Skocz do zawartości

[in-box] 2s1 Goździk ARMO 1/72


hubert72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Na prośbę jednego z forumowych kolegów wstawiam in-box 122mm samobieżnej haubicy 2s1 Goździk .ARMO 1/72

Na początek

Pudełko -standardowe dla wszystkich modeli w 1/72 tej firmy (poza kilkoma wyjątkami m.in SCUD) .

DSC03040.jpg

Instrukcja .Typowa dla polskich producentów żywic.Jedna kartka A4 z przedstawionym schematem montażu . Według mnie można było to rozbić na dwie części -jenda montaż detali druga część schemat montażu układu jezdnego

DSC03050.jpg

Kadłub . Jest to jeden z pierwszych produktów firmy ARMO a więc na dzisiejsze czasy model ubogi w dobry detal .Szereg osprzętu odlany razem z kadłubem a więc niektóre części nieco rozmyte mało ostre.Pozatym na bocznej części kadłuba lekkie przesunięcia . Kanał wlewowy żywicy umiejscowiony na końcu kadłuba .Wydaje się łątwy do odcięcia i obrobienia

DSC03055.jpg

DSC03058.jpg

Detale . W jednym z dwóch woreczków żywicy znajdziemy el. układu jezdnego , wierzę oraz drobne detale do przyklejenia na kadłubie

DSC03070.jpg

a) wieża . Odlana jako całość, równieżz naninesionym detalem .Na górnej płycie widoczne drobne bąbelki powietrza -łątwe do zaszpachlowania , myślę , że nie będą widoczne nawet po malowaniu podkładem

DSC03073.jpg

 

b) drobnica

DSC03070.jpg

c) działo .Niestety w moim zestawie zwichrowane , do wymiany na metalowe

DSC03082.jpg

d) gąsienice i koła . W zestawie otrzymujemy 8 odcinków gąsienic.Mam mieszne uczucia jeśli chodzi o montaż

DSC03080.jpg

DSC03086.jpg

Waloryzacja .Ja do zestawu dokupiłem metalową lufę , przeznaczoną pierwotnie do modelu ACE . Można jeszcze dokupićelementy fototrawione firmy OKB grigorov oraz zestaw kół z firmy ARMORY-oba zestawy pierwotnie do ACE

DSC03047.jpg

To by było na tyle ... Ale przynudziłem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.