Skocz do zawartości

Przeróbka pod względem merytoeycznym


Kruszekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dostałem te oto figurki: http://www.masterhobby.pl/product_info.php?products_id=7129&osCsid=5d67cefb5d3abfba796e88286c2d40a1

 

I tu mam pytanie, czy możliwe jest przerobienie tak tych figurek (jakaś zmiana ekwipunku, malowanie, oczywiście nie mówię o opaskach) aby pod względem merytorycznym pasowali do roli Powstańców Warszawskich po zdobyciu niemieckich mundurów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam za sobą robienie powstańców i wiem, że powinno dać radę. Sam aplikowałem części samych niemieckich żołnierzy. no może głowy, a tak to hełmy niemieckie, czapki tak samo tylko demontowałem z nich ich tego szwabskiego ptaka. Uzbrojenie też, chociaż do powstańców można dać coś brytyjskiego, co mieli z zrzutów itp. itd. Warto przed takim montażem pooglądać masę fotek i łączyć ich ładunki. A tu link, do tego co sam zmontowałem:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=10478&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mundurów to się nie wypowiem bo nie mam przy sobie literatury, a pamięć już nie ta.

Ogólnie - musiałbyś się pozbyć wyposażenia - wszelkich ładownic, manierek itp. Broń - na pewno nie MG-42. Mausery mogą być - większość broni była zdobyczna. Klimatyczniej by jednak było, jakbyś przeszczepił/dorobił np. Stena lub (tu całkiem klimatycznie) Błyskawicę. I oczywiście butelki zapalające na czołgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zbytnio przerabiać, ponieważ:

 

Plutony Kedywu Okręgu Warszawskiego AK z kompanii Kolegium A - dowodzone przez ppor. "Stasinka", po krótkiej walce, ok. godz. 17:15 zdobyły wielkie magazyny mundurowe Waffen-SS, położone przy bocznicy kolejowej na ul. Stawki 4. Zdobyto znaczne ilości żywności [m.in. cukier, konserwy, czekoladę], oporządzenia i umundurowania maskującego ["panterki", maskujące czapki polowe i pokrowce na hełmy]. Od tej pory całe zgrupowanie "Radosław" walczyć będzie jednolicie umundurowane w zdobyczne niemieckie bluzy maskujące "Tarnschlupfjacke".

 

CcziS-825.jpg

Tarnschlupfjacke

 

Likc.jpg

 

źródło zdjęcia: GH "Radosław"

 

Strona Grupy Historycznej Zgrupowanie "Radosław".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.