Skocz do zawartości

88mm Dragon 1:35


slawek632

Rekomendowane odpowiedzi

polecam ten zestaw przyjemny w skladaniu kolejny bardzo dobry produkt DRAGONA. Od siebie dodalem uchwyty na narzedzia kilka przewodow ogolnie kilka drobiazgow reszta byla w pudelku.A tak to wszystko wyglada po zlozeniu w calosc

 

a2f152e1a1419c9a.jpg

90552ea45902a328.jpg

ea48c946bec87b00.jpg

97ce378e213ef241.jpg

3a2ce8295094455a.jpg

9be6470aa06e2ad0.jpg

df3ff6394aec0dbf.jpg

530ac2eaea826b41.jpg

14d2a5c96be5fadf.jpg

99e3ce06a1adb7a2.jpg

a255b0b88dee55da.jpg

0daf8a51196172ba.jpg

c3cb9e8dc51ae5ed.jpg

488d78721eb65210.jpg

mam nadzieje ze zachecilem was do zrobienia tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model i fajnie zrobiony.

Jeśli chodzi o sam zestaw, to ponoć jeszcze lepszy jest FLAK 18 z AFV.

Ja mam z Tamijki, ale jeszcze nie zrobioną...może kiedyś jak się za nią wezmę to się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obicia i otarcia farby robie farbami akrylowymi mieszajac czarna z brazowoczerwona i nanosze na model malym pedzelkiem na koniec niektore przecieram zwyklym olowkiem jak kazda metoda i ta wymaga troche treningu zeby osiagnac zadawalajacy efekt przynajmniej tak jest w moim przypadku

tez slyszalem o modelu z AFV niestety nie widzialem go w realu za to TAMIJY kiedys popelnilem i to calkiem inna bajka wiadomo zestaw powstal wiele lat wczesniej i brakuje mu finezji ale od czego nasza pomyslowosc(szczegolnie ze jest dosyc duzo materialow i zdjec w necie) zycze powodzenia i czekam na twoja 88mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki, dzięki.

Już niebawem się za nią zabiorę. Jak stwierdzę, że Tamijka jest bardzo nędzna to pokuszę się o zakup Dragona...ale narazie muszę dokończyć Tygrysa I (z Italerki, bardzo fajny model) i M-18 Hellcat (z Academi).

Jak to zrobię to biorę się za Flaka 36/37.

 

A tak na marginesie to mam słabość do Tamijki i Italerki, bo robią...robili świetne modele, może już dosyć stare, ale jak to mówię STARA MIŁOŚĆ NIE RDZEWIEJE, tak więc je dłubię, a że trochę ich nazbierałem to muszę je zrobić.

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki za "kotka" , już prawie ukończony...nawet napewno, tylko walczę z chłopakami. Załogę połączyłem z zestawu Dragona "TIGER ACES - Normandy'44" i dwóch z żywicy. Oczywiście nie zrobiłem wozu M.Wittmana, tylko wóz z dyw. Grossdeutschland, z czasu gdy operowali w Prusach Wschodnich i w Kurlandii.

 

Jeżeli macie jakieś fajne schematy malowania załogi (plansze w kolorze i dokładny schemat łatek) to byłbym wdzięczny za jakieś linki.

 

Możliwe, że później podrzucę jakieś zdjątka mojego kota...malowanego z pędzla, bo odwidział mi się aero. Stwierdziłem, że jak maluję areo, to trochę zapomiałem technik pędzala.

 

Ale to sam zaprezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć . model bardzo ladny. Mozesz mi powiedzieć jaki jest kolor bazowy tej 88. Czy to fotki tak zmieniają czy ten Oliv jest taki bardzo ciemny?. To Niemcy uzywali takich farb ?. Byłbym wdzięczny za odpowiedż (podpowiedż).Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor bazowy to sandgelb RLM79 farba akrylowa MODEL MASTER 4789 kolor na fotografi jest ciemniejszy niz w rzeczywistosci. Prywatnie mysle ze barwy okresu wojny to bardzo umowny temat. Nawet jezeli trafimy idealnie z doborem kolorow to raczej trudno odpowiedziec jak zachowywaly sie kolory na poszczegolnych egzemplarzach sprzetu w tak skrajnych i tak roznych warunkach. Dla tego zawsze bedzie to nasza wlasna interpretacja. Przynajmniej ja tak to postrzegam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, co do kolorów sprzętu, to można robić różne rzeczy. Generalnie warto poruszać się w okolicach podstawowych kolorów (ale nie koniecznie tych właściwych i ogólnie przyjętych), ale w granicach zdrowego rozsądku. Ja generalnie staram się zawsze odrobinę odbiec od dedykowanego koloru np. w zestawie, który robię i szukam podobnego.

 

Czasami warto poeksperymentować, bo często wychodzi naprawdę dobrze, zwłaszcza gdy chcemy zrobić coś co jest właśnie na "froncie", a nie w koszarach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie w 100% nie mozna przekraczac pewnych granic ale i tak w tych granicach jest bardzo duzo miejsca na wlasna interpretacje i z tego nalezy korzystac bo w ten sposob wielu z nas osiaga bardzo fajne i ciekawe efekty w malowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.