Skocz do zawartości

Mitsubishi Ki-51 "Sonia" Nichimo 1:48


macotra21

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze P-40 zbliza sie do konca, zaczynam nastepny warsztat. Tym razem bedzie to model Mitsubishi Ki-51 "Sonia" firmy Nichimo w skali jedynie slusznej, czyli 1:48. Samolot jest po prostu ladny. To taki japonski "Karas":) Model jest bardzo fajnie wykonany i jak na model z konca lat 70 ma naprawde swietne detale. Samolot popelnie w "pudelkowym" malowaniu czyli na niebiesko. Kolor cokolwiek kontrowersyjny, ale ... taki bedzie ladny niebiesko szary samolot.

O jakakolwiek waloryzacje jest na prawde trudno, ale za to sprobuje po raz pierwszy maski Montexu nie tylko do kabiny ale tez do malowania oznaczen. A oto i maly inbox

IMGP1626.jpg

instrukcja jest bardzo pomocna - cala po japonsku.... jedyne zrozumiale sa cyfry

IMGP1632.jpg

maski

IMGP1630.jpg

kalki, ktorych raczej nie bede uzywal:

IMGP1636.jpg

i model:

IMGP1639.jpg

IMGP1640.jpg

IMGP1641.jpg

i takie pogladowe zdjecia na temat detali, na przykladzie wewnetrznej czesci kadluba

IMGP1642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonia dostala koloru wnetrza. Taki niebiesko-zielony metalic. kolor wedlug Tamiya (nie wiem jak to odmienic - Tamiyii??? - moze jest jakis polonista, jestem raczej od przedmiotow scislych - chemii dokladniej). Pewno purysci wnetrz samolotow japonskich beda ostro protestowac ale kolor wydaje sie byc do zaakceptowania.

Poza tym w naturze jest on troche bardziej niebieski niz to widac na zdjeciach

IMGP1643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jesli chodzi o Jake'a to nie ma wyboru. A samolot jest na prawde fajny. Modele Nichimo bylt robione jako "zmechanizowane" (podobnie jak czesc starych modeli Tamiya) i z tad problem z jakoscia wnetrza w Jake'u. W tym modelu choc zrobione jest cale wnetrze jest tez opcja do zainstalowania silnika w srodku i wtedy wnetrze jest bardzo, ale to bardzo ubogie. W Jake'u nie ma tej opcji jest tylko wersja z miejscem na silniczek elektryczny. Ale jest to jedyny zestaw Jake'a w 1:48 nikt inny nie robi tego waznego dla Japonskiej marynarki samolotu. Moze kiedys....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

pewnie juz za późno ale polecam do poszukania w necie ksiązki "Mechanism of military aircraft numer 6-Ki-45 ,Ki-51" kompendium wiedzy ....tyle,że w "krzaczkach"....zasoby neta szybko pomogą ci tę pozycję odnaleźć.

POWODZENIA przy modelu...rzadki okaz tego japońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_P dzieki ale juz to znalazlem. Niestety o "Soni" jest tam niewiele, a w dodatku wiekszosci nie da sie zrozumiec gdyz napisany jest w jezyku instrukcji:)

a i nastapil koniec z wnetrznosciami. Juz nigdy nie bede przyklejam magazynkow po wypiciu za duzej ilosci napojow wyskokowych. Troche mi krzywo wyszlo, ale po zlozeniu kadluba i tak ich w sumie nie bedzie widac.

A oto i zdjecia:

IMGP1760.jpg

deski rozdzielcze:)

IMGP1759.jpg

i obie polowki kadluba:

IMGP1751.jpg

IMGP1746.jpg

I jeszcze raz powiem to co juz mowilem, jak na model z lat 70-tych wnetrze jest swietne. duzo szczegolow, moze nie wykonanych zgodnie z dziejszymi standartami, ale na przwde wyglada to imponujaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie to wygląda. Masz jakąś niepotrzebną kalkę z tablica przyrządów? Jeśli tak to wytnij zegary i wklej w puste "oczodoły" w tablicach, po wyschnięciu pomaluj sido. Model mocno zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ....zakupiłem niedawno model Nichimo Ki-45 i też jestem zadowolony z zawartości. Modele jakby proste ,ustępujące Hasegawie bez dwóch zdań ,a jednak moim zdaniem są lepsze od wcześniejszych modeli Tamiya i zdecydowanie od Fujimi. Świetnie odwzorowane wnętrze zostawiające też jednak trochę miejsce do "popisu".

Ostatnio widuje się na jednym z portali (wiadomo jakim) model Ki-51 i zastanawiam się nad zakupem kiedyś ,tym bardziej jak patrzę jak powstaje Twój model.

 

PS

chyba też nie powinienem bawic się modelami i klawiaturą po "spożyciu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

potrzebuje pomocy. Moze znajdzie sie ktos kto pomoze mi w rozwiazaniu mojej zagadki. A wlsciwie dwoch:

1. w miare prosta - jak pomalowac wnetrza goleni podwozia? na kolor kokpitu czy kolor spodu kadluba - czyli IJA Grey? Kola sa zamocowane inaczej niz w Karasiu czy Stuce bo maja pokrywy tylko z jednej strony - wewnetrznej. Od strony zewnetrznej sa kola ale troche widac bedzie srodek - i jaki kolor tam dac.... chyba dam IJA Grey

2. i prosba droga - na jaki kolor pomalowac kadlub znajdujacy sie pod oszkleniem? Przejzalem zdjecia w necie zarowno modeli jak i samolotu, przejzalem jedyna dostepna i znana mi mongrafie tego samolotu, przejzalem instrukcje Hasegawy do modelu w 1:72 i ... wiem ze nic nie wiem. Hasegawa proponuje kolor wnetrza kadluba, przynajmniej na oslone przed kapotazem, co mnie osobiscie nie zabardzo pasuje, ze wzgledu na to ze Japonczycy stosowli delikatnie metaliczny kolor do malowania wnetrz, co dawalo by mozliwosc odbicia promieni slonecznych. Na czesci zdjeci widac tak jak by ciemny kolor - czarny?- co moim zdaniem jest najbezpieczniejszym zalozeniem. Podobnie malowalo sie takie miejsca w Europie, by zapobiegac odbiciu promieni slonecznych. Czy moze pomalowac to w kolorze kadluba? Ale czy malowali by to na niebieski????

Zapytam sie jak juz jeden czlowiek zrobil to w histori naszego Kraju:

-Pomozecie?

(dla tych co sa za mlodzi by pamietac odpowiedz byla "Pomozemy")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożemy:

podwozie od środka malowałbym kolorem dolnych powierzchni, bo przecież koła były na zewnątrz,

Kadłub pod osłoną kabiny - z przodu na czarno, dalej raczej też kolor wnętrza, ale tu głowy nie daję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka farbka Gunze Mr.Color 125 ... nazywa się "Cowling Color" , zakupiłem to gdyż mam trochę skośnych samolotów w kolejce i jest to prawie czarny.... tylko w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych można w tym dostrzec nutę granatu. Można więc sobie odpuścic i dać czarny po prostu.... lub złamać go kroplą niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i natknalem sie na problem. Model nie posiada reflektorow na skrzydlach. A wlasciwie ma je tylko zaznaczone, ale brak czesci przezroczystych. I mam problem. Chcialbym je jeakos zrobic, ale kompletnie brak mi pomyslu na to jak to zrobic. Takze na razie prace wstrzymane do czasu az dopadnie mnie wena tworcza i wymusle sposob zrobienia ich, lub znajde odpowiednio gruby kawalek przezroczystego plastyku. A moze pomozecie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.