Skocz do zawartości

Sd Kfz 251/1 Ausf.D wschód zima 1943


mati97

Rekomendowane odpowiedzi

I jak najszybciej popraw ten układ jezdny, nie jest on aż taki trudny do malowania więc powinno być ładnie i prosto

A dokładniej co(czarne obwódki wokoło kół czy coś innego)?

Założyłem gąski,poprawiłem podłoge, i inne takie. Foty jak naładują się baterie do aparatu .Co do 1/72 troche sklejałem ale to była totalna amatorka.

PS. Ładnie wyszedł ci ten Hanomag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie grzesioj napisał lecz ja.

 

A dokładniej co(czarne obwódki wokoło kół czy coś innego)?

Tak właśnie o to chodzi, i pytanie, czy koła są pomalowane kolorem bazowym, bo lepiej jest najpierw dać kolor bazowy i kamo, a później malować bandaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazowy jest lecz nie różni się za bardzo od koloru plastiku(chyba że przez lupe )Bandaże poprawie.Trudno będzie dostać się do kół zasłoniętymi przez inne ale dam radę.Czy rama na fotel stalowa/brązowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazowy jest lecz nie różni się za bardzo od koloru plastiku(chyba że przez lupe )Bandaże poprawie.Trudno będzie dostać się do kół zasłoniętymi przez inne ale dam radę.Czy rama na fotel stalowa/brązowa?

 

U mnie na monitorze widać ,że koła jezdne nie maja bazy tak samo jak wnętrze za wyjątkiem podłogi.Generalnie zwolnij tępo i więcej czasu poświęć detalom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie wiesz czy dawałeś bazowy na kółeczka czy nie.

Co do kółek zasłoniętych. I tak ich nie widać tak więc na co malować. Byle to co widoczne, później ubłocenie coś pozasłania dodatkowo. .

 

 

Czy rama na fotel stalowa/brązowa?

Powiem szczerze nie wiem sam, ale szukaj, szukaj, a znajdziesz, dosłownie 5 min. pracy, a odpowiedź będzie na monitorze pokzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś słabo u Ciebie z pamięcią. W takim razie najpierw kolor bazowy, później zajmij się bandażami, no chyba, że chcesz te już pomalowane zostawić, to maluj kółeczka tak, aby nie naruszyć bandaży.

No i co do samego budowania modelu, nie wiem jak inni, ale są osoby, m. in. i ja, które przed sklejaniem szuka jak najwięcej dokumentacji danego pojazdu czy czego innego, aby móc sobie porównywać i posługiwać się fotkami. Jest to ciut pracochłonne, ale wie się o wiele więcej, co bardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto z postępu.Małe niedociągnięcia na lewej burcie. Foto zrobione przed poprawianiem.1000206resized.jpg

G 43 ,StG 44 , radiostacja.

1000207resized.jpg

Widok z góry.Jednak widać różnice kolorów

1000208resized.jpg

Zbliżenie na kabine.

1000212resized.jpg

Gąski,koła.

1000214resized.jpg

Kabina z góry.

To tyle fotek jak na razie. Oceniajcie , komentujcie podpowiadajcie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, na tych zdjęciach to już naprawdę dużo widać ... Popraw że linki do nich. A na przyszłość - oglądaj, to co stworzyłeś przed opublikowaniem postu (jest taki przycisk Podgląd).

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki przycisk Podgląd
Wiem o tym.Tym razem akurat dodawałem przez fotosik.pl bo na imageshack.us coś przerywało.Już poprawiłem koła i fotele , ale aparat tak zżera baterie że jest na wyczerpaniu.Zdjęcia po poprawkach jutro lub za tydzień bo musze się pakować na wyjazd

 

EDIT: Foty poprawiłem.Już są z imageshack.us.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dużo by o tym gadać, co widać na zdjęciach. Żeby się nie rozgadywać - to tylko jedna sprawa. Bardzo źle wygląda to, że ławki (drewniane), oparcia i poduszki na fotelach kierowców (pewno skórzane albo podobne) oraz coś, co chyba miało być rdzą jest dokładnie tego samego koloru. Zdawać by się mogło, że jakiś niemiecki artysta malował tak ławki i siedzenia, że farba porozlewała mu się po podłodze albo pobrudził sobie nią podeszwy i narobił takiego bałaganu.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej... Przy czym staraj się deski i poduszki troszeczkę kolorystycznie zróżnicować. Ja to robiłem tak:

 

1007972b.jpg

 

1007983m.jpg

 

Może to nie jest mistrzostwo świata, ale wygląda znacznie lepiej niż płaski, jednolity kolor na wszystkim.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z wyjazdu wróciłem i ... dostałem zapalenia oskrzeli .Model leży u babci a ja biorę się za odmalowanie starych modeli(o ile coś moje ,,modele,, przypominają).Za half-tracka zabiorę się ponownie po Nowym Roku.

 

Wesołych świąt

 

P.S. Długie Avie s.199 z papieru firmy Quest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.