Skocz do zawartości

Mitsubishi GTO ( Pierwszy model )


xXP4Xx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.Chciałbym pokazać Wam prace nad moim pierwszym modelem.Jest to Mitsubishi GTO firmy TAMIYA.Krytykować ile się da xD Zastanawiam się nad kolorami nadwozia.Może by tak pomarańczowy z elementami czerni.Narazie tak to wygląda:

41870146144844412464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wybrałeś sobie całkiem fajny i niezbyt skomplikowany model na początek cywilnej kariery. To dobra decyzja

 

Zastanawiam się nad kolorami nadwozia.Może by tak pomarańczowy z elementami czerni.Narazie tak to wygląda:

 

Pomarańcz z czernią...no no no... od razu nasuwa się na myśl Porsche 911 GT3 RS, a to bardzo zacne skojarzenie.Pomysł według mnie przedni

 

Powodzenia!

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pierwszy model to może pomaluj jednym kolorem. Malowanie 2-kolorowe to spore wyzwanie i trzeba mieć trochę doświadczenia aby temu podołać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kalkami jest podobnie jak pisze Wuen.

Pierwszy model powinien być jak najbardziej zbliżony do wersji pudełkowej a nasisk polozony na jakość i czystość wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańcz z czernią...no no no... od razu nasuwa się na myśl Porsche 911 GT3 RS, a to bardzo zacne skojarzenie.Pomysł według mnie przedni

 

 

Albo Citroen DS3 Racing

 

Pokazuj jakie zdjęcia, bo kibicuję temu projektowi Ja osobiście tez jestem za jednym kolorem nadwozia. Dwa kolory to w sumie nie było by tak trudno zrobić, ale jeśli byś miał model na którym łatwiej by się to robiło. U ciebie nawet dach trudno jest zamaskować do oddzielnego malowania. Chociaż w sumie z pomocą forumowiczów to nie takie góry się przenosiło W sumie dam jeszcze zdjęcie tego DS3, bo to takie proste malowanie, a takie ładne

 

Citroen-DS3-Racing.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przepraszam za brak zdjęć które obiecałem.Na początek zestaw kół :

72068905337047157645.jpg

Przed położeniem podkładu :

34154052645081414794.jpg

Nadwozie po pomalowaniu podkładem :

91653537747128945852.jpg

Uład wydechowy pomalowany Humbrol Enamel :

52087802922417538192.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pogłębiałeś może linie podziału (np. te przy drzwiach czy masce) ? Jeśli nie to przed nałożeniem koloru bazowego dobrze byłoby to zrobić. Połębione linie wyglądają bardziej realistycznie niż zapuszczane washem. Pogłębić je możesz np. grzbietem ostrza skalpela, grubszą igłą albo specjalnym, przeznaczonym do tego rylcem.

Przed malowaniem kolorem właściwym przydałoby się również nieco przeszlifować podkład na karoserii twardym filcem.

 

Układ wydechowy przydałoby się nieco przebarwić, żeby jego kolor nie był taki jednolity, bo w obecnym stanie wygląda plastikowo.

 

Tyle moich rad na chwilę obecną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.