Jump to content

Przeróbka pod względem merytoeycznym


Kruszekk
 Share

Recommended Posts

Witam!

 

Dostałem te oto figurki: http://www.masterhobby.pl/product_info.php?products_id=7129&osCsid=5d67cefb5d3abfba796e88286c2d40a1

 

I tu mam pytanie, czy możliwe jest przerobienie tak tych figurek (jakaś zmiana ekwipunku, malowanie, oczywiście nie mówię o opaskach) aby pod względem merytorycznym pasowali do roli Powstańców Warszawskich po zdobyciu niemieckich mundurów?

Link to comment
Share on other sites

Sam mam za sobą robienie powstańców i wiem, że powinno dać radę. Sam aplikowałem części samych niemieckich żołnierzy. no może głowy, a tak to hełmy niemieckie, czapki tak samo tylko demontowałem z nich ich tego szwabskiego ptaka. Uzbrojenie też, chociaż do powstańców można dać coś brytyjskiego, co mieli z zrzutów itp. itd. Warto przed takim montażem pooglądać masę fotek i łączyć ich ładunki. A tu link, do tego co sam zmontowałem:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=10478&highlight=

Link to comment
Share on other sites

Co do mundurów to się nie wypowiem bo nie mam przy sobie literatury, a pamięć już nie ta.

Ogólnie - musiałbyś się pozbyć wyposażenia - wszelkich ładownic, manierek itp. Broń - na pewno nie MG-42. Mausery mogą być - większość broni była zdobyczna. Klimatyczniej by jednak było, jakbyś przeszczepił/dorobił np. Stena lub (tu całkiem klimatycznie) Błyskawicę. I oczywiście butelki zapalające na czołgi.

Link to comment
Share on other sites

Nie musisz zbytnio przerabiać, ponieważ:

 

Plutony Kedywu Okręgu Warszawskiego AK z kompanii Kolegium A - dowodzone przez ppor. "Stasinka", po krótkiej walce, ok. godz. 17:15 zdobyły wielkie magazyny mundurowe Waffen-SS, położone przy bocznicy kolejowej na ul. Stawki 4. Zdobyto znaczne ilości żywności [m.in. cukier, konserwy, czekoladę], oporządzenia i umundurowania maskującego ["panterki", maskujące czapki polowe i pokrowce na hełmy]. Od tej pory całe zgrupowanie "Radosław" walczyć będzie jednolicie umundurowane w zdobyczne niemieckie bluzy maskujące "Tarnschlupfjacke".

 

CcziS-825.jpg

Tarnschlupfjacke

 

Likc.jpg

 

źródło zdjęcia: GH "Radosław"

 

Strona Grupy Historycznej Zgrupowanie "Radosław".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.