 13 lat i nie mam jeszcze tak dużej wiedzy. Felgi poprawie jeśli uda się zdjąć z nich opony bo dopiero na zdjęciach widzę że nie jest zbyt dobrze

Znasz jakieś 'domowe' sposoby na polerkę bo cała moja chemia zaschła lub przestała działać po dość długiej przerwie w użytkowaniu. Na linie i wash też nie mam swojego sposobu bo kiedyś miałem takie stare rosyjskie cuś, wyglądające jak długopis tyle że do środka wlewało się farbę i tym robiłem linie bo aplikowało ciągle jedną ilość farby. Niestety też nie do uratowania więc wyrzuciłem

Nissan pewnie dopiero w galerii bo już 70 % zrobione

 

kornik_69 fotele były poprawiane kilka razy i ciągle jest tak samo. Ewentualnie mogę dać tą czekoladową część w czarny mat, jako akcent do kasty. Linie były pogłębiane

 

Rabbit666 niby było pomniejszane 25 razy ale może być jako plakat

 

No to chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kornik_69 fotele były poprawiane kilka razy i ciągle jest tak samo. Ewentualnie mogę dać tą czekoladową część w czarny mat, jako akcent do kasty. Linie były pogłębiane

 

Jakoś ciężko mi uwierzyć, że nie da się zmyć malowania, nieco lepiej rozcieńczyć farby i malować cieńszymi warstwami przy użyciu taśmy maskującej Przy dość ładnie wymalowanej karoserii to wnętrze naprawdę nie wygląda zachęcająco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym mam dopiero 13 lat i nie mam jeszcze tak dużej wiedzy.

Od tego jest właśnie forum, żeby się to wiedzą wymieniać

Jak na swój wiek to bardzo dobrze Ci idzie, ale to nie znaczy że nie może być lepiej

A z kołami to sprawdź dobrze połączenie kasty z podwoziem, nie powinno być raczej tak że nie pasują, w końcu ludzie ją jakoś robią.

 

Znasz jakieś 'domowe' sposoby na polerkę bo cała moja chemia zaschła lub przestała działać po dość długiej przerwie w użytkowaniu.

A po co Ci chemia Papier 2000 powinien wystarczyć, tylko rób to bardzo delikatnie, łatwo uszkodzić powłokę, zwłaszcza na wszystkich wypukłościach i krawędziach. No i obowiązkowo na mokro.

 

Na linie i wash też nie mam swojego sposobu bo kiedyś miałem takie stare rosyjskie cuś, wyglądające jak długopis tyle że do środka wlewało się farbę i tym robiłem linie bo aplikowało ciągle jedną ilość farby. Niestety też nie do uratowania więc wyrzuciłem Confused

Ja zwykle stosuje rozwodnioną vallejo, trochę gęściejsza niż do wascha, ale na tyle rozrzedzona żeby bez problemu rozlewała się po liniach.

To nakładam pędzelkiem 000 w w linie i pozwalam się farbie rozpłynąć, to samo powtórzone w kilku miejscach i już Chociaż ostatnio zacząłem przechodzić na pogłębienie linii, efekt jest chyba realniejszy.

Poprawiaj to i jedziesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Kilka razy już mówiłem że ten lakier jest jakiś specyficzny bo wygląda na skórkę a jest po polerce i sporej ilości clear'u. Ja jestem zadowolony z efektu, powierzchnia jest gładka i ma połysk. Teraz używam go tylko do malowania części zawieszenia/silnika itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.