Jump to content

Marcin K.

Members
 • Content Count

  359
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Marcin K. last won the day on December 25 2018

Marcin K. had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

Personal Information

 • Interests
  Modelarstwo

Recent Profile Visitors

292 profile views
 1. Teraz to ja dziękuję🙂 GX2 już mam, a metalizery AK zamówiłem, na razie dwa na próbę.
 2. Model piękny👍👏 Pytania odnośnie "maziania"(ha, ha skromniś). Tymi metalizerami malowałeś na goły plastik, czy lepiej najpierw dać podkład? Jak zniosły maskowanie, trzeba np. osłabiać taśmę? Słyszałem że są dobre i patrząc na Twój model doskonale to widać.
 3. Bengal, wielkie dzięki za fotki tego Bearcata. Szczególnie za ujęcie wlotów powietrza w skrzydłach. Ciężko znaleźć dobre zdjęcia tego fragmentu płatowca. Przydadzą się, bo modele Hobby Bossa, ( 1:48), mają błędnie odwzorowany kształt tych wlotów. ( szkoda że wirtualnie, póki co ) Zdjęcia innych maszyn też ciekawe i przydatne.
 4. Marcin K.

  JRB-4 ICM 1:48

  Bardzo ładny model w ciekawym malowaniu👍. Jak oceniasz składalność zestawu, nie miałeś zwichrowanych czy zniekształconych części? Jakiś czas temu oglądałem model, niecoinna wersja i malowanie i wypraski były trochę....pogięte. Może to tylko pojedynczy przypadek?
 5. Szata graficzna " żelkowego" Boeinga bardzo efektowna i na pewno trudna do odtworzenia w tej skali. Oprócz silników jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę. Chodzi o nietypowo umieszczone ( za wysoko) tylne okienka kokpitu. To pewnie wina źle rozrysowanej kalkomanii imitującej owe oszklenie.
 6. Opinia dwóch czy trzech anonimowych osób jest na pewno miarodajna. Może kupili produkt zleżały, bądź przechowywany w niewłaściwych warunkach. A może wydawało im się że postępują właściwie a zwyczajnie nie odtłuścili łączonych powierzchni? Jeden z tych geniuszy pisze że próbował rozkleić łączone elementy po krótkim czasie, a na tubkach jest wyraźnie napisane że pełną wytrzymałość mechaniczną spoina uzyskuje po 24h. Skoro wiarygodna dla Ciebie osoba klei CA i nie ma potem problemów z trwałością spoiny to po co w ogóle zakładasz wątek. Ja używam tego kleju i , który podlinkowałem i jego wersji do metalu. Co więcej mam oba zestawy już ponad rok i nie odważam drobiazgowo składników przygotowując klej. Za każdym razem bez niespodzianek.
 7. Zwykły z marketu budowlanego żywiczny dwuskładnikowy np. firmy Dragon w wersji uniwersalnej lub motoryzacyjnej (do metali żelaznych i nieżelaznych) Używam obu. Mają właściwości identyczne z moim ulubionym Distalem, który nie jest już niestety produkowany. Ceny za Dragona to ok. 13-14 zł. O CA raczej zapomnij, spoina się utlenia po jakimś czasie. https://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/kleje/kleje-reparacyjne/klej-reperacyjny-dwuskladnikowy-uniwersalny-dragon,p99553,l1161.html
 8. Dzięki za odpowiedź. Spytam jeszcze czy kupowałeś w tym sklepie? Chodzi mi głównie o bezpieczeństwo danych z karty kredytowej/ płatniczej, jak i również czy nie jest to kolejny wirtualny twór udający sklep.
 9. Szukam osoby która odpłatnie może zaprojektować i wyciąć maski do oszklenia przedziału pasażerskiego do tytułowego modelu. Interesuje mnie ilość wystarczająca na dwa modele. Na rynku akcesoriów tego typu pustka.
 10. Spacerując po terenach przystani w Funchal natrafiłem na widok mało spodziewany w tak "cywilnym" miejscu. Mianowicie jak się okazało stale stacjonujące w tym porcie okręty patrolowe portugalskiej marynarki wojennej NRP "Hidra" i NRP "Tejo". Co ciekawe ta druga jednostka jak się dowiedziałem później to ex-duński „Viben”, patrolowiec typu Flyvefisken zakupiony przez Portugalię w 2014r.
 11. Główną zaletą suwmiarki elektronicznej jest łatwość w posługiwaniu się nią. Mam na myśli odczyt wyniku pomiaru na wyświetlaczu. W zasadzie ta cecha czyni ją idealnym narzędziem przy niezbyt precyzyjnych i częstych pomiarach. Trzeba tylko pamiętać że powierzchnie szczęk pomiarowych muszą być czyste przed wyzerowaniem suwmiarki, co z kolei skutkuje prawidłowym (lub nie) pomiarem. Suwmiarki elektroniczne są wrażliwe na wstrząsy i potrafią się "rozkalibrować". Choć osobiście na potrzeby hobby używam tradycyjnej suwmiarki której noniusz jest wyskalowany do 0,01mm to uważam że do zgrubnych pomiarów elektroniczna zupełnie wystarczy.
 12. Na dobrą sprawę można spokojnie Twoją pracę traktować jako budowę od podstaw. BRAWO!!!
 13. Dzięki za wyczerpującą informację. To faktycznie spory koszt.
 14. Panów piszących o mk.84 podwieszonych na F-4 poproszę o foto. Jakiś czas temu uporczywie poszukiwałem i nie znalazłem. Ten typ bomby jest co prawda wymieniany w opisie podwieszeń, ale zaryzykuję twierdzenie że to tylko teoria. Na większości fotografii widziałem klasyczne mk.82 przeważnie w dwóch wersjach i chyba jeden lub dwa razy trafiłem na fotkę z mk.83.
 15. Zainspirowany Twoim postem zajrzałem na ich stronę. Kupowałeś bezpośrednio z tego wydawnictwa? Jeśli tak to jak z płatnością i jak długo czekałeś na przesyłkę? Nie mogę znaleźć tych informacji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.