Skocz do zawartości

F-15 Eagle 1/72 Italeri


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Skrobię sobie powoli F-15 Italeri w 1/72. Jestem na etapie nakładania kalek, po nie udanym washu. Mam parę pytań:

 

1. Próbowałem zapuścić linie podziału ciemnym Humbrolem 27. Rozcieńczałem dosyć mocno Wamodem, a model jest pomalowany sidoluxem. Po nałożeniu washa wyglądało to obiecująco. Niezbyt ciemny ale widoczny. Jednak przy wycieraniu nadmiaru wacikiem wszystko się wyczyściło, na liniach nic nie zostało. Co mogłem zrobić nie tak?

 

2. Do zestawu dołączone są ładne kolorowe kalkomanie, które świetnie się nakładają z pomocą płynów Microscale. Jednak jak widać na zdjęciach, samolot jest chyba aż za bardzo kolorowy. Nigdzie nie znalazłem informacji jak zmniejszyć kontrast kolorów? Nie wiem jak nazwać ten zabieg, więc może dlatego się nie udało ;) Pewnie trzeba model czymś spryskać, ale czym?

 

SH104721_small.jpg

SH104719_small.jpg

SH104720_small.jpg

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnych parę lat temu sklejałem ten zestaw. Z tego co pamiętam to oprócz linii oddzielających powierzchnie sterowe na skrzydłach i statecznikach pionowych, reszta płatowca ma wypukłe i to dosyć grube linie podziału- tak więc nie rozumiem co chciałeś "zapuścić"? Malowanie wyszło ci całkiem fajnie- może zostawisz tak jak jest? Wg. mnie kontrast kolorów jest najbardziej w porządku- co do tonacji szarości może ciut za jasne-ale to już inna kwestia. Tak na szybko znalazłem taką fotkę:

http://www.fighterplanephotos.com/photos/F-15C%20Eagle%20Fighter%20Plane%20Photo%20-%2001.jpg

może trochę pomoże. Jeśli chodzi o techniki służące m. in zmiejszeniu kontrastu barw, to prawdopodobnie miałeś na myśli filtrowanie, biedronkę, itp zabiegi. Nie będę jednak wprowadzał Cię w błąd i wypisywał banialuk na ten temat- bo słabo się na tym znam.

Miłym urozmaiceniem są wychylone klapy skrzydłowe, a zdrugiej strony trochę rażą nie poszpachlowane szczeliny na styku kadłuba i statecznika (ów?) pionowych. Przednia goleń podwozia jest za bardzo wychylona do tyłu- to ewentualnie mógłbyś poprawić. Pozdrawiam.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Po kolei:

 

Mi też malowanie się podoba Chodziło mi bardziej o wyraziste kolory kalek. Może pod matem się "uspokoją" ;)

 

Wszystkie linie są wklęsłe, najwidoczniej mieliśmy inne zestawy.

 

Być może chodzi mi właśnie o filtry. Teraz już wiem czego szukam

 

Golenie są krzywo, ale jeszcze nie są wklejone. Podobnie jak hamulec, pokrywy luków i dysze.

 

Szczeliny przy statecznikach zapomniałem zaszpachlować Klapy, hamulec i stery poziome są w pozycji do lądowania:

1813594.jpg

1809134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, że wnętrze hamulca nie jest białe. Pomalowałem je z rozpędu przy malowaniu podwozia i niestety już białe zostanie, bo wkleiłem hamulec. Na pewno je poprawił, gdybym robił ten model "na serio". Jednak prawdę mówiąc F-15 nie bardzo mi się podoba, a dostałem go za darmo ;) Model posłużył mi do treningu i eksperymentów, żeby nie zmarnować w przyszłości jakiegoś fajniejszego. Dowiedziałem się dzięki niemu m.i.:

 

* kalki odłażą po naklejeniu na nie taśmy maskującej,

* Humbrol 56 jest niezbyt podobny odcieniem do aluminium,

* Humbrol 53 (Gunmetal) jest prawie że matowy,

* opony lepiej wyglądają pomalowane satynowym czarnym niż matowym,

* jak chcę robić washa, to muszę pogłębić linie podziału,

* Maskol Humbrola strasznie śmierdzi,

* farbę nałożoną moim aero trzeba przeszlifować papierkiem 2000 lub spryskać rozcieńczalnikiem, bo inaczej ma niezbyt gładką fakturę

 

Także warsztat był bardzo owocny Efekt końcowy też mnie zadowala. Niedługo wrzucę zdjęcia gotowego, na pastwę forumowiczów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.