Skocz do zawartości

Ził 130 Transbud


Kamil Trucker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chciałbym wam przedstawić odrodzenie Ziłka 130 z wywrotką, który zupełnie przypadkiem trafił w moje ręcę.

 

Zaczęło się od tego, że tata, będąc na pewnym złomowisku w Warszawie, dostrzegł tego ziła, gdzieś pomiędzy mnóstwem innych blaszanych, metalowych przedmiotów i od razu wiedział, że bez tego rarytasu nie wyjedzie stamtąd.

Sądząc po jakości wykonania stwierdziliśmy iż jest to model produkcjii ZSRR. Nie wiem cóż to za skala, zbliżona do 1:18. Model wykonany jest z blachy w bardzo prosty i ordynarny sposób, mianowicie na tzw. zagięcia.

 

Po przywiezieniu autka do domu, poszło pod wodę w celu zmycia mnóstwa błota i kurzu a następnie zrobiłem zdjęcia. Od samego początku, wiedzieliśmy ze trzeba tchnąć w niego drugie życie, więc od razu zabrałem się do pracy. Jedyną i największą przeszkodą jest brak przedniego koła :(

p1030787s.th.jpgp1030788v.th.jpgp1030786v.th.jpg

 

Powiem od razu, że nie chciałem specjalnie go ulepszać gdyż chciałem uzyskać efeky najbardziej zbliżony do oryginału. Zastosowałem małe zmiany tj, okleiny na drzwiach, kierunkowskazy, kierownica, ale tylko ze względów estetyki. Nadal brakuje koła, szukałem w wielu miejscach, pytałem znajomych o stare zabawki żeby dopasować z czegoś ale niestety bez skutku.Brakuje również tylnego zderzaka, ale z czasem prawdopodobnie zostanie z czegoś dopasowany.

Kabina podczas zdzierania lakieru:

15012011b.th.jpg

I podczas malowania:

p1030802y.th.jpgp1030801sl.th.jpg

Pomalowana rama. Siedzenia które są niebieskie nie wymagały malowanie, ponieważ przychodzi na nie obicie z jakiegoś plastikowopodobnego tworzywa, imitując skaj

p1030803a.th.jpg

 

 

Dalsze efekty prac.

p1030804c.th.jpgp1030805m.th.jpg

Efekt końcowy. Może nie jest jakiś specjalnie piękny, ale jak dla mnie wystarczający aby cieszyć

p1030806qv.th.jpg

 

Póki co, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wypowiadam się pierwszy

Gratuluje na początek pomysłu, mimo iż jest to forum modelarskie miło popatrzeć czasami na taką odskocznię . Co do wykonania, na pewno bardzo dobrze Ci to wyszło. Myślę, że stojąc na półce będzie fajną pamiątką z minionej epoki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.