Skocz do zawartości

Mercedes SLS revell 1/24 in-box


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na prośbę kilku kolegów zrobiłem in-box'a najnowszego wypustu revell'a.

 

Model sam w sobie ładnie odlany. Nadal zdarzają się niewielkie nadlewki i jamki skurczowe, ale nie jest co było kiedyś.

Revell do jakiegos czasu poszedł w detale i równiez ten model pod tym względem im się udał. W tym modelu mamy karoserię i jej części w jasnoszarym plastiku ( nareszcie), pozostałe elementy w szarych ramkach + chromy. Chromowane czesci nie powalają na kolana, chrom zabawkowy, ale tym razem nie jest przesadnie nałozony - detale nie sa pozalewane.

Na plus tego modelu:

+ ładnie odlane czesci

+ malo nadlewek

+ standardowo otwierane drzwi

+ dobrze zdetalizowany silnik i podzespoły

+ czysto odlana karoseria

+ to że jest

 

Na minus:

- koła wieloelementowe ( felgi)

- koła pasowe odlane razem z paskami i przedem silnika ( monoblok)

- zdeformowana "gwiazda" na przedni gril ( w moim modelu)

- słabo zdetalizowane wnętrze

- dziwny i nielogiczny podział technologiczny niektórych części ( wydech, konsola środkowa, nadkola)

- brak siatek na otwory ( kalkomania zamiast siateczki)

- jednostronnie odlane zaciski hamulcowe

- zabawkowe wahacze

 

 

A teraz sporo fotek:

 

prezenty2.jpg

IMG_2701.jpg

IMG_2702.jpg

IMG_2703.jpg

IMG_2704.jpg

IMG_2705.jpg

IMG_2706.jpg

IMG_2707.jpg

IMG_2708.jpg

IMG_2709.jpg

IMG_2710.jpg

IMG_2711.jpg

IMG_2712.jpg

IMG_2713.jpg

IMG_2714.jpg

IMG_2715.jpg

IMG_2716.jpg

IMG_2717.jpg

IMG_2718.jpg

IMG_2720.jpg

IMG_2721.jpg

IMG_2722.jpg

IMG_2723.jpg

IMG_2724.jpg

IMG_2725.jpg

IMG_2726.jpg

IMG_2727.jpg

IMG_2728.jpg

IMG_2729.jpg

IMG_2730.jpg

IMG_2731.jpg

IMG_2733.jpg

IMG_2734.jpg

IMG_2736.jpg

IMG_2737.jpg

IMG_2738.jpg

IMG_2739.jpg

IMG_2740.jpg

IMG_2741.jpg

IMG_2742.jpg

IMG_2743.jpg

IMG_2745.jpg

IMG_2746.jpg

IMG_2747.jpg

IMG_2748.jpg

IMG_2749.jpg

IMG_2750.jpg

IMG_2751.jpg

IMG_2752.jpg

IMG_2753.jpg

IMG_2754.jpg

IMG_2754.jpg

IMG_2756.jpg

IMG_2757.jpg

 

Wybaczcie za ciemne fotki - plastik jest tak połyskliwy, że powstaje dużo refleksów, dlatego fotki ściemniałem.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model się zapowiada.

Nie chce się czepiać ale co miałeś na myśli pisząc o słabo zdetalizowanym wnętrzu?

Jest podsufitka, nawet przyciski do regulacji foteli W innych modelach się tego raczej nie spotyka.

Jak dobrze, że koncerny samochodowe wracają do klasyki. Czekam na relacje z przyjemnością będę ją śledził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoxx2006 wnetrze jest uproszczone w porównaniu z oryginałem. Przyciski na konsoli środkowej przypominają kropki kleju - w realnym pojeździe są to subtelne guziki z obwódką dookoła. Podobnie jest z całą konsolą środkową oraz elementami deski. Mustang '05 im się udał, a tu polecieli na łatwiznę - byle by coś przypominało - przykre.

Ogólnie musze przyznać zę jestem rozczarowany modelem - ale przynajmniej bedzie więcej fraidy przy poprawianiu tych elementów

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoxx2006 nie traktuj mojej wypowiedzi jako jakiś atak na ciebie czy coś - po prostu mam porównanie z kilkoma ich wcześniejszymi wyrobami i tam wypadali ( Revell ) lepiej

 

Kiedy ruszy projekt? Hmmm.... Najpierw musze skończyć konkursowe subaru '99, potem kilka innych zaczetych modeli ( 4cv, Z8, przemalować rx7, itd), więc pewnie nie prędko. Zreszta poczekam aż ktoś wyda do niego blaszki bo te plastikowe siatki proszą się o fototrawione zamienniki.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie traktowałem tego jako ataku. Myślę, że różnica spostrzeżeń wzięła się z różnicy poziomów jakie reprezentujemy. Cóż ja dopiero składam trzeci model w tym dwa to amt-rtl - więc takie wykończenie i detale to dla mnie już "coś". A, że modelarstwo traktuję jako odskocznię od nerwów pracy i studiów to patrząc realnie myślę, że do osiągnięcia podobnych efektów jakie Ty osiągasz i wielu modelarzy z tego forum bardzo mi daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko i tak go kupie, w swoim czasie Najwięcej zabawy będzie właśnie z tymi siatkami, chociaż z tego co widzę jest taka część na której są odlane przynajmniej nie trzeba ich wycinać kasty.

Wnętrzem się nie przejmuje, w tym co planuje nie będzie zbyt widoczne.

Tylko czy ktoś może i wytłumaczyć w jakim celu robią te podwójne felgi? przynajmniej opony mają profil stosowny dla sportowego wozu ;)

Wielkie dzięki za świetny in-box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoxx2006 ja też nie prezentuje super poziomu - od po prostu próbuję nowych rzeczy na kolejnych modelach - z lepszym bądź gorszym skutkiem

przemekgksw3 kupuj - do tego nie zniechęcam

Co do siatek - tak jest element który je imituje ( a nawet kilka ) ale ich jakość jest mizerna. To, że są otwory już pod nie jest dobre, ale w takim wypadku mogli dodać chociaż nylonową siateczkę ( jak to robi Tamiya ).

Co do wnętrza - mnie osobiście denerwuje podział konsoli środkowej, która jest jednym elementem w prawdziwym samochodzie, a w modelu dwa elementy. Jest to problematyczne, bo jest to cześć rzucająca się w oczy i widać to niefortunne łączenie, którego w rzeczywistości nie ma - a możliwości poszpachlowania tego po przyklejeniu deski są marne...

Pomysł jak to rozwiązać już mam, ale jest to większa ingerencja w model, której można by uniknąć gdyby producent zastosował inny podział części.

Tyle mojego wywodu.

Kupujcie, budujcie - chętnie popatrzę co się wykluje

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.