Skocz do zawartości

Nooteboom EURO... - Scratch


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W czasie przerwy świątecznej postanowiłem spróbować coś wydłubać... Po przeglądnięciu setek zdjęć decyzja padła na Naczepę:

Nooteboom Euro 83-04

Nooteboom-%285%29.jpg

Wzoruję się na:

Nooteboom-Rys.-Tech..bmp

Fot. ze str. Cadzow Heavy Haulage

 

A oto co do tej pory udało mi się stworzyć:

Nooteboom-%284%29.jpg

Nooteboom-%283%29.jpg

Nooteboom-%282%29.jpg

 

A tu na sucho troszkę bardziej bogato ;)

Nooteboom.jpg

 

Liczę na pomoc i szczerą krytykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w miare ci to idzie. Powodzenia, bo prac to masz dużo przy tym. Sam miałem plany, i zaczalem robić i czas leciał i coraz bardziej sie nudziło. Mam w planie skończyć niedługo. Więc proponuje, jak ci się trohe znudzi to odłóz na troche i odczekaj tydzień lub dwa, a nie zaprzepaszczaj projektu. Moja już troche bardziej do przodu a roboty dalej kupe. Tu jeszcze przed szpachlowaniem:

8bace9905d830725med.jpg

A teraz co mogę ci powiedzieć z moich obserwacji.

Używaj materiału najgrubszego jaki tylko da się użyć w danym miejscu. Jeśli robisz tak jak ja wersje rozsuwaną, to proponuję ci zrobić rozsuniętą na stałe i prz cała długość(naczepy i rozsunięcia)dać wzmocnienie, bardzo sztywne. Ja nie dałem i po podniesieniu naczepy i po położeniu dość ciężkiego łądunku widać minimalny luk. Między płytami pcv dawaj np. plastikowe wzmocnienia. A co planujesz zrobić z kołąmi?. Ja miałem lepiej bo mam 3 ośke i kupiłem niskopodwoziówke od Revellla. Wykorzystałem osie(po przeróbce na skrętne) koła i dużo blachy roflowane, którą wycinałem z naczepy no i dla swojej chorej fazy najazdy, których nie ma w orginale,a le zawsze można też dla wygody dorobić. Ty mając 4 osie musiał byś kupić 2 naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ciekawy projekt, fajnie to na razie wygląda. Mam nadzieje że skończysz projekt. Powodzenia w budowie.

 

P.s Sandi czemu nie ma relacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do długości to bedzie rozsówana no ale skoro tak radzisz to może bedzie rozsunięta ;)

A co do kół to rozpatrzę wersje kół od LEGO bo kolega stwierdził że powinny pasować i ma mi pożyczy w niedługim czasie żebym zmierzył i sprawdził sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt. A czy zamiast plastiku w tych czesciach najbardziej narazonych na wygiecie (np. rozsuwana rama) nie mozesz uzyc podluznic metalowych? Sa takie o roznych przekrojach wlasnie do robotek w scratchu i mozesz je dostac w kazdym dobrym sklepie modelarskim (szczegolnie w tych gdzie specjalizuja sie w modelach zdalnie sterowanych). Wtedy nie musialbys sie martwic, ze ci sie rama wygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego:

 

Kocyk masz fajny, pewnie nawet milusi ale rób zdjęcia na jednolitym tle, wycinasz z polistyrenu białego wieć tym razem tło zmień na inny kolor, np zółtawy (papier do owijania paczek)

 

Wyjaśnisz mi co to jest?

Nooteboom.jpg

 

Troszku mało widać, choć nawet jak nas to malo mogę powiedziec ze fanie wychodzi.

 

Błagam nie z lampą błyskową , inne zródło światła prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha kogo ją widzę

Krzysiek co do zaznaczonej części to otwórz sobie plan w nowym oknie (nie wiem dlaczego się nie otwiera tu jako foto) i przyjrzyj się że jest to część podłogi która na być tak lekko do góry a co do zdjęć to wiem że są kijowe ale robione na szybko przed wyjazdem. Jak wrócę zrobię lepsze BEZ LAMPY i na JEDNOLITYM tle...

Zobaczysz że wygram to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do sprzedania oryginalne koła do Nooteboom'ki na jedną oś. Gdybyś był zainteresowany, to możesz je kupić i zrobić sobie odlewy. Szósty post od góry, pozycja nr 34:

viewtopic.php?t=23561&postdays=0&postorder=asc&start=45

 

Tanie nie są, ale w KFS kosztują jeszcze więcej. U mnie są taniej niż u producenta, bo robię wyprzedaż niepotrzebnych gratów.

 

A tak w ogóle, to mam kita KFS tej naczepy, tutaj możesz zobaczyć szczegółowy In-Box (części i instrukcja) - może Ci to coś pomoże w budowie:

viewtopic.php?t=21282

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Temat się trochę zakurzył ale prace szły pomału do przodu...

A oto drobne efekty:

Nooteboom-%286%29.jpgNooteboom-%287%29.jpg

Nooteboom-%288%29.jpgNooteboom-%289%29.jpg

Kratownica:

Nooteboom-%2811%29.jpgNooteboom-%2810%29.jpg

A tu po części wszystko co do tej pory:

Nooteboom-%2812%29.jpgNooteboom-%2813%29.jpg

Zastanawiam się czy wykorzystać takie koła:

Nooteboom-%2816%29.jpgNooteboom-%2814%29.jpg

 

A tu taka "całość" na sucho z Rką z którą będzie spięta... Oczywiście wszystko na sucho...

Nooteboom-%2815%29.jpg

 

Liczę na ocenę i szczerą krytykę z waszej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.