Skocz do zawartości

Renault 5 Turbo Rally Tamiya


kiwaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym pokazać najnowszy dodatek do mojej kolekcji samochodów które wygrały rajd Monte Carlo czyli Renault 5 Turbo firmy Tamiya. Jak przystało na większość modeli tej firmy i ten prezentuje się bardzo dobrze, pomimo faktu że był wyprodukowany około 20 lat temu. Niestety kalki nie wytrzymują testu czasu i kolor biały na kalkach powoli przechodzi w żółć. Części przezroczyste bez zarzutów i milą niespodzianką jest dołączenie dwóch figurek do tego zestawu. Poniżej przedstawiam część mojej kolekcji "Monte Carlo" czyli zwycięzców z lat 1970/1980, proszę także o informacje na temat modeli dostępnych na rynku w tej właśnie kategorii.

Pozdrawiam i zapraszam do komentarzy.

Artur

 

DSC_7280.jpg

DSC_7281.jpg

DSC_7282.jpg

DSC_7283.jpg

DSC_7284.jpg

DSC_7285.jpg

DSC_7286.jpg

DSC_7287.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rajdowa legenda, świetnie

Model jak zawsze najwyższej jakości, chociaż pewnie parę poprawek i tak wyjdzie w czasie budowy. Tylko nie wiem czy opłacało się kupować model ze starej serii, skoro planowane jest już wznowienie, chociaż naklejki wyglądają dosyć korzystnie, po nałożeniu nie powinno być różnicy. Dobrze że figurki są z plastiku, ja kupiłem sobie dodatkowy zestaw w którym zrobione są z gumy, i nijak nie da się tego obrabiać, z klejeniem też nie jest lepiej.

 

Poniżej przedstawiam część mojej kolekcji "Monte Carlo" czyli zwycięzców z lat 1970/1980, proszę także o informacje na temat modeli dostępnych na rynku w tej właśnie kategorii.

Oczywiście królowe rajdów: Lancia Stratos i Delta Integrale HF to samochody które mają największe sukcesy w tym rajdzie ( ogólnie Lancia tryumfowała w nim 13 razy) z tego co wiem powinno być Quattro, tylko nie wiem czy zwykłe czy już S1, ale oba są do zdobycia. No i też dosyć znane Porsche 911, ale nie wiem czy ktoś robi jego rajdową wersję nigdy się tym nie interesowałem. I wtedy miałbyś w zasadzie wszystko, później nastała już era japońska.

No a kolekcja zapowiada się naprawdę świetnie, sam chętnie widziałabym coś takiego u siebie, kiedy coś zaczynasz, przyznam że interesuje mnie zwłaszcza Alpina

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Wiem że jest wersja Lancii Stratos z rajdu Monte Carlo i na nią poluję jak i na Deltę, ale nic nie wiedziałem o Audi Quattro ani o Porsche 911, więc tym bardziej dziękuje i będę szperał w tym temacie.

Pozdrawiam

Artur

 

P.S Jak wiedziałeś o wznowieniu Renault 5 przez Tamiyę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Jak wiedziałeś o wznowieniu Renault 5 przez Tamiyę?

 

http://www.tamiyausa.com/product/item.php?product-id=24027

 

Tamiya wypuszcza ostatnio całą masę starych modeli (np. modele F1 Lotusa w 1/20) w poprawionych formach, albo z dodanymi "ekstrasami" typu blachy fototrawione. To generalnie nie moja bajka, zwykle dłubię w pancerce, ale zastanawiam się nad kupieniem czegoś z tego asortymentu. Jako młodzieniec kleiłem trochę samochodów i ciągnie mnie czasem aby znów spróbować. Szczególnie te Lotusy cieszą oko. Szkoda tylko, że wiaderka wolnego czasu nie da się kupić razem z modelem (mógłby być nawet do samodzielnego montażu, ten czas, znaczy się).

 

Tak przy okazji, ta renówka jest w przedsprzedaży na Hobbyeasy za niecałe 13 ojro +wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ic nie wiedziałem o Audi Quattro ani o Porsche 911

Ano Audi robi tamyia i revell, nie mam pojęcia czy to to samo, ale da się z nich zrobić replikę quattro Rohla z 84' roku, potrzebował byś tylko naklejek Teamu HB bo oba modele mają to drugie szaro-czerwone, a może się mylę

Co do Porsche to musisz szukać, nigdy mnie specjalnie nie interesowało, jeżeli nie ma rajdówki to zawsze można pobawić się ze zwykłą 911

Do pełni brakowało by tylko Lancii Fulvii:

http://www.automotiveforums.com/vbulletin/showthread.php?t=1057982

I Delty S4:

http://www.automotiveforums.com/vbulletin/showthread.php?t=1058251

obie zwyciężały w monte carlo, ale w tym przypadku w grę wchodzą tylko żywice, no ale może kiedyś się skusisz

A o wznowieniu dowiedziałem się na forum, z newsów kolegi VVitka

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=23214&postdays=0&postorder=asc&start=15

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.