Skocz do zawartości

OV-10a Bronco-Academy,P-38Lighting&SpitMK1A-AirFix1:72


MarcinS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jest to moj pierwszy post na tym forum (chociaz podziwiam Wasze prace od dawna) wiec wypadalo by sie przedstawic. Jestem raczej (nie bijcie) wyznawca kartonu ale jak widzicie nie fundamentalista. Czasami mam plastikowe zrywy. Te trzy modeliki ktore chcialbym Wam pokazac powstaly 2/3 lata temu po nastu latach przerwy od plastiku. Kleilem je jeszcze bedac w Irlandi zanim sytuacja ekonomiczna udowodnila mi ze mozna mieszkac w duzo ciekawszych miejscach – ostatnio Arabia Saudyjska i Filipiny. Wiem ze to co jest na zdjeciach nie przedstawia wielkich osiagniec ale chce to pokazac bo trudno mi jest wyselekcjonowac najwieksze niedociagnieci, a niezaleznie od moich kartonowych modeli, inne materialy tez mnie kusza. Jako ze ostatnio rzucilo ninie do Manili ,a wyroby azjatyckich producentow sa tu w baaardzooo atrakcyjnej cenie wczesniej czy pozniej skusze sie na jakies kolorowe pudelko I chcialbym zeby efekt budowy byl progresem w stosunku do poprzednich.

 

A teraz o modelach:

Bronco powstal z zestawu Academy, ktory dostalem dawno temu od wtedy jeszcze nie Zony. Byl malowany pedzlem co widac. Za najwieksze wpady uwazam przebarwienia bezbarwnedo glossy lakieru ktorym postanowilem malowac ponktowo miejsca pod kalkomanie, blyski na niej i pancernie zasprajowana gorna powierzhnie skrzydel- po przegranej walce pedzlem.

Dwa AirFix’y

Spitfire MK1a I P-38 Lighting byly malowane “rozpylaczem” revela co chyba im na zdrowie wyszlo, chociaz czasem mi sie wydaje ze lepiej by bylo dopracowas malowanie pedzlem. Nie moglem strawic “tektoniki” nitowania na Lightingu i oszlifowalem go na plasko. Po kilku prubach rycia nowych lini podzialu odpuscilem. Te niebieskie pola we wlotach powietrza za smiglani pozniej zostaly zaczernione. Wszystko 1:72jak by ktos mial watpliwosci . Co do sladow exploatacji to - juz wiecej nie bede .

A teraz zdaje sie na wasze kopy.

igp5799.th.jpg

igp5801.th.jpg

igp5798.th.jpg

igp5797.th.jpg

igp5792.th.jpg

igp5791.th.jpg

igp5790.th.jpg

igp5789.th.jpg

igp5788.th.jpg

igp5786.th.jpg

Pozdrawiam,

MarcinS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darthradi

Dzieki za pozytywny konentaz. Ja jakos mam sobie sporo do zarzucenia.

 

Bronco to najbrzydszy samolot jaki chyba stworzono:)

Oj, podpadles mojej Zonie:)

Potwierdzam nakbrzydszy samolot świata Sam go popełniłem jakiś czas temu tylko mój był w wersji "D" pewnie dlatego, że taki paskudny zajął niechlubne czwarte miejsce w konkursie... :(

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=22204&sid=5c6629022e8728769f4e8f68f044a847

PS szkoda, że nie pokusiłeś się o dociążenie dziobu... jednak z drugiej strony sam miałem z tym nie lada wyzwanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.