Skocz do zawartości

TBF/TBM Avenger Italeri 1:48


siero182

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po niezbyt udanym Spitfire sklejonym z rok temu (pamięta ktoś jeszcze galerię? ;D )zmobilizowałem się w końcu do składania tego cuda, które przeleżało w szafie od wiosny.

Początkowo złożyłem do kupy kokpit, na razie beż włożonego fotela i konsoli przed pilotem (nie wiem jak się to fachowo nazywa)

 

p1000758md.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Złożyłem też tylne koło z karabinem

 

p1000759z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

oraz wieżę ze stanowiskiem karabinu maszynowego

 

p1000760i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Silnik już się suszy i czeka na sklejenie. Proszę podpowiedzcie, czy delikatny suchy pędzel w kolorze steel będzie w porządku?

 

p1000761q.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Połówki kadłuba i skrzydła mam już przygotowane do malowania i tu zaczyna się dylemat. Wersję kolorystyczną już w 99% wybrałem i będzie to USS Natoma Bay, widziałem na forum relację z budowy i chyba ta kolorystycznie mi najbardziej podchodzi. Problem jest ze sposobem malowania, bez aerografu ciężko będzie na pewno uzyskać ładne efekty kolorystyczne (preshading itp)? Zastanawiam się czy np mógłbym już zacząć malować pędzlem kokpit i wnętrze rozrzedzoną Pactrą aby nie tracić czasu związanego z ewentualną dostawą zestawu z aero, czy lepiej poczekać na psikawkę i całość w ten sposób malować? Silnik na razie machnąłem pędzlem, bo i tak będzie schowany a na tak małych powierzchniach zacieków nie widać. Zapraszam do oceny i jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam niedługo zamierzam sklejać ten właśnie model dlatego z zaciekawieniem będę się przyglądał relacji z budowy. Jeśli chodzi o sposób malowania to osobiście polecam aerograf , sam ostatnio zacząłem używać tego wspaniałego urządzonka i naprawdę muszę powiedzieć , że daje bardzo duże możliwości. Oczywiście trzeba posiadać pewne umiejętności, ale z czasem wszystko staje się łatwiejsze, więc jeżeli masz możliwość nabycia jakiejkolwiek psikawki to proponuję się wstrzymać z pędzlowaniem. Życze miłej pracy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja ostatnio po bardzo długim okresie niesklejania złożyłem to cudo.

Model świetnie się skleja a pomocna jest stronka:

http://www.accurate-miniatures.com/builds/avenger/avenger.shtml

można zobaczyć jak był malowany wewnątrz, bo z tego co widziałem na forum niekiedy wnętrze jest malowane po całości na Interior Green co jest chyba błedem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawalek74 dzięki za stronkę, na pewno będzie pomocna. Żeby nie było, że nic nie robię:

 

fotelc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

i jeszcze zbliżenie:

 

p1000783v.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pasy zrobiłem z taśmy tamiya z klamrami z drucików. Było to nie lada wyzwanie, łatwo mi się oglądało wasze fotki z czymś podobnym, ale samemu zrobić to nie lada wyzwanie ;D

 

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy np mógłbym już zacząć malować pędzlem kokpit i wnętrze rozrzedzoną Pactrą aby nie tracić czasu związanego z ewentualną dostawą zestawu z aero, czy lepiej poczekać na psikawkę i całość w ten sposób malować?

Nie ma sie co zastanawiac, tylko czekac na aerograf a w miedzyczasie zabrac sie za dopieszczanie detali do malowania czyli: zaszpachlowanie sladow po wypychaczach na stanowisku z karabinem maszynowym, zaszpachlowaniu jamy skurczowej na podwoziu opilowaniu sladow po laczeniu form wtryskowych - najbardziej widoczne na karabinach.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.