Jump to content

Marcin K.

Members
 • Content Count

  363
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Marcin K. last won the day on December 25 2018

Marcin K. had the most liked content!

Community Reputation

8 Neutral

Personal Information

 • Interests
  Modelarstwo

Recent Profile Visitors

401 profile views
 1. Convair Tradewind. Piękności. Polecam obejrzeć to: https://youtu.be/C-SA7WFrBkk
 2. Zakupoholizmu ciąg dalszy
 3. Możliwe że to tylko złudzenie, zerkałem też na teciaka z tamki, i przede wszystkim na dostępne fotki oryginałów. Sam nie wiem skąd takie wrażenie, może pora grubsze szkła fasować 😔 Adams, dzięki za odpowiedź ☺️👍
 4. Zapowiedź wydania naszej wersji T-55 bardzo mnie ucieszyła. Przede wszystkim możliwość jej zbudowania prosto z pudła bez czasochłonnych przeróbek. Mam tylko pewne wątpliwości odnośnie całej linii T-55 z Miniartu. Na ich stronie obejrzałem sobie fotki gotowych modeli tego czołgu i wydało mi się że modele te są hmmm... nieproporcjonalne (?) Mam na myśli głównie wieżę która wydała mi się za mała, np w rzucie bocznym. Oczywiście to tylko moje subiektywne wrażenie. Mam nadzieję że się mylę i ktoś znający się na rzeczonym czołgu się wypowie.
 5. Teraz to ja dziękuję🙂 GX2 już mam, a metalizery AK zamówiłem, na razie dwa na próbę.
 6. Model piękny👍👏 Pytania odnośnie "maziania"(ha, ha skromniś). Tymi metalizerami malowałeś na goły plastik, czy lepiej najpierw dać podkład? Jak zniosły maskowanie, trzeba np. osłabiać taśmę? Słyszałem że są dobre i patrząc na Twój model doskonale to widać.
 7. Bengal, wielkie dzięki za fotki tego Bearcata. Szczególnie za ujęcie wlotów powietrza w skrzydłach. Ciężko znaleźć dobre zdjęcia tego fragmentu płatowca. Przydadzą się, bo modele Hobby Bossa, ( 1:48), mają błędnie odwzorowany kształt tych wlotów. ( szkoda że wirtualnie, póki co ) Zdjęcia innych maszyn też ciekawe i przydatne.
 8. Marcin K.

  JRB-4 ICM 1:48

  Bardzo ładny model w ciekawym malowaniu👍. Jak oceniasz składalność zestawu, nie miałeś zwichrowanych czy zniekształconych części? Jakiś czas temu oglądałem model, niecoinna wersja i malowanie i wypraski były trochę....pogięte. Może to tylko pojedynczy przypadek?
 9. Szata graficzna " żelkowego" Boeinga bardzo efektowna i na pewno trudna do odtworzenia w tej skali. Oprócz silników jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Chodzi o nietypowo umieszczone ( za wysoko) tylne okienka kokpitu. To pewnie wina źle rozrysowanej kalkomanii imitującej owe oszklenie.
 10. Opinia dwóch czy trzech anonimowych osób jest na pewno miarodajna. Może kupili produkt zleżały, bądź przechowywany w niewłaściwych warunkach. A może wydawało im się że postępują właściwie a zwyczajnie nie odtłuścili łączonych powierzchni? Jeden z tych geniuszy pisze że próbował rozkleić łączone elementy po krótkim czasie, a na tubkach jest wyraźnie napisane że pełną wytrzymałość mechaniczną spoina uzyskuje po 24h. Skoro wiarygodna dla Ciebie osoba klei CA i nie ma potem problemów z trwałością spoiny to po co w ogóle zakładasz wątek. Ja używam tego kleju i , który podlinkowałem i jego wersji do metalu. Co więcej mam oba zestawy już ponad rok i nie odważam drobiazgowo składników przygotowując klej. Za każdym razem bez niespodzianek.
 11. Zwykły z marketu budowlanego żywiczny dwuskładnikowy np. firmy Dragon w wersji uniwersalnej lub motoryzacyjnej (do metali żelaznych i nieżelaznych) Używam obu. Mają właściwości identyczne z moim ulubionym Distalem, który nie jest już niestety produkowany. Ceny za Dragona to ok. 13-14 zł. O CA raczej zapomnij, spoina się utlenia po jakimś czasie. https://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/kleje/kleje-reparacyjne/klej-reperacyjny-dwuskladnikowy-uniwersalny-dragon,p99553,l1161.html
 12. Dzięki za odpowiedź. Spytam jeszcze czy kupowałeś w tym sklepie? Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo danych z karty kredytowej/ płatniczej, jak i również czy nie jest to kolejny wirtualny twór udający sklep.
 13. Szukam osoby która odpłatnie może zaprojektować i wyciąć maski do oszklenia przedziału pasażerskiego do tytułowego modelu. Interesuje mnie ilość wystarczająca na dwa modele. Na rynku akcesoriów tego typu pustka.
 14. Spacerując po terenach przystani w Funchal natrafiłem na widok mało spodziewany w tak "cywilnym" miejscu. Mianowicie jak się okazało stale stacjonujące w tym porcie okręty patrolowe portugalskiej marynarki wojennej NRP "Hidra" i NRP "Tejo". Co ciekawe ta druga jednostka jak się dowiedziałem później to ex-duński „Viben”, patrolowiec typu Flyvefisken zakupiony przez Portugalię w 2014r.
 15. Główną zaletą suwmiarki elektronicznej jest łatwość w posługiwaniu się nią. Mam na myśli odczyt wyniku pomiaru na wyświetlaczu. W zasadzie ta cecha czyni ją idealnym narzędziem przy niezbyt precyzyjnych i częstych pomiarach. Trzeba tylko pamiętać że powierzchnie szczęk pomiarowych muszą być czyste przed wyzerowaniem suwmiarki, co z kolei skutkuje prawidłowym (lub nie) pomiarem. Suwmiarki elektroniczne są wrażliwe na wstrząsy i potrafią się "rozkalibrować". Choć osobiście na potrzeby hobby używam tradycyjnej suwmiarki której noniusz jest wyskalowany do 0,01mm to uważam że do zgrubnych pomiarów elektroniczna zupełnie wystarczy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.